Kabloyu yenilemem rağmen hala snr düşüklüğü

kopma sorunum halloldu sanıyordum ama hala 10 dakikada bir kopma yaşıyorum neden olabilir acaba kablo yeni eksiz ve splittersız modemime geliyor cat 6 kablo ilk bağladığımda snr 12ye yakındı şimdi 8e düştü neden olabilir

Ben de snr sorunu yaşıyorum. İnterneti ilk baglattigimda(2-3 ay once) snr 18-19 da iken son birkaç haftadır 11-12 arasında değişiyor. Tesisat aynı modem aynı ama neden böyle bir sorun var anlamış değilim. TurkNet tarafından bir sıkıntı olabilir mi?

1 Beğeni

Valla hiç bilmiyorum ki yaa benim işte bir kaç gün önce 12 idi bilemedim neden böyle

Celal Bey, merhaba hat zayıflamaniz çok fazla görünüyor. SNR değeriniz bu yüzden düşük olabilir. Yoğunluk zamanları arka plan da iyice düşüp internet kesintisi de yaşayabilirsiniz.

1 Beğeni

Snr değerleriniz durduk yere değiştiyse santral taraflı bir problem olabilir. Bozuk part falan. Modemden snr ayarını 14 falan yaparsanız kopma sorununuz düzelebilir. Ama hızınız biraz düşer.

Bunu nasıl düzeltirim düzeltebilir miyim kablodandır, diyecekseniz kısa 1 metre kabloyla eksiz denedim aynı şekilde, snr düşük çıktı düzeltme imkanım var mı bunu

Yaptım hepsini denedim büyük ihtimalle santral kaynaklı

Bugün çok fazla internet kesintisi yaşadım 5 dakikada bir resmen çok fazla kopma sorunum var yani

Çıkış gücü değerleriniz normal görünüyor eksi değere düşmemiş ama atlak port kontrolü talep edebilirsiniz sürekli kesinti yaşadığınız için.

Biraz önce ben de 13 küsür snr olmasına rağmen kopma yaşadım. Telekom ya da TurkNet kaynaklı bi sorun olduğu kesin

Bugün bir şey var evet belli yaa çünkü 12 snrden 8e düştü ve sürekli kopuyor 8in en azından bi müddet idare etmesi lazım ama 5 dakika sürmüyor resmen

TurkNet ne diyor biliyor musunuz 24 saatte yüzlerce kopma yaşamama rağmen 24,saattir aktifsiniz bir, sorun göremedik diyorlar ve bu çok sinir bozucu

Büyük ihtimalle santral kaynaklı aynı sorun aynı şekilde bende de var şuan

Hat zayıflaması (Dslam saha dolabı yada santrale olan uzaklığın) çok fazla tanımlanan hıza oranla yine iyi kalıyor hattın hızı 35 mbps ye düşürsen kesintilerden kurtulma ihtimalin gayet yüksek.

Belki benim önceden yaşadığım gib port-devre bozuktur Bina içinde ve evimde, ankastrede hem turknetin hemde Telekomun saha elemanlarıyla her şeyi demedik ama bir türlü istediğimiz yere varamamıştık En son devre değişikliği yaptılar ve sorun bi anda düzelmişti Devre değişikliği talep edin

Düşürdüm ama yine kesildi internet hatta şu an kesik neden oluyor gerçekten anlamıyorum

Hangi devrelerden bahsediyorsunuz kronelerden mi yoksa direkten gelen kablolar falan mı

Adım adım gitmek en iyisi kabloyu yeniledim diyorsun.Başka bir modemle deneme şansın varsa onuda yap ondanda emin olursan arıza kaydı açmaya devam ama modemide es geçme.

Senin için binaya gelen kablonun dslam kutusuna olan bağlantı portu anladığım kadarıyla Yani kablo değişmedi Kablonun saha dolabında bağlandığı yer değişti Bir ekip elemanı bina içindeki ankstrede diğeri saha dolabındaydı Telefonla konuştular boş devre yada port var mı dedi (o kısmı tam hatırlamıyorum) Telefondaki de varmış dedi bağlıyorum ona dedi Bağladı ve bina içindeki ankstrede hız 15-20 mbpslerden 80lere çıktı

Ama ekipleri nasıl yakalayacağım haber vermiyorlar bir de uğraşırlar mı böyle işlerini iyi yapmıyor bazıları nasıl yapacağım