Kabloyu yenilemem rağmen hala snr düşüklüğü

O önceki anlattığım ilk kurulum zamanıydı ve geldiklerinde haberim oluyordu. Bizim binada ankastre bina içinde girişte Bu sebeple geldiklerinde mecbur bizim zile basıyorlar. Benim bu şekilde haberim oluyordu.

Geçenlerde altyapı çalışması sonrası hat performansımın düşmesi sebebiyle kayıt açtım. Arıza kaydım ttkom’a bildirildi ve ilk kontrolde sahada fiziksel sorun tespit edildi bildirimi çıktı. Neyse buradan sonra sözde saha elemanı ankastreye kadar gelip hattı kontrol etmesi gerekiyor fakat gelen giden olmadı. Eğer gelip hattı kontrol etselerdi kapıyı açtırmaları lazımdı. O günler full evdeydim ve kimse gelip gitmedi. Ayrıca ankastre kutum arapsaçı gibi ve hiç ellenmemişti. Kısaca çok büyük ihtimalle gelmediler fakat gelip kontrol etmeden suçu benim bina içi tesisata attılar.

Yani kısaca demek istediğim doğru dürüst denetleme olmadığından gelip işlerini yapmaları için dua etmekten başka pek bir çaren yok.

Talep ettim ama arıza müşteri kaynaklıdır diyorlar bu benden olabilir mi gerçekten ben üstüme düşeni yaptığımı düşünüyorum yaa