Kabloları çaldılar internetsiz kaldım, TT sürekli süreyi uzatıyor

Sorun turknetlik değil hocam başka operatöre geçseniz dahi hizmet alamazsınız kablo sorunu Türk telekoma ait yeni altyapı kablo çekimi olacak kazım falan düşünür isek tahmini 12 mart yazmışlar daha erkenden gelebilir veya daha geç iken sorunun TurkNet ile ilgisi yok genede karar sizin

Superbox geçeceğim dostum herhangi bir alt yapıya gerek yok . Ayrıca zaten 15 gün bekliyorum . Tt beni ilgilendirmez kimin müştersiyiz TurkNet ozaman müşterilerine değer veriyorsa Telekom’u 15 gündür daha getiremedi 1 saatlik iş için 2 ay beklemeye gerek yok her 2 firmadanda bir cacık olmaz

Valla çok beklemeyin ama önce bir kontrol edin ben aldığımda çekmiyordu meret. LTE ayrı bir dünya zaten ping vs ihtimalini göz önünde bulundurun. Kaş yaparken göz çıkartmayın diyeceğim ama ne zamandır internetiniz yok.

Superbox arkadaşım iade ederken cihazı biraz problem çıkmıştı cihazın fotoğraflarını falan çekin teslim alınca kolay gelsin.

Kullanan arkadaşım var onunki ile test ettim herhangi bir Ping sorunu ile karşılaşmadım. Daha öncede kullanmıştım fiyatı tuzlu ama destek varmı var hizmet var mı var 100 TL’n ye 500 defa sorun yaşıyacağıma fazla verir sorun yaşamam

Kesinlikle. GigaFiber dışında bende TurkNet ile hizmet sorunu yaşamıştım. 45 gün sürmüştü benim internetimin bağlanması TT ekipleri iplemediği için. Başka adreste bu problemleri yaşamadım orası ayrı konu.

Aile evimde Kablonet var kesinlikle ekipleri bu işi yapıyor sırf yaşlılar hem onlar hem ben uğraşmasın diye bağlattım. Tuzlu mu tuzlu fakat adamlar eve arıza olursa geldiğinde işten anlıyorlar en azından. Telefonda bir kere apartmanda yada dairede problem var zart zurt duymadım. Adam sırf ben fazla para ödemeyeyim diye eski modemi değiştirip kira ödeme aynı b.k demişti.

Dipnot: GigaFiber yazınca nedense otomatik linke çeviriyor lol.

1 Beğeni

Bölgenizde genel arıza vardır o zaman kendiniz diyorsunuz çoğu kişi internet yok diye

1 Beğeni

Forum sistemimizde bu şekilde ayarlı direkt olarak TurkNet / GigaFiber adresine yönlendirme yapılıyor.

2 Beğeni

Dostum bölgedeki 20 kişiden 10 tanesi TurkNet şuan bu bölgede türknetin o kadar abonesi varken telekoma baskı yapması gerekirse işin çok aciliyetini belirtmesi müşterileri için çaba göstermesi gerekiyor bakıyorum adamlar sadece Telekom’a bildiriyor onlarda canı ne zaman isterse gelirse. Müşterileri için bir çabası yok turknetin

1 Beğeni

TurkNet tabikide bu arıza karşısında sessiz kalmıyor müşterileri için sürekli olarak yerleşik operatör tarafına arızanın çözülmesi için bilgi iletiyor anca bu noktada iş yerleşik operatör tarafında bitiyor. TurkNet’in direkt olarak başka servis sağlayıcıların altyapısına müdahale etme izni bulunmamaktadır bundan kaynaklı olarak ne yazık ki süreçte uzama meydana gelebiliyor. Abone numaranızı özel mesaj üzerinden iletirseniz yapılabilecek farklı bir işlem var ise sürecin hızlanması adına arka planda ilgili birime konuyu aktaracağım.

1 Beğeni

Anladım superbox da memnun kalırsınız umarım

1 Beğeni

Geçen ay sonu aynı sebeple destek kaydı açmıştım. Kaydın ertesi günü internetim birden kesildi. Mesajla durumu tekrar bildirdim. Bana daha sonda ankastreye kadar sorun olmadığını iç tesisatta sorun olabileceğini bu sebeple gönderilen ekibin iç tesisatta sorun olduğunu tespit etmesi halinde benim tarafından sorunun çözülmesi gerektiğini ve bu iç tesisat sorununun tespiti sebebiyle faturama destek ücreti yansıtılacağı söylendi. Bende iç tesisatımda bir sorun olmadığını tespit ederek ekip göndermelerini istedim. Gelen ekipteki arkadaşla ankastreyi birlikte kontrol ettiğimizde tt ekibinin gelerek direk kablolu keserek başka bir kabloya hattımı taşıdığını ve kabloya etiket yapıştırdığını gördük. Bende İnternet’imin neden kesildiğini bu sebeple öğrenmiş oldum. Yani çalışan hattı kesmişlerdi. Hatta ekipteki arkadaş tt ekiplerinin kendi müşterileri dışındakilere özen göstermediğini de söyledi. Neyse arkadaş iki kabloyu birbirine bağlayınca internetim geldi. Boşu boşuna 5-6 gün internetsiz kaldım. Olay bununla da bitmedi. Sanki arıza benden kaynaklanmış gibi gelen ekibin destek ücreti olan 108₺ yi faturama yansıtmışlar. Destek kaydı açarak bana telefon ile dönen TurkNet temsilcisine ne dediysem durumu anlatamadım. Bana ekibimiz gelmiş ve size hizmet vermiş demekten başka hiçbir gsöylemedi. Tane tane anlattım dedim ki arıza benden kaynaklı değil tt ekibi gelerek hattımı kesmiş benim iç tesisatımda herhangi bir sorun yok. Bu ücreti benden alamazsınız dedim ancak maalesef dinletemedim. Telefon kayıtlarında bana iç tesisatta bir arızanın olması durumunda bana ücretin yansıtılacağı açıkça söylendiği halde bu durumu kabul etmiyor. Bende kayıtların tarafıma gönderilmesini istedim. Tabiki ancak mahkeme tarafından dinlenebileceğini söyledi. Tamamen haksız kazanç sağlıyor. Tabiki halen tüketici hakem heyetine destek yazışmaları ile birlikte başvuracağım. Bu işi burada bırakmayacağım. Ve bundan sonra TurkNet ile yapmış olduğum görüşmeleri görüşmeye başlarken benim tarafımdan da kayıt altına alındığını belirterek yapacağım.

1 Beğeni

Üzücü bir durum yaşanmış. Size bu konuda @EFG gerekli bilgiyi verip destek olacaktır diye düşünüyorum. Müşteri numaranızı ve bu paylaşımın linkini ona özel mesaj aracılığıyla iletirseniz daha iyi olur.

1 Beğeni

Dostum TurkNet’in ne yapmasını bekliyorsun? TurkNet iş emrinde bulunuyor. Telekom sıraya alıyor. (Ekip belki bakmadan halletik diyor. Ekip çok önemli)Adamların altyapıya müdahalesi yok. Bu arada ekipten ekibe değişiyor. Ben TurkNet oimden bir arıza için destek kaydı açmıştım. Daha doğrusu VDSL altyapısı olmadan VDSL pakete geçmiştim. Ve sürekli kopmalar yaşıyordum. Telekom ekibi direkt aradı bilgi verdi. VDSL dolapları aktif etmedik ettikten sonra VDSL pakete geçiş yap dedi şuan interneti de kopmalar olur dedi. Bulunduğum ilçenin 13 bin nufüsu var. İstanbul gibi bir yerde bir tek sizde arıza yok. Sizin gibi kaç bin kişide arıza var ve hangi ekip hangi arızaya yetişecek?

1 Beğeni

18 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.

10 gün daha geçti hala bir gelişme yok .

Cimer e ve btk ya şikayet ettiniz mi?

Hayır hergün tarih değişiyor TurkNet dalga mı geçiyor abicim bak olaya

Sonra diyorlar şu tarihte çözülecek o tarih geliyor yine uzuyor abicim adam gibi tarih verin yada hiç vermeyin umutlandırıp sonra sürekli tarih değişiyor

Bu bilgiyi yaşadığınız kablo hırsızlığı nedeniyle bağlı olduğunuz telekom müdürlüğü aktarıyor onlardan hizmet alan iss lere. İss de size aktarıyor. Bağlı olduğunuz telekom müdürlüğüne giderek neden bu kadar uzadığı bilgisini öğrenebilirsiniz isterseniz.

Merhaba @Aten, bölgenizde belirli sebeplerle yaşanan genel arızanız var :frowning: Genel arızaların çözümünü yerleşik operatör tarafı ile kontrol diyor ve çözüme ulaşması için çalışıyoruz. Daha önce sizinle ilgilenmiştim. Şimdi tekrar arkadaşlarıma bu durumun uzadığı ve neler yapmamız konusunda bilgileri vereceğim.

2 Beğeni