İzmir Buca GigaFiber

Gigafiberi beklerken eldeki Vdsl den olduk… eve bir geldim dsl lambası yanmıyor. TurkNet apartmana kutu koymuş mu dedim baktım yine yok. Dedim bugünde vdsl e devam… eve geldim otomatik wifi bağlandı ama internet yok. Bir baktım modemde dsl ve internet lambası sönük. Hemen aşağı baktım daha önce aynısı olmuştu. Daireme gelen kabloyu kesmişlerdi. Bu sefer sağlam çıktı. Ama sağlam çıkmasına üzüldüm. Bağlasam çalışacaktı… şimdi arıza kaydı açtım. Türk telekoma kayıt açtılar. 36 saat süre verdiler. Bekle ki gelecekler.

Yıldız Mahallesini neden proje kapsamina almadilar anlamiş degilim.Umarım Buca nın tamamina Gigafiber yayilir.

Yıldız mahallesinde kapsama alanına almamaları şaşırtıcı bucanın en kalabalık mahallesi olarak geçiyor ama neden yatırım yapılıyor şaşırtıcı…

Atatürk-Kuruçeşme 1-1.5 sene sürdü hocam halen yarısına kadar tamamlandı. Planlama yavaş ilerliyor. Bir de kablo çalınma sorunu yaşamışlar daha önce. Biz de bekliyoruz sıramızı planlamadayız. Umarım o tarafa da gelir.

Kuruçeşme Mahallesinde çalışmalar durdu dediğiniz gibi çok uzun sürdü altyapının yayılması umarız ki kısa sürede tamamlanır da diğer mahallelere altyapı çekilmeye başlanır.

Az önce kaldığı yerin baş kısmında kepçe ve fiber için kazı yapan makinaları park ettiklerini gördüm. Park edilirken görsem hangi firma diye sorabilirsim ama bırakıp gitmişlerdi. Türknettir umarım. Süperonline da olabilir. İnşallah onlar değildir. Kutulara gelecek olan ana kabloları nasıl getirecekler acaba