İzmir Buca GigaFiber

Hadi gözünüzaydın. Mayısta da bana çektiler kabloyu… aktifleşmesi için bekliyorum. Bir kaç sokak ötesine kadar aktifleşmiş. Her an benim buraya da gelebilirler diye gözüm yollarda… inşallah sizin süreç daha kısa olur.

Apartmana kablo çekilememe sorunu vardı. O ne oldu?

1 Beğeni

Valirahmibey mahallesinde sorun çıkaran olmasa orası daha çabuk biter… Bizim bu bölgeye göre daha toplu ve düzenli… ayrıca apartmanlarda daire sayıları fazla… Atatürk mahallesi dağınık ve apartman dedikleri 3 5 dairelik yerler… bizde bile bu kadar ilerleyebildilerse… sizin oradaki sorunda apartman yönetimleri ve yöneticiler olur.

Belirtmek yanlış mı olur bilemiyorum ama böyle işler için firmalardan rüşvet isteyenleri bile duymuştum.

Dünden beridir gelen giden yok sorun çıkaran apartmanlarda kablolar geri çekilmişti dün en son. şuan durum nedir bilmiyorum umarım iptal olmaz :cry:

Atatürk Mahallesi için de çok yavaş çalıştıklarını düşünüyorum ben. Kabloları çekip gittiler kaç gündür gelen giden yok. Bizim sokağı bölen yol var sokağın başını aktif edip kutu yerleştirmişler devamında işlem yapmıyorlar kaç gündür. Bu arada 3-4 dairelik binalara kutu yerleştirmediklerini fark ettim bilginiz olsun. Potansiyel odaklı çalışıyorlar sanırım. Yani sokağa gelse bile her binaya gelmeyecek. Sorgulamada 6-8 hafta sonra gigafiber evinizde yazıyor benim evim için.

Bir adet mahalle kutusu OFDK binalara dagıtım kutusu yani… bir de her binanın girişinde içerde daha küçük siyah dairelere dagıtım kutusu oluyor. Atatürk mahallesinde aksamasının sebebi olarak döşedikleri kabloların çalınmasıymış. Bu yüzden baya bir aksama olmuş.

OFDK kutularını kastetmiyorum hocam. Aynı sokağı bölen yol var. Sokağın başı yolun arkasındaki binaların bazılarına Türk.net ekipleri binaya konulan kutuları yerleştirip aktif etmişler. Haftalardır sokağın devamı yolun karşısı için bir şey yapmıyorlar. Yolun karşısında benimle aynı sokağı paylaşan binada var gigafiber biz kullanamıyoruz. Yüklenici firmaları da yavaş çalışıyor. En son binaların üzerinden turuncu kablo çektiler yol boyu. O kablolardan da bizim binaya ek vs yok. Garip bir planlamaları var. Ayrıca dediğim gibi her binaya koymuyorlar kutuyu. Daire sayısı az olanlar daha çok bekler bence.

1 Beğeni

Bende İzmir Buca Atatürk mahallesinde oturuyorum bizim burada GigaFiber kutusuda kendiside yok ben Üç kuyular meydan tarafında oturuyorum.

Adatepe Mahallesinde ikamet ediyorum yaklaşık 2 ay önce sinyal aktif oldu hala fibere geçiş yapacağım sıradasın bekle diyorlar

Şuan aktif olarak TurkNet müşterisi misin?

Atatürk mahallesinde aktifleşme sürecini bende üçkular tarafından bekledim ama tersten yani kuruçeşme mahallesi tarafından yaptılar. Neredeyse Buca doğum hastanesine kadar geldiler. Fakat 2 haftadan fazladır orada kaldı. Bende hastanenin diğer tarafındayım. Kablolar 19 mayıstan beri var ama mahalledeki kutu ve apartmanlardaki kutular hala yok. Sanki bir yerde kalmış gibi… en son üçkuyular tarafına doğru gelecek diye düşünüyorum ama ne yaptıkları belli değil. Net bir bilgide alamıyoruz. En azından aktif müşterilerine bilgi paylaşması iyi olacaktı

Şuanda valirahmibey mahallesin de çalışmalar var, normal kablolar çekildi. En son ana kablo çekiliyordu kutular yakında takılacak gibi, kuruçeşme de sanırım izinle alakalı sorun var. Saha elemanlarıyla konuşuldu 1,2 güne takılcak dendi kutular.

1 Beğeni

Efeler mahallesi 311 sokağın bir tarafına gigafiber geldi. biz karşı apartmanlara ds gelmesini bekliyoruz ama gelen giden yok. karşı binalara fiber kutular takıldı. ve altyapı da gigafiber gözüküyor. apartman yöneticisi benim. fiber çekimine engelleyen de olmadı. karşı 3 binada var. bizim taraftaki 3 binaya fiber kablo çekilmedi. bunu kime iletebiliriz?

En son 202/35 in yarısında kaldılar hocam. Öylece bırakıp gitti 3 haftadır gelen giden yok. Hatta direk sırada bizim apartman var sokağın öte tarafında. Gelen giden de yok. Görsem soracağım akıbeti nedir diye. Yıl sonuna kadar bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Dediğim gibi en azından halihazırda abonesine bilgi verseler bari… yan bina mı sorguluyorum. 6-8 hafta süre veriyor. Diğer yanı sorguluyorum aynı cevap… binamı sorguluyorum. Hiç bir şey yok… o zaman da 6-8 hafta ibaresi de güven vermiyor. Atatürk mahallesini bırakmalarıyla vali rahmi bey mahallesine başlamaları neredeyse aynı zaman denk geliyor. En ufak sorun çıktığında program aniden değişiyor. O zaman da süreç nereye gidecek beli olmuyor

Bizim mahalle özelinde sorun yok. Ana kabloları çektiler aslında ama kademeli ilerliyorlar. Ben kablo çekimi yapılırken konuştum ekiplerle aşamalı ilerliyoruz dediler. Bu civarda apartmanıma kablo çektirmem diyen yok. Zaten daha öncesinde benzer planlama ile Superonline komple çekti hattını. Sorun şu bir sokağa komple girip halletmek yerine parça parça hallediyorlar. Süperonline benzer süreci tüm mahalleye 10 günde aktivasyon dahil yüklenicisi ile yaptı mesela geçtiğimiz aylarda. TurkNet gelecek diye iss değiştirmiyorum ben bekliyorum. 6-8 hafta ibaresi bizim site içinde sorgulamada gözüküyor bakalım ne olacak.

Umarım bir an önce Buca nın çoğu bölgesine fiber gelir.TurkNet tarafinda Kuruçeşme Mahallesinde çalişmalar durdu fakat nedenini bilmiyorum.Bilgisi olan var ise yardimci olabilir mi?

Kaç tane ekip var bilmiyorum ama en son valirahmibey mahallesin de çalışma vardı.

Atatürk Mahallesi ile Kuruçeşme Mahallesi proje kapsaminda idi bir umut Yıldız Mahallesine de gelir dedik çünkü bu iki mahalleden sadece cadde ayırıyor Yıldız Mahallesini fakat Valirahmibey Mahallesine geçmiş ekipler😁 Bizdeki şans ta bu kadar işte.

(Efeler Mahallesi) Menderes caddesi üzerin de işçievlerine giden yokuşta ki apartmanda gigafiber kutusu gördüm siteden kontrol ettiğim de aktivasyonu tamamlanmıştı. Umarım en kısa zamanda tüm bucaya gelir gigafiber.

Valirahmibey mahallesin de dağıtım kutuları takılmaya başlanmış 1,2 tane gördüm.