İPv6'yı Kapatmak Zorunda Kaldım

Merhabalar, İpv6 testlerine katılma talebinden bulunmuştum geçtiğimiz günlerde fakat ipv6 tanımlandıktan sonra twitter, instagram gibi bir dizi siteye erişim sıkıntıları yaşamaya başladım. Sitelere erişmek ve içeriklerin yüklenmesi gibi durumlar çok sıkıntılı bir hal almıştı. Modem ayarlarından ipv6 yı kapattıktan sonra her şey normale dönmüş gibi gözüküyor. Forum üzerinden böyle bir geri bildirimde bulunmak istedim.

Ben de aynı sorunları yaşadığımdan mecburen kapattım. Çoğu yerde mobil veri açmam gerekti.

Bende modem ip alıyor fakat test sitelerinde gözükmüyor buna ramen papara uygulamasini hiç açmiyor lego ya hiç girmiyor anlaşılan bende kapatmak zorunda kalacağım ama bekliyorum sonuçta beta kullanıcılarıyız belki düzelir bildirdim onlara bakalım.

Çoğu site şu anda IPv6 desteklemiyor. Bu yüzden bu sorunlar yaşanıyor olabilir.

1 Beğeni

Ben dünden beri kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Şu test süreci bitmedi mi… Bizi de dahil etseler iyi olurdu. Gerçi tester olmak için kayıt ettirmiştik ama işte eklememişler demek ki her şeyde var bir hayır

İpv6 da DNS ayarını modem den Google ipv6 DNS lerine geçiş yapıp deneyim ben öyle yaptım
Önceden iptv sorunluydu şuan sıkıntı yok ipv6 da aktif durumda

IPv4/IPv6’yı aynı anda kullanırken sadece IPv4 destekleyen sitelere girildiğinde çok geç açılıyor. IPv4/IPv6 destekleyen sitelere girince hemen açılıyor. böyle bir sıkıntı mevcut.

aynı sorunu bende yaşıyorum ipv6 yı kapadığında her siteye girerken ıpv4 ve ıpv6 seçeneğini açınca twıtır gibi bazı site ve uygulamalarda sorun yaşıyorum

1 Beğeni

bende aynı şekilde kapatmak zorunda kaldım…

1 Beğeni