İpv6 Kullanılmalı Mı

İpv6 sizce kullanılmalı mı benim görüşüm hala kısmi sorunlar olduğu yönde

Merhaba, şahsen IPv6 teknolojisini aktif bir şekilde kullanıyorum ve şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

İnternette gezinirken daha stabil bir şekilde geziniyorum, illaki daha yeni yeni yaygınlaştığı için ufak tefek nadirde olsa ping ve hız sorunları olabilir fakat halen daha geliştirildiği için bu sorunlarda ortadan kalkacaktır.

Eğer IPv6’yı kullanmayı düşünüyorsanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Gigafiber kullanıyorum bir an aklımdan geçti ama ben henüz tercih etmek istemiyorum sanırım çünkü ipv6 protokolü bazı komplike durumlar oluşturuyor daha çok erken

Halen daha geliştirilmekte olan bir teknoloji ve bunun tamamen bütün web sitelerine hatta modemlere uyarlanması zaman alabilir. Halen daha bazı modemlerde düzgün bir şekilde IPv6 çalışmıyor fakat güncellemeler ile bu sorunları gidermeye çalışıyorlar.

Ben şu şekilde IPv6’yı kullanıyorum: İnternet üzerinde gezinirken bir sorun olduğu zaman IPv6’yı modem arayüzünden devre dışı bırakıyorum ve sorun çözülüyor elbette uğraş gerektiriyor ama sürekli yaptığım işlem değil yani nadiren IPv6’yı devre dışı bırakıyorum.

Evet doğru diyorsunuz ama ben öyle Modem arayüzüne çok nadir giriyorum bir sorun olduğunda ip protokolü ile oynamak bana gelmiyor o yüzden tercih etmiyorum belki de ama ilerde kesinlikle kullanicagim şuan için temkinle yaklaşıyorum

1 Beğeni

Yaklaşık 1 hafta oldu İP V6 kullanali şahsen bir sorun ile karşılaşmadım VDSL kullanıyorum.Modem ve uygun yaziim çok önemli

Dediğim gibi gigafiber kullanıyorum Zyxel verilen modem var lakin söyle bir şey var yapılan testler sonucunda Ping de artış ve bazı sitelerde yüklenme sorunu oluşturmuş tabi daha yeni yeni düzene giricek bunlar

Yaptığım testlerde ipv6 response time, ipv4 ten daha düşük. Bu, her iki tarafın ıpv6 desteğine bağlı. Ipv4 te nat olayı olduğu için daha fazla gecikme olması normaldir

Bizde böyle bir sorun yok.Sizde takdir edersiniz söylemek istediğim Modem üreticileri ve yazılım ekibi bütün isslerde ip V6 sistemini çalışacak şekilde geliştirmeleri.Sahsen Zyxel VMG 8623 eski yazılımı üzerinde ipv 6 sorunsuzca kullanıyorum.Yegenlerim ve Abım borsa ve …coun sitelerinde sorunsuzca girebiliyorlar. Sağlıklı günler dilerim

İP V6 açık şuan rahatlıkla bu siteye bağlanıyorum

1 Beğeni

Bende ıp V6 açıkken sosyal medya uygulamalarında. Sıkıntı yaşadım sadece geri kalan herşey sorunsuzdu

DNS1:2606:4700:4700::1111
DNS2:2606:4700:4700::1001
denermisiniz? Sorun devam edecekmi?

https://forum.turk.net/t/ipv6yi-surekli-istemek-inat-etmek/21188?u=moderatrix

Üstat ipv4 te nasıl Google dns bu kadar düşük çıkıyor. Bende 50 altına düşmüyor.

Konuma göre değişiyor mesela ben 60 ms alıyorum Hatay da ikamet ediyorum vdsl altyapıdaysanız malesef gecikme kaçınılmaz oluyor.

Benim Ankara. İpv6 25 gelde geziyordu. Ama vdsl altyapı 50 altı hiç görmedim. Bazen turktelekom dnslerini giriyorum. Sanki daha stabil.

Google DNS’ler CDN olduğu için sizi bazen Bulgaristan’a bazen de Almanya’ya ya da Zurih’e yönlendiriyor. O zaman da pşng değerleri değişiklik gösteriyor. Ultralow, anycast vb dns sunucu türleri ve yoğunluğuna göre sorgu yönlendiriliyor.