iPv6 internete erişim problemi

Merhaba forumda bi tur attım ama bir bilgiye ulaşamadım,iPv6 ya katılmış olanlardan birisiyim, yalnız şöyle bir problemim var

ekranda gördüğünüz gibi modemin Türk Net’ten iPv6 ipsini alıyor ama
ağ geçidinde veya ip bloğumdaki problemden dolayı iPv6 ile dışarıya açılamıyorum.

iPv6 ip : 2a02:ff0:2f8:a8f7:2576:fc12:31a0:1bfc
iPv6 Ağ Geçidi: fe80::d678:9bff:fece:5a80

iPv6 DNS yazmıyorum çünkü;
Google iPv6 DNS : 2001:4860:4860::8888 2001:4860:4860::8844
Cloudflare iPv6 DNS: 2606:4700:4700::1111,2606:4700:4700::1001
denemeleri ile ne kablolu neden kablosuz iPv6 Testlerinden geçemedim.
Konu hakkında desteklernizi bekliyorum.
Kolay Gelsin…
@EFG @mehmetcan @Eren

Adresleme Türü DHCPv6 seçersem iP alamıyor modem Turk Net’ten ip alabilmesi için tek çare SLAAC olması gerekiyor bu şekilde de dışarıya ulaşamıyor. Tespitlerim bu şekilde yardımcı olduysa ne mutlu @EFG @Eren

2 Beğeni

Bende aynı sorunu yaşıyorum benim düşüncem 2a02:ff0 ile başlayan ip bloğunda sorun var çünkü benimde ip bloğu aynı başka bir arkadaşım da aynı ip bloğunu alıyor ve oda bu sorunu yaşıyor

TeamViewer id yolla pmden bakayım ayarlara

Ayarlar bunlar hocam bütün kombinasyonları denedim modem ip alıyor fakat test sitelerinde ipv6 nız yok diyor internete çıkış yapamıyorum ipv6 ile

Pm yolladım ordan yazabilirsin.

1 Beğeni

Herhangi bir gelişme oldu mu?

Pm’den yazdım ama cevap yazmadı. Ipv6 test sitelerinde başarılı olamayan varsa TeamViewer’den yardımcı olabilirim.

Hocam ben başarılı olamadım :grinning: türk.net ten aradılar onlar bağlandı pc ye ayarlara baktı ama yok hala çıkış.

Modemin ne bende bakabilirim müsaitsen.

1 Beğeni

Hocam neye bakacaksınız? Bu bilgileri bana verin buraya atayim herkes bilgi sahibi olsun dns yi değiştirdim 40 kez modemi kapayip açtım.

Arayan kişi Emre Bey mi TurkNet’ten. Dns olarak ne girdi size

1 Beğeni

Evet emre bey ilgilendi cloudflare dns yi ben girdim emre bey türk.net dns si ile denedi

TurkNet dns’si olması gerekiyor aslında. Herkesin dns farklı oluyor. Senin ipv6 tanımlanan adresi göremediğim için yardımcı olamıyorum burdan.

Mesaj ile atayim hocam tek derdiniz o olsun :grinning:

1 Beğeni

Tamam atabilirsin :slight_smile:

Dün bir geldi ipv6 sonra gitti Asus ac51

ipv6 da miyim değil miyim nasıl öğrenirim ?

Benim de Asus ac 51 … modemin ara yüzünden ipv6 adresini görecek şekilde pmden ss yolla