iPv6 internete erişim problemi

Emre bey e mail atıp durumu anlatmıştım birlikte testleri yaptık bütün ayarları kontrol ettik bir gelişme yok şimdilik emre bey notlarını alıp ilgili teknik birime iletecegini söyledi tp-link ile iletişime geçip durumu bildirdim beta firmware talebinde bulundum modemi açıp chipset modeline bakıp emre beye ilettim şuan beklemedeyiz konu ile ilgili bir gelişme olursa buradan bildiririm

En son pm’den yazdım sonuç ne oldu denemedin mi

Denedik emre bey ile birlikte ama çözüm alamadık

1 Beğeni

Anladım. Dediğin gibi modeminle alakalı olabilir. Emre bey aradığında benim bilgisayara uzaktan bağlanıp 5dk’da halletmişti sorun yok. Kablolu ve wifi’de ipv6 başarılı oluyor. Hem pc’de hem de tel de ipv6 test sitelerinden çıkış alabiliyorum.

Modemdeki DNS adreslerini paylaşır mısın

Hocam emre bey size hangi dns yi girdi.

Bana mı hocam valla girmedik adres bırakmadık öyle diyeyim çözüm olmadı hiç biri

peki dns girince modemi kapatıp açtınızmı hocam

Evet hocam kapatıp açtık değişen birşey olmadı

sanki bizim modem kaynaklı gibi hocam :smiley:

Bencede hocam ben tp-link ile iletişime geçip beta firmware istedim bence sizde öyle yapın

siz bir alın bakalım hocam bilgi verirseniz sevinirim bende iletişime geçtim bakalım çözebilecekmiyiz.

Sadece bilgisayardan olmak şartıyla ipv6 almaya başladım şükür İbrahim abiye teşekkürler

1 Beğeni

Nasıl yardımcı oldu?

TurkNet dnssini bilen var mı?

Benim de sorunum var bu konuda. Mobil cihazlar ve PC cihazları IPv6 ile bağlanamıyor. Örneğin Twitter mobil uygulamam aşırı yavaş ve IPv6 aktifken bazı mobil uygulamalara erişemiyorum bile. Yapılanları adım adım forumda konu açarsan aslında hem yük azalır hem de herkes kendi çözebilir.

Üstat benim ipv6 kapatmam lazım kapatamıyorum yardımcı olurmusun evde internet yok ipv6 kapat dedi anlamadım tendav300 modem arayüzü saçma

İpv6 olduğuna emin misin? Senin için baktım özelliklerinde ipv6 özelliği görünmüyor sitesindeki senin modelin simülatöründen de kurcaladım ipv6 ayarına dair hiç bir şey yok.