IPv6 Aktifken Twitter Mobilde Yavaşlık ve Bazı Sitelere Girememe Sorunu

Google, Cloudflare, Level 3 vs. bütün dnsleri denedim. DNS ayarlayınca bazı sitlere giremiyorum mesela 101 okey plus, moov gibi. Bunu nasıl çözebilirim? Twitterda da da yavaşlama oluyor ve bu Ipv6 tanımlamasından sonra olmaya başladı.

Varsayılan TurkNet dns’i devre dışı bırakıp yazmanız gerekir. Eğer bu işlemi yaptığınız halde sorun varsa varsayılan TurkNet dns kullanın.

Modemden IPv4 dnsini elle ayarladım Cloudflare IPv4 ayarlı. IPv6 da da cloudflare DNS’i ayarlı ama böyle bir sorun yaşıyorum nedense.

IPv6 kapatınca sorun yoksa henüz beta test sürecinde olduğu için olabilir. Zamanla düzelir.

1 Beğeni

Evet IPv6 yı kapatınca sorunlar düzeldi DNS ile alakalı değil. IPv6 açıkken bazı uygulamalara girilmiyor. Twitter mobil uygulamasında da yavaşlık var. Çözüm için mail ile iletişime geçeyim TürkNet ile. Google’a tracert atınca 1. satır dahil Request Timed Out’a düşüyor ve IPv6 test siteleri başarısız oluyor belki bununla alakalıdır. Cihazlarım bir kere v6 ile internete çıkıyorsa 40 kere çıkamıyor.

1 Beğeni

Yaşadığınız olumlu olumsuz deneyimleri iletinki beta sürecinde eksiklikler giderilsin.

Bu 2. bilgilendirmem oldu. Geri dönüş olmadı ama umarım dikkate alıyorlardır.

Geri dönüşler iş yükü çıkarır. Ama geri bildiriminiz mutlaka okunuyor ve dikkate alınıyor emin olun. Desteğiniz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Yeni bir şey daha farkettim. IPv6 aktifken Samsung cihazımda konum bilgisi alınamıyor. Sanırım Google’ın konum sunucularıyla da iletişim kurulamıyor.

3 Beğeni

Bu gibi geri bildirimler IPv6 gelişimi için önemli. Geri bildirim yapınız. İlginiz için teşekkür ederiz.

1 Beğeni

10 gün sonra IPv6 yı aktif edip tekrar denedim sorunlar hala devam ediyor

Bende’de ilk günden beri yavaşlık sorunu devam ediyor. ipv4 ve 6 isp dns yoksayıp cloudflare ipv4 ve 6 dns kullandığım halde yavaşlık devam ediyor. face ve twitter gönderiler 15 saniyede yükleniyo.

https://www.mythic-beasts.com/ipv6/health-check böyle site buldum sitenin ipv6 dns sunucu felan alıp pingplotter ile birkaç saatlık bir test yapmayı planlıyorum.

Bu sorun hala devam ediyor mu kontrol edebilen var mı?