IPv6 Aktifken Twitter Mobilde Yavaşlık ve Bazı Sitelere Girememe Sorunu

Rastgele olması zaten bu şekilde oluyor. Siteler bazen IPv6 bazen Ipv4 üzerinden yanıt veriyor ancak siz bunu karşılayamayınca bağlantı hatası alıyorsunuz. Benim whatsapp harici düzenli sorun yaşadığım bir site yok diğerleri rastgele sizinkiler gibi.

Farkı sıklığı. Ben 1 hafta IPv6 açık kalsa belki 10 sitede problem yaşarım, beta olduğu için normal derim. Siz 1 haftada 1000 kez problem yaşarsınız bu beta mıdır bilemem :smiley:

1 Beğeni

Konuyu açtığım zaman diliminde bize iletilen ipv6 destek hattına sorunu açıklayan analizli birkaç mail yollamıştım ama dönüş olmadı. Bu soruna ek olarak kablosuz cihazların v6 ile internete çıkamaması vs. de vardı.

1 Beğeni

@Ekrem, bana özel mesaj üzerinden yazar mısınız? Size dönüş yaparak yardımcı olmaya çalışacağım.

2 Beğeni

Bu durum ağa bağlı tüm cihazlarda mı yoksa sadece Windows işletim sisteminde mi? Bir de kullandığınız modemde veya istemcinizde prefer ipv4 first seçeneği bulunuyor mu?

1 Beğeni

Router’a bağlanan cihazlar ipv6 alıyor bende. Zaten öyle olmasa o cihaz üzerinden ipv6 testi yapınca çalışmaması lazımdı ama çalışıyor yani. Her cihaz kendi ipv6 adresi ile internete çıkıyor ipv6 destekli sitelerde.

aynı sorun bende de var çözüm bulundu mu

https://docs.netgate.com/pfsense/en/latest/network/ipv6/subnets.html

Bu dediğiniz alt subnette geçerli. Modemin sağladığı subnette bu sorun oluşmaz

İpv6 da nat olayı olmaz hocam. Nat, ipv4 ile çalışır

İov6 yı nat yapmak dediğin hocam ipv4 yapıp tekrar ıpv6 ya dönüştürme şeklinde oluyor benim bildiğim kadarıyla. Direkt ipv4 nat ile çok farklı şeyler