IPv6 adresi modemdeki 1 cihaza atamak

İndirdim ve yüklemeyi denedim. Bu şekilde hata veriyor.

Telnet üzerinden bu “zycli fwidcheck off” komutu girmeyi denediniz mi?

1 Beğeni

Bu kodla kurulum yapınca forumda modem arayüzüne girerken modem şifresini kabul etmiyor diye yazıyor. Yoksa yanlış bilgi mi?

1 Beğeni

Yanlış bilgi arayüze giremeyen arkadaşlar 3625 model modeme 8623 model modemin yazılımı yükledikleri için uyumluluk sorunundan kaynaklanıyor vmg3625-t50b model modemi ben de kullanıyorum ve arayüz sorunu benim de başıma geldi.

Anladım. Peki yükleme yaparken neyden kaynaklı bu hatayı veriyor. Normalde vermemesi lazım.

1 Beğeni

zycli fwidcheck off
Bu kodu telnet üzerinden cihaza push ettikten sonra firmware sürüm kontrolü kaldırılmıştır gibi bir şey yazıyor. Telnet arayüzünü kapatmadan firmware yükledim, oldu.

ne değişti? global sürüm mü TurkNet sürümü mü iyi?

Bildiğim kadarıyla bu 6. sürümde ipv6 normal ayarları yaptıktan sonra dağıtılabiliyor bütün cihazlara sorunsuz bir şekilde bir de mesh sistemi için düzeltmeler ve wpa3 şifreleme desteği gibi yenilikleri vardı. Eğer KASPAROV’un attığı linkten firmware i indirirseniz yanında pdf de iniyor zaten ordan sürümler arası farkı kontrol edebilirsiniz.

1 Beğeni

TurkNet’ten alınan 3625-t50b modeme yüklersem arayüze girmede sıkıntı olur mu?

bende şu anlık bir sıkıntı yok saten o sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar 8623 ve 3625 modemler birbirine benzediği için yazılımları da aynıdır diyerek yükleme yapıyorlar ama yazılım tabanları aynı olsa bile donanım farkları olduğu için modem kararsızlaşıp kitleniyor ve arayüze girememe gibi sorunlar yaratıyor gönül rahatlığı ile yükleyebilirsin ama yüklerken üstteki yüklemeden sonra fabrika ayarlarına dön seçeneğinizi seçin temiz bir kurulum olsun.

2 Beğeni

modem açılışında hızlanma, operatör modu, mesh sistemi, WPA3 şifreleme sistemi, ipv6 sisteminde düzeltmeler.

Yağ gibi akıyor yani modem :+1:t6:

1. sürüm bende ipv6’da sorun çıkardı. Bazı cihazlar ipv6 alıyor gibi gözüküyor alamıyor. Deniyorsun almış gözüküyor. 5 dakika sonra deniyorsun yok. Özel DNS problemi de var. Kablosuz cihazlara atadığım özel dnsler uygulanmıyor.

Ben beğenmedim. TurkNet’in tavsiye ettiği 3. sürüme geri döndüm.

Üstat 8623 için bu sürümü deneyen oldu mu? İpad lerde falan wpa3 te daha sağlıklı çalışıyor ağlar.

ipv6 için şuan bir faydası yok gördüğüm kadarı ile. Çünkü sadece 1 cihaz ipv6 alabiliyor. /64 prefixten /56 geçmeli bir an önce. Bunun için bir çalışma varmı?

2 Beğeni

Ben denedim. TurkNet’in önerdiği sürüm daha iyi bence. WPA3 sadece bir güvenlik protokolü. WPA3’te daha sağlıklı çalışıyorsa ya cihazınızda ya da modeminizde sorun vardır. Bu 6. sürümle WPA3 denedim. Kullanıcı açısından bir farkı yok. Çevrenizde milletin ağına girmeye çalışan heçkır çocuklar yoksa WPA2 ile idare edersiniz.

Bende bir sorun yok aynı anda 2 kablosuz ve 1 kablolu cihazda deniyorum ve cihazlarda 1.1.1.1 dns i tanımlı hepsinde test sitelerinden geçiyor ve ipv6 uyumlu sitelere giriş yapıyor.

wpa2’yi kırmak da kolay değil bildiğim kadarıyla.

Öyle. WPS açık değilse ve güçlü bir şifre konulduysa kırılması oldukça zor. Yıllar bile sürebilir. Zaten WPA3’ü açınca WPS ile çalışmaz diye uyarıyor. WPS hiç olmasa daha iyi

Burada sanki tersini söylediniz.