İp konumu değişmiş

evet benim destekcide port açmanın ne olduğunu bilmiyor neandertal

Valla destek falan açmayacaktım başıma geleceği bildiğim için ilk buraya yazdım zaten. Moderatör destek açıp lokasyon değişimi isteyin yazınca boş anıma denk geldi :slight_smile: @alperenatici forum liderimizde kayıplara karıştı destek nosu isteyip bıraktı bizi :frowning:

Selamlar, arıza kaydınıza çözüm onayı verdiğinizi görüyorum. Hat ayarlarınız yenilendi. Probleminiz devam ediyor mu? :raised_back_of_hand:

Selamlar @neverodd, internetinizin gittiğini belirtmişsiniz. Hizmetiniz 4 gün 1 saat 49 dakikadır aktif ve hat değerleriniz sağlıklı görünüyor. Bir probleminiz mevcut mu? :raised_back_of_hand:

Selamlar @Axoy64, hız kaybınız devam ediyor mu?

Personel şikayetini nereden yapıyoruz hızı bozup düzeltmiyorlar ipye zaten bir şey yapmadılar. Bir sorun var dedik 2 soruna çıkarıp bırakıyorlar inanılmaz gerçekten kendileri de söyledi ip kaynaklı hız düşüşü diye alay ediyorlar insanla.

Online İşlemler - TurkNet > Teknik Destek > Yardım Merkezi > Yanlış & Eksik Bilgilendirme kısmından oluşturabilirsiniz. Kablolu olarak gerçekleştireceğiniz hız testini özel mesaj üzerinden benimle paylaşırsanız durumunuzu incelemek isterim :raised_back_of_hand:

Sizden dönüş alamayınca mecburen çözüm onayı verdim. Sorun hala devam ediyor.

Şuan aldığım hız 89 sunucu Diyarbakıra attı yine önceki aldığım hız 112 altına düşmemekle beraber 140’lara kadar çıkıyordu forumdaki paylaşımlarda da görebilirsiniz. Destek ekibi 2 defa müdahale ettik dedi sonra müdahale edemiyoruz demeye başladı hız durumunu söyledim ip kaynaklı dedi. İlk konuyu açtığımda bile 120 130 du hız destek müdahale ettik dedikten sonra oldu bu olay bariz. Biraz önce bu yorumu yazarken Gebzeye bağlanıyordum net gitti Diyarbakıra geçti yine.

İp konusundaki sıkıntınıza birşey diyemem ama hız konusundaki sıkıntınız gpon - router veya roter pc arasındaki kablolardan biribden kaynaklanıyor olabilir. Kullandığınız kabloların içerisinden 1 tel dahi kırılsa kablonun maksimum hızı 1000 mbit ten 100 mbit düşer ve en fazla 94 mbit hız alabilirsiniz.

Hocam konunun kabloyla vs bir alakası yok ip kaynaklı düşüyor hız kendileri söyledi zaten. Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor bir müdahale ettik düzeldi diyorlar, bir müdahale edemiyoruz diyor ne dediklerini kendileri de bilmiyor.

Biraz önce net yine gitmiş sunucu yine Diyarbakır hız normale dönmüş görünüyor. Geçen günde 1 2 saat normale dönmüştü sonra yine düştü gözlemleyip buradan paylaşacağım.

Anlık test sunucuyla alakası yok bu arada bu hızın onu da belirteyim farketmiyor kendim seçsemde buradakiyle aynı değerler çıkıyor.

Aynı sorunlar bendede var.

Mh konuştum cgnat otomatik atadığını ve birşey yapacaklarını söyledi.

Network birimine aktarın diyince zaten bu bilgiyi paylaştığını onlarında birşey yapacağını dile getirdi.

Bİr yeni vaka daha eklendi :smiling_face_with_tear:

Şimdi bilgisayarı açtım, bir kaç test yaptım sunucu İzmir, bir kaç kere internet hatası verdi ağı sıfırladım neyse son yaptığım testlerde İzmir’e bağlanıyor. Yine ilk 5 rakamdan sonra 90’dan ip almış reset atınca Diyarbakıra gitme olasılığı yüksek.

Testler ardı ardına yapıldı

Tekrar selamlar, reset atıp bilgi vermenizi rica ediyorum. Sorun tekrarlar ise network birimine durumu aktaracağım :raised_back_of_hand:

Benimde batman diyarbakir gorunuyor.

Konu başlığındaki değerli üyelerimize tekrardan selamlar. Yeni cihaz kurulumları ve bu cihazlara tanımlanan yeni IP blokları sorgulama yapılan veri tabanındaki yanlışlıktan dolayı farklı görünüyor. Bu veriler zamanla düzelecektir. Lokasyonun farklı görünmesi, internet bağlantınızdaki sorunların nedeni değildir. TurkNet olarak kullanıcılara en yakın konumdan trafik sağlıyoruz. Hizmetinizde bağlantı sorunları yaşıyorsanız sürecinizi bu konunun dışında değerlendirerek destek kaydı oluşturmanızı rica ediyoruz :raised_back_of_hand:

3 Beğeni

Süreçler bireysel olarak ele alınacak olup, özel mesaj kanalı açık durumdadır. Değerli üyelerimiz bağlantı sorunlarının ele alınması için özel mesaj üzerinden iletişime geçebilir, yeni konu oluşturabilir.