İp konumu değişmiş

Evet arkadaşlar şimdi de telekoma hız için talep açtılar :smiley: Telekom gelecek 94 kabul edilebilir değer deyip destek kaydım kapatılacak bozduklarıyla kalacak büyük ihtimal, senelerdir aynı olayları yaşıyorum bu teknik destekle çözüm yerine sorun yaratan destek mi olur ? Şimdi bana abarttın sakin ol diyenler olacak 4 senedir sürekli aynı şeyleri yaşıyorum bu teknik destekle sorun yaşayınca daha beter yapıp destek kaydımı kapatıveriyorlar insan düşünmüyor değil bana gıcıklıklarına mı yapıyorlar diye.

Hattında kontrol ve işlem sağlatırken neye sebep olduklarının farkında olmayabilirler. Seninde istediğin işlemi algıyalamıyorlar ya da algılayıp bilgisini vermemeleri gereken bir detay olduğu için mi böyleler bilemiyorum. Bende rahatsızım bu konulardan aslında daha şeffaf ve derinlemesine detay veren bir temsilci olmalarını arzu ederdim. Umarım TurkNet eleman alırken bu konulara daha yatkın kişiler arasından seçiyordur. Aksi takdirde sonradan öğreniyorsa işimiz çok olacak

Eski ip aldığım bloklar bunlardı sürekli bu bloklardan alıyordum diye yazdım. 2 kere düzeltildi yazdılar daha sonra hız düştü düzelmedi dedim ip otomatik atıyor müdahale edemiyoruz yazmışlar. Müdahale edemiyordun peki neden 2 defa düzeltildi diyorsun alay eder gibi insan sinir oluyor gerçekten.

Şuan İstanbula bağlanıyor iyice bozdular neti
bu otomatik seçtiği sunucu testi

buda TurkNet kendi seçtiğim

Ben saldım abi ya. Gebze gösteriyor benimde. Aradılar, arayan arkadaşa inatla modemi yaklaşık 10 kere resetlediğimi söylememe rağmen bana tekrar yapmamı söyledi. Bu arada bana anlattığı adımları zaten ezbere bildiğim için tık tık yaptım hepsini boş yere gere. Bi de arkadaş ingilizcesini test ediyordu galiba bana her seçeneği ingilizce anlatmaya çalıştı en son otomatik bağlantıyı (automatic connection)'ı otomasyon kontrolu olarak çevirince dinlemeyi de bıraktım. Bugünde kendi kendine benim destek ticketımı kapatmış. 60gb indirme ve internetinizde sorun yok yazmış. Benim problemim o değil ki? Niye bu kadar kalifiyesiz insanlarla muhattap oluyoruz? Sene 2022? Yetkili olarak bize bağladıkları kişi hala benim 2005de turk telekomu aradığımda bana söylediği yöntemleri söylüyor. Abi IP mi değiştirmişsiniz ve yapmanız gereken eski haline getirmek. Valla saldım baba sende sal böyle devam ederse kapattırım olur biter.

1 Beğeni

@alperenatici Niye salayım ya hızımı ne hale getirdiler görmüyor musun hala müdahale edemiyoruz yazıyorlar.

Banada tekirdağ çorluyu uygun görmüşler :grin:

Olur bende kocaelideyim :grin:

1 Beğeni

Konum değiştikçe sorunlar artıyor. Gördüğünüz gibi hız düşüyor ping dalgalanıyor, kopma yapıyor vs.

İstanbul IP her zaman güzel çalışıyor bende. Zaten IPv6 öncelikli internete girdiğim için pek sorun olmuyor.

Inanilmaz…

Modemi resetlemek yerine online işlemlerdeki teknik bilgiler kısmından Bağlantımı Yenile butonuna basarsanız bağlantı sıfırlanıyor ve IP adresi değişiyor. Bu buton bir ara çalışmıyordu ama şimdi çalışıyor.

image

Aynı işlevi görüyor bağlantıyı koparıp ip değiştiriyor modemden de yeniden başlatmadan yapabilirsiniz.

benim de diyarbakır gözüktüğü için hotmail de oturum açamadım…şüpheli oturum dedi askıya aldı…chrome istanbul ip diyarbakır olunca bi an güvenlik önlemi aldı

Zaman kaybetmeyin diye söyledim. :slight_smile: Bu şekilde daha kısa sürüyor.

1 Beğeni

Genel ağ bölümünden internet PPPoE devre dışı yapıp etkin yapın en hızlısı bu :slight_smile: Türknetin sitede sorun var 2 3 kere sayfa yeniliyorum öyle giriyor.

Müşteri hizmetleriyle konuştum ipye müdahale edemiyoruz diyorlar. Diyarbakır’dan Gebzeye nasıl geçti diyorum müdahele ile geçti diyor. En yakın konumdan ip almam gerekir diyorum müdahale edemiyoruz diyor yine çekişkiye bakar mısınız? Hızım düzelmedi diyorum reset atıp bakın dedi baktık aynı düzelmesi gerekiyordu diyor sonrada kabul edilebilir seviyede diyor alay ediyorlar resmen insanla. Aldığımız hızdan da olduk başıma geleceği biliyordum zaten.

Buraya girince hangi şehir çıkıyor.

Girmiyor siteye ip kaynaklı hızda düşüş var ne yaptılarsa artık müdahale ettiler mi etmediler mi muamma bir ettik diyor bir edemiyoruz diyor. Zaten reset attıkça değişiyor bağlandığım sunucu ilk 5 rakamdan sonra 90 ve 100’lerden ip alıyor sunucu olarak Diyarbakır, İstanbul ve Gebzeye bağlanıyor. Şehir bakımından Şehirler değişiyor Batmanda var Tokatta,Nevşehir, Kırşehirde her reset attığımda bakmadım. Bence tek yaptıkları şey bağlantıyı koparıp İstanbul Gebze tarafına gelmesini sağlayıp düzelttik diyorlar benim tahminim hız düzelmedi.

1 ağustosda ben bu sorunu belirtmiştim diyarbakırda gözüküyor diye hiç kimsenin umrunda olmadı. Şimdi statik ip’ye para veriyorum sorun yine aynı