İnternet hızım çok yavaş

Merhabalar biz Türknetin adresine girdiğimizde 35 Mbps ye kadar hız alabileceğimiz gözüküyor fakat Speedtest yaptığımda 13 Mbps aliyorum bunu sebebi nedir acaba 3 4 gündür oyun vs oynayamiyorum aşırı yavaş aşırı kötü birşey indiricek oluyorum baya süre inmiyr ve evdeki kimse interneti kullanamıyor okdr kötü lütfen yardımcı olur musunuz?

Online işlem merkezi üzerinden hız performans adımından kayıt açıp destek alabilirsiniz. Ayrıca kendiniz modeme gelen kabloları kontrol edebilirsiniz. Ek varsa onları kontrol ediniz.

1 Beğeni

Selamlar @Yusuftnc, forum profilinize tanımlı müşteri numarası olmadığından hizmetinizi kontrol edemiyorum. Değerli moderatörümüz @ModeratriX 'in de dediği gibi destek kaydı oluşturup kayıt numaranızı buradan paylaşırsanız sevinirim :raised_back_of_hand:

2 Beğeni

Müşteri numaramin ne olduğunu bilmiyorum bundan dolayı giremedim ne oluyor tam olarak ve nasıl bulucam ve bulursam buraya nerden giricem onu tekrar yeniyim burda pek bilmiyorum kullanmayı.Destek kaydı oluşturduk evet şuanlik birşey olmadı hiç normal değil bizde 35 Mbps diye para ödüyoruz şuna bakar mısınız üstelik 35 Mbps diye gözüküyor üst kattaydik biz alt kata nakil yaptırdık bize şey dediklerini söylüyorlar 16 Mbps hız alırsınız altta felan ben de ozaman burası da zaten okdr alıyordu diye baktım ve bizim bine full 16 Mphs alıyor ve ben neden 35 Mphs parası oduyorum bunun sebebi nedir:frowning:

TurkNet Online İşlem Merkezi den hesabım kişisel bilgiler orda yazıyor müşteri numarası

Yardımcı olacak mısınız acaba ? Yani hiç normal değil düşüğün de düştüğünü kullanıyoruz evde yanlış yere yaşıyorsam söyleyin napmam gerek bilmiyorum destekten yardımcı olmuyorlar kimse takmıyor bizi sonuçta her ay parasını ödüyoruz

hat değerlerini atabilrimisin

Hat değerlerini paylaş ki yardımcı olabilirim :slightly_smiling_face:

Tam olarak doğru attim mı bilemiyorum internetten nasıl olduğuna bakarak attım yanlış attiysam düzeltirim :confounded:

Düzenleme yaptım :slight_smile:

İnternetin ADSL olarak geçmektedir.
Alt yapıyı sorgulama yaptığınızda ne görünüyor ?

Port var olarak 35 görünüyorsa VDSL paketine geçmeniz gerekiyor.

Attım reis

1 Beğeni

Ne kadar süredir böyle kullanıyorsunuz? Farklı bir sağlayıcıdan mı TurkNet e geçiş yaptınız? Nakil dediğiniz adres değişikliği mi yoksa farklı bir operatörden geçiş mi? Eğer adres değişikliği ise daha önceki adresiniz aynı apartmanda mıydı?

Efendim nakil dediğim 1 daire alta geçirdik mode mi dublex yapicaz evi biz abimle erkenden geçtik mode mi de taşıdık ama internet hızı zaten yavaşti 30 Mphs felan di şimdi 16 Mphs alıyor gösteriyor fakat onu bile alaamiyoruz bunun sebebi nedir alt yapı sorguladığım zaman üst katta alt katta 16 Mphs olarak geçiyor fakat biz üst katta 33 Mphs felan alıyorduk yani neden bukadar düşük rakamlar ve sabah baktım TurkNet sitesine 35 Mphs olarak almışız biz alta grcireli 3 gün oldu şimdi daha bugün sabah 35 gözüküyordu 16 Mphs ye düşürmüşler anlamadım ne yapmaya çalışıyorlar

Böyle gözüküyor efendim biz üst kattaydik alt kata geçtik dublex yapıyoruz abimle şuan aşada kalıyoruz bundan aşşa nakil yaptırdım 16 Mphs gözüküyor ben anlamadım yukarda da 16 Mphs gözüküyor du fakat buna rağmen 33 Mphs alıyorduk ya neden bukadar düşük 16 Mphs bile alamıyorum 11 Mphs felan cidden çok kötü acaba nasıl yükseltilem ve daireler üst üste hani başka yere taşinma felan da değil

Yani üst katta iken de paketiniz 16 mbps miydi? Bina girişinde bulunan ankastrede (telefon - internet kablolarının bulunduğu kutuda kablolarının gevşek kalmış olabilir. 16 mbps paketinden 33 mbps almanız mümkün değil. TurkNet altyapınızın desteklediği maksimum hızı verir. Hizmetten memnun kalmaz iseniz herhangi bir bedel ödemeden iptal edebilir veya farklı bir ISS e geçiş yapabilirsiniz.

Hayır üst katta 16 değildi 35 di paket bu şekilde geçiyordu fakat alt yapı sorguladığım zaman 16 gösteriyor sebebi nedir bugün Sabah pakete baktığımda 35 gösteriyordu az önce baktığım da ise 16 olmuştu

Dediğim gibi üst katta 35 Mph gösteriyordu fakat şimdi alt yapı sorgulamaya girdiğim zaman üst katta da 16 Mphz alt katta da aynı gösteriyor değişiklik olmuş galiba benim ne yapmam gerekiyor yukseltmem için bizim buraya fiber de çekildi hemen önümüzde ki yola ama kullanamayıyoruz

bölgenizdeki telekom müdürlüğüne gidin altyapınızın önceden VDSL şimdi ise ADSL desteklediğini söyleyin. hat kablonuz saha dolabından santralden gelen bakır kabloyla bağlanmış olabilir

Şimdi şöyle Adsl 16 Mbps VDSL ise 35 100 Mbps oluyor değil mi yani ben alt yapıyı sorgula dediğim zaman 16 Mbps gözüküyor yani bu değişmicek birşey mi üst katta iken 35 Mbps gösteriyor du şimdi baktığım zaman ise ikisi de 16 Mbps alabiliyor diyo alt yapıda ya 16 bile alamıyorum orası ayrı ama ben TurkNet 'i arayıp konuşmak istiyorum fakat telefonlarda hep bot var ne yapmam gerekiyor