İnternet hızım çok yavaş

dışardan binanıza gelen kablo ayrı değil tek hattan geldiği için 1 katta aDSL gösteriyosa bütün katlarda gösterir zaten dediğim gibi ya TurkNet online işlemlerden arıza kaydı açın yada telekoma gidin derdinizi anlatın

Siz alt kata adres değişikliği ile mi taşıdınız hizmeti? Konuyu anlayamıyorum. Normal şartlarda adres değişikliği aynı apartman içinde yapıldı ise portunuzu kaybetmeden yine VDSL üzerinden devam edebilirsiniz. Online işlem merkezi üzerinden destek kaydı açıp VDSL hizmetine geçmek istediğinizi belirtmeniz yeterli. Sorgulama ekranında gördüğünüz durumu da iletin. Gündüz VDSL gece adsl olduğunu da belirtin.

muhtemelen hat kablosu tek hat üzerinden geldiğine göre sizin kablonuzu saha dolabından telekomun ana santraline bağlamış olma ihtimalleri çok yüksek…

Yok reis sabah VDSL gece Adsl değil anlatamadım hani Türknetin sitesine girince ödediğin para ve aldığın Mphs yazıyor o yazan yerde 35 yazıyordu fakat 16 oldu birden ondan bahsetmiştim sizleride uğraştırıyorum kusura bakmayın desteğe yazayım bakalım ne diyecekler

1 Beğeni

ancak bu hat değerlerine bakıldığında hat zayıflamanız düşük gözüküyor bu değerlere göre sizin 35mbps+ üstünde hız almanız gerekiyor … dediğim gibi yapın siz destek kaydı açın yada telekom müdürlüğüne gidip sorununuzu anlatın.

Başka diğer sitelere bakıyorum hepsinde bu şekilde gösteriyor 62Mhps sadece Türknetin stesinde bu şekilde gözüküyor

O zaman arıza kaydi açın sorunun Telekom ekipleri tarafından duzeltileceğini düşünüyorum arıza kaydınizi hızım düşük düşük performans başlığı altında açabilirsiniz :slight_smile:

Paket ismi 35 mbps şeklinde olabilir ama hattınız ADSL e bağlı ise TurkNet üzerinden alabileceğiniz maksimum hız 16 mbps olacaktır. Destek kaydı açtınız ise oradan dönüş yapılacaktır.

Ya anlayamıyorum boş port yok diyorlar üst katta neden vardı alt kata geçince port mu olmuyor?

İlginç bir durum apartmana benim bildiğim tek hattan 4tel kablo gelir ve bu 4 tel kabloda aynı saha dolabına bağlanır ardını bırakmayın derim böyle bir saçmalık olması imkansız ayrıca

Hocam yazdığı şeye bakar mısınız ya cidden insanı okadar mağdur ediyorlarki ya ne yapmam gerekiyor ekstıra birşey yapmam mı yani anlam veremiyorum cidden çok ilgisizler ben buraya yazıyorum fakat Forum Türk net tam olarak ne oluyor sizler birşey yapamıyor musunuz acaba @alperenatici @ModeratriX @ModeratriX kafa şisiriyor olabilirim Cidden çok özür dilerim ama böyle kalsın istemiyorum

Tekrar selamlar @Yusuftnc, öncelikle lütfen sakin olun. Port tahsisi yerel sağlayıcı kontrolünde. Bir gün önce port olması, bu portun ertesi gün dolmayacağı anlamına gelmiyor. Santral, saha dolabı portu üzerinden hizmet alıyorsunuz. Konu apartmanınızla alakalı değil. 2 hafta aralıklarla Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden destek kaydı oluşturup port durumunu kontrol edebilirsiniz :raised_back_of_hand:

Gecenin 2 sinde kimse internete bağlı değil ona rağmen 3 Mphs aliyorum @alperenatici @kaan_mert11 @ModeratriX @

Tekrar selamlar, ADSL 16 Mbps üzerinden hizmet alıyorsunuz. Bakır kabloda %30 kayıp olağan kabul ediliyor. Fakat son attığınız test bu kayıptan daha fazla. Testinizi kablolu olarak mı gerçekleştirdiniz acaba? Kablolu olarak 30 dakika ara ile gerçekleştireceğiniz hız testlerini kayıt üzerinden paylaşmanızı rica ediyorum. Ben de ekiplere durumu aktaracağım :raised_back_of_hand:

Şimdi bukadar alıyorum gene çok az gece dahada düşüyor galiba

Yok reis kablosuz elimde şuan kablo bulunmuyor

Edge üzerinde de bir test yapar mısınız çeviri hizmeti olmadan

Ya ben kablo alacağım da ne alsam kararsız kaldım cat 6 mı almalıyım yoksa Cat 7 mi yani Cat 7 daha iyi fakat bana ikisi de aynı etkiyi sunucaksa boşa gerek yok fazlasina var mı bı bilginiz acaba ne yapmalıyım

Reis 13 felan gösteriyor şuan

16 mbps tanımlı hızda 13 normal bir değer diye düşünüyorum.