İnternet Hız Sorunu

Yeniden merhabalar.Kısaca hemen konuya girmek istiyorum.TurkNet Online İşlem Merkezi’e mahalleme fiber çekildiğini fakat benim binama çekilmediğini belirttim sorun bundan kaynaklı olabilir mi yazdım üstüne ek olarak fiber için dilekçe verdiğimi yazdım fakat herhalde beni yanlış anlayıp farklı İSS’e geçeceğimi sandılar.Benim orada belirtmek istediğim mahalleye fiber çekiliyor fakat daireye kadar getirilmiyor yani binada son buluyor devamında bakır kablolarla daireye geliyor bu yüzden bildiğim kadar illa Türk Telekomun fiberini kullanmak durumda kalmıyoruz fakat yazışmada gördüğünüz gibi konu kapatıldı.Ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok.TT’de sallamıyor herhalde,internet hızım 2 haftadır yalpalanıyor ve çok düşük.Orada belirtmek istediğim bakır altyapıyı TT’ye belirtip Fiber çekip çekemeyeceklerini sormamdı.Konuşmaları sırasıyla alta bırakıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.

TurkNet bildiğim kadarıyla TT’ye fiber konusunda buraya çekin ya da buraya ne zaman çekilecek gibi sorular soramıyor. Şehrinizdeki genel müdürlüğe gidip bu konu hakkında başvurmanız daha sağlıklı olacaktır.

1 Beğeni

Peki ben ne yapmalıyım şu an?İnternet hızım düşük ve ben iç tesisatı bile kendim düzeltmeyi önerdim fakat sorun dışarıda dendi peki bununla da ben uğraşacaksam neden müşteri hizmetleri var ki?Yani amacım burada Fiber çektirmek değil gelip ankastreyi bile düzeltseler 30 mbps benim işimi görüyor zaten.

Benim orada Fiberden bahsetmemin nedeni 1 ay önce fiber çekildikten sonra hız sıkıntısı yaşamam.

1 Beğeni

Eğer sorun dışarıda denildiyse TurkNet yerleşik altyapı sağlayıcısına bildirmiştir. Beklemekten başka yapacak pek bir şey yok.

Ama konu kapatıldı?Sorunum çözülmüş görünüyor?

Yaşadığınız konuyla ilgili yeniden kayıt açın.

Benim burada zoruma giden şey 2 haftadır uğraşmama rağmen bir arpa boyu yol alınmaması.Yeniden kayıt açtığımda yeniden bunları yaşayacağımı bilmem de ayrı bir sıkıntı.

Eğer TT ile düzgün bir ortaklık yapılamıyorsa neden böyle bir hizmet veriliyor?

Yani alacağım internet 2-3 mbps ise önümüzdeki ay faturayı ödememeyi düşünüyorum çünkü bu 85 liralık bir hız değil.

Bütün binalara fiber gitti ise doğal olarak santralin kapasitesi de artan indirme hızları karşısında azalmış olabilir. Yapmanız gereken Telekom un fiberi üzerinden hizmet veren ISS lere geçiş yapmanız.