İnternet Hız Sorunu

Gerekli kontroller yapılsın duruma göre yollanabilir yerinde destek.

1 Beğeni

Her gün bu yazı yollanıyor bazen de modem kapanıp açılıyor fakat daha bir ilerleme olmadı teknik ekip istiyorum yollanmıyor ne yapmalıyım?Kendim elektrikçiye hallettirsem nasıl olur?Çünkü muhtemelen kablolardan bina 8 senelik ve düz bakır kablo döşeli onu cat-6 kabloyla değiştirmeyi düşünüyorum.Çünkü binaya ilk taşındığımda yine internet hızı sabit değildi ve TürkTelekom kullanıyordum,teknik ekip geldiğinde kablonun ömrü dolmuş ondan oluyor diyip duvar içindeki yedek kabloyu bağlamıştı ve düzelmişti.O kabloda teknik olarak 8 senelik kablo oluyor ve sıkıntı vermesi muhtemel.Dediğim gibi elektrikçi çağırsam hallolur mu?

Seçim sizin. Eğer kablodan ise her türlü ücret ödeyeceksiniz

Benim bildiğim Telekomun da gönderdiği kişiler elektrikçi değil mi?

Hayır değil. Onları iletişim sektöründe eğitim görmüş personeller diye biliyorum

Ve sorunum ücrette değil sadece sorunumun hızlı çözüme ulaşmasında hızlıdan kastım da ortalama 2 hafta falan yani tek yapılacak şey gelip kablolara bakmak.Buradaki Telekom Ekipleri de zaten bir değişik mahalleye fiber çekmişler bizim bina hariç diğer binalarda fiber var fakat sıkıntı şurada dilekçe vermemize rağmen yine de bize bağlamadan gitmişler.Yani insan bunları düşününce daha çok bekler gibime geliyor.TurkNet’e mi garezleri var bilmiyorum çünkü bu mahallede bir tek TurkNet ben kullanıyorum.

1 Beğeni

TurkNet e garezleri var diyecem olmayacak :face_with_hand_over_mouth: ama var. TurkNet neden yerinde destek talebinizi karşılamıyor onu anlamadım. Elektrikçi ile görüşün isterseniz

1 Beğeni

Muhtemelen mesajım bile okunmadan CTRL+V basıp sistem mesajı atıldığını düşünmeye başladım.Sadece YAPA’da olanlara mı yolluyorlar Teknik Ekibi çünkü ben TT altyapısı kullanıyorum.

Altyapı tipi farketmeksizin yollanıyor.

Eğer daha fazla uzarsa iç tesisat sorununu elektrikçiye yaptırmayı düşünüyorum çünkü TT’nin attığı bildirimde dış tarafta bir sıkıntı gözükmüyor.Tahminimce kablolardan dediğim gibi eskimiş olabilirler.

telekom kurumsal olarak ve yönetimsel olarak herhangi bir garezleri olmadığını düşünüyorum ama direk kullanıcıyla muhatap olan telekom çalışanları, özellikle sahadaki teknik ekip turknetin işini angarya olarak görüyor ve küçümsüyor gibi.

3 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Telekom un çoğu saha çalışanı bunu yapıyor. Ama aralarında melekler de var. Benim bölgede ki saha ekipleri gibi. :heart:

2 Beğeni

katılıyorum size ama şunu da unutmayın, Azrail de bir melektir. :wink:
kimilerine farklı melekler denk geliyor. :joy: :joy:

2 Beğeni

Azrail güvenilir bir melektir. Allah onu ruhları teslim alıp teslim etsin diye görevlendirmiş sonuçta. Güvenirlik benim için önemli :pray:

2 Beğeni

benim ki işin esprisi tabi ki :slight_smile:
Allah hep iyilerle karşılaştırsın diyeyim daha doğru bir cümle olur. :slight_smile:

2 Beğeni

iyiler albayım iyiler onlar neredeler ?
(poyraz karayel) :smiley:

1 Beğeni

var mutlaka bir yerlerde iyiler… umut ediyorum en azından. kalmadıysa iyi birisi, bu dünya boşa dönüyor demek. :frowning:

2 Beğeni

Dünya iyiler hatrına dönüyor diye düşünüyorum
(konu nereye geldi :grin:)

1 Beğeni

aslında ben de tam öyle diyecektim ama nedense demedim.hatta yazdım ama sildim :slight_smile:
iyi hizmet iyi kişilerle sunulur diyip kendi adıma noktayı koyayım. yoksa konu dediğin gibi bam başka yerlere gidecek :joy:

3 Beğeni

Herkes iyi insanları görmek istiyor ama kimse iyi olmak için çabalamıyor… Neyse ben de noktayı koyayım :+1::neutral_face:

2 Beğeni