İnternet Hız Sorunu

Merhabalar son 1 haftada internet hızım aşırı oranda düştü(25 ten 5mbps’e) ve TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi’e başvurdum,5 gündür sorunumun çözülmesini bekliyorum.Bugün sabah TurkNet Online İşlem Merkezi’den bildirim geldi ve açtığımda Türk Telekom ekiplerinin gelip kontrol ettiklerini fakat bir sorun bulamadıklarını gördüm,fotoğrafını koyuyorum.Ben internet kablolarını 1 sene önce değiştirttim ve internet hızım baya arttı ama şu an bu sorunu neden yaşadığımı hiç bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.
Ekran Alıntısı

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atarsanız yardımcı olalım.

dsl

Telekom sistem mesajındaki değerleride atar mısınız?

asdfsadf

Zayıflama oranı çok artmış işlemleri hızlandırmak adına ankastreden ölçüm yapar mısınız ? veya yerinde destek hizmeti isteyin TurkNet Online İşlem Merkezi’den

Elit Hizmet istedim TT’den gelip baksınlar diye,ondan mı bahsediyorsunuz?

1 Beğeni

elitt hizmeti kalktı TurkNet’in kendi saha ekibi var yerinde destek hizmeti istediğinizi belirtin.

Ben Türk Telekom altyapısı kullanıyorum onda da geliyorlar mı?Ben sadece YAPA’ya gidiyorlar sanıyordum.

Transmisyon tipi farketmeksizin geliyorlar.

Bu arada söylemeyi unuttum splitter varsa çıkarın öyle deneyin, modemi sıfırlayıp tekrar kurun belki düzelir.

Splitter kullanmıyorum ama sıfırlamayı deneyebilirim.Sizce kablodan olma durumu var mıdır?Buraya yeni taşındığımda internet çok yalpalanıyordu ekip geldi yedek kabloyu taktığında düzelmişti ama 1 senede kablo eskirmi onu bilmiyorum.

Kablodan gibi duruyor ama bakalım

Tamamdır çok sağ olun.Yerinde Destek Hizmeti almak istediğimi söyledim yarın cevap verilir diye umuyorum.İlerleyen gelişmelerde durumu bildiririm.

1 Beğeni

Eğer kablodan ise yani iç tesisat ile alakalı ise yerinde destek ekibi size ücret çıkaracak bilginiz olsun.

Ücret çıkarmaktan kastınız nedir onu pek anlamadım,sorunun çözümü için mi mesela kabloları kendileri değiştirdikleri için mi yoksa sıkıntıyı buldukları için mi?

Sorun sizin sorumlu olduğunuz alandan kaynaklanıyorsa (iç tesisat) 99₺ ücreti var.

@Hakan İç tesisat ankastreyle modem arasını mı kapsıyor?

Evet. Sadece servis ücreti 99 tl eğer kablo çekilecek ise ayrıca faturalandırılır.

Bu sabah beni aradılar ve sadece modemi kapatmayın kontrol ediyoruz dendi,yerinde destek hizmeti almak istediğimi söylediğim halde bir şey denmedi.Hala beklemedeyim.