Hızım 3mbps'e kadar geriledi

Bugün sabah dsl sürekli kopmaya başladı. Gece saat 3-4 arası PPPoE bağlanmıyordu.

13-14 gündür zaten akşamları 2 3 mbps. Babam öğretmen, kardeşim üniversitede öğrenci. Ben Freelance çalışanım. Bir türlü çözemedim .Bilgisi olan var mı? DSL sürekli koptuğu için arıza açacağım hızım yavaş diye açtığım arıza kaydı olduğu için açamıyorum. Bu konuda yardım edebilecek yetkili yok mu?

Açık olan kaydınızın kapatılmasını not olarak iletebilirsiniz. Veya sabah twitter üzerinden TurkNet destek hesabına açık olan kayıt numarasını iletip kapatılması yönünde isteğinizi iletebilirsiniz.

Açık olanda hız akşamları hız düşüşüyle ilgili ama hiç kimse yardımcı olmuyor. Normalde 24 25 mbps gelirken şuan 2 3 zor geliyor. Bütün gün böyle ama dönen eden yok.

Akşamları yaşanan hız düşüşü ile ilgili olarak çalışmalar devam ediyor.

Şuan akşam sorunu değil genel olmaya başladı 24 saatin 24’ü snr düşüşü yaşıyorum. Snr 10 kadar çektim hız artıyor ama bu seferde sayfalar açılmıyor 18 üstüne çıkamıyorum daha 1 ay önveye kadar 20 21 db snr ile 24 mbps internet geliyordu. Bugün bütün gün 3mbps üstüne çıkamadım ve jitter çok yüksek. Bu da pingi uçuruyor. Bu saatlerde(19.30) bildiğiniz hiç giremiyorum. İnternet var la yok. Alt komşumda TurkNet li onda da aynı sorun var. Karşı komşumda da. Yani bilgisayarlarda ya da modemde sıkıntı yok. Bilgisayarım kablolu internete çıkabilirsem bugün modem değerlerini atarım.

Komşularınızda da mı tüm gün boyunca sorun devam ediyor_?

Evet. Onlarda da gelmesi gereken max rate gelmiyor. Gürültü yüksek SNR düşük ama ilk kurulduğunda daha stabildi(kurulduğunda beni çağırmışlardı ben önerdim onlara Türk.net’i). Onlarda da kopma var hatta sabah OİM’e ticket açtım. DSL ışığım sabahtan saat 13.30 14.00 arası yoktu. Şuan değerlerimi de atıyorum: Bütün gün böyle sürekli düşüyorum netten.

Bundan önce 11 Kasımdaki değerim:

11 Kasımdan önce ne ping, ne jitter 1’in üstüne çıkması mis gibi kullanıyorum. hatta 50 mbps verseler geçecektim çünkü başta baba 50mbps alabilirsiniz denmişti.

Öyle ise bağlı olduğunuz santralde veya dolapta sorun yaşanıyor olabilir. Hepiniz modem buluşması gereken hızda buluşmuyor başlığı altından kayıt oluşturun.

Dün bütün tesissatı yeniledim. Bariz hız yükseldi. Değerlerede baktım şahane oldu ama sıkıntı şurada akşam 19.00-02.00 hız yine 3’e düşüyor. Dün yeniledikten sonra akşam steam’den oyun indiriyorudum yerlerde sürünüyordu hız. Sonra OİM’e yazdım. Garip olan modemde 35mbps görülürken 3 mbps zor almam.

çünkü o yaşadığınız satürasyon sorunu bunu da

buraya yazarsanız çok iyi olur
paylaşırken bir tracert atarsanız faydası olur diye düşünüyorum

kaçıncı yazışım kasım 19’dan beri böyle.