Hız ve Sinyal kalitesini daha fazla nasıl artırabilirim

en azından alkollü bir sürücü yıkarsa, yıkma masrafını ona yıkarlar :slight_smile:

ben 3 bine yıkarım :slight_smile: yanında 2 adet tavuk dürüm verin yeter :slight_smile:

2 Beğeni

Ben saha dolabı için mahallenin çocuklarına mıknatıs dağıtacağım saha dolabıyla oynasınlar biraz diye :sweat_smile:

2 Beğeni

ben rusyadan gemiyle 250 kg amonyum nitrat sipariş edecem. saha dolabının dibine gübre niyetine dökeceğim ki otlar çimler yeşersin.
RTÜK Notu : aman arkadaşlar gün içinde 2 saatten fazla hareketsiz kalmayın. şekerli yiyeceklerden uzak durunuz.
ve birde amonyum nitrata bulaşmayınız, tehlikelidir. ben şaka yapıyorum.siz evde denemeyiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Teknik Not: Amonyum Nitrat i kim satın alıyor ne kadar alıyor nerede kullanacak hepsi kayıt altına alınıyor :sunglasses:

1 Beğeni

@ModeratriX aynen. bu tür tehlikeli maddeleri herhangi bir telekom saha dolabında ya da santralinde denemeyiniz. :slight_smile:
biraz hız alacağım derken hızlıca kodesi boylarsınız. :joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

evet korktuğum başıma geldi. @HKN senden şüpheleniyorum. :slight_smile: ya da TurkNet teki birisi mesajımı okudu ve bana şaka yaptı. internet gitti ve 4 mbps eksik olarak geldi. tabi o sırada ruyadan uyandım dedim. sonra modemi kapatıp açtım çok şükür tekrar normal olan hızına geldi. kim şaka yaptıysa çıksın ortaya, kızmayacağım :slight_smile:

önceden de bi şekilde modem kapandığında ya da internet gittiğinde hız da değişiklik olmuyordu. bu sefer hız değişince artık kaçınılmaz son geldi mi diye düşündüm ama sanırım biraz daha vakit var :slight_smile:

Ekran Alıntısı

Ekran Alıntısı2

Bana yapılsa hoşlanmazdım bu şakadan :face_with_symbols_over_mouth: ben yapmadım ki benim böyle bir yetkim yok :grin:

1 Beğeni

tabi ki sen den beklemem. benimkisi latifeydi. senin elinden gelse 3-5 -mb daha atan :slight_smile:
böyle şakalar hakkaten kalpten götürür adamı :slight_smile:
muhtemelen hatlarda bi yoğunluk olmuştur…

1 Beğeni

bu arada @HKN bir şey soracam. benim hat zayıflaması değerleri 0 gözüküyor. gerçekten 0 mı yoksa modem desteklemediği için 0 olarak mı yazıyor. modem ttnetin verdiği airties 5650tt.
diğer Hakan arkadaş modem desteklemediği için demişti ama aynı modeme ait ss paylaşanlar da o değerlerin 0 dan yüksek olduğunu gördüm.

Ekran Alıntısı

internet bi kaç kere gidip geliyor. modemden baktım aşırı crc hatası var. 2-3 dakikada 20.000 den fazla. sebebi nedir acaba crc lerin :frowning:

model 5650 ise VDSL de zayıflama göstermiyor.

1 Beğeni

ilginç, peki bu crc ler durduk yere niye patllar Hocam. :frowning:

ha bire patlamaya devam ediyor. dakikada binlerce falan. umarım bu da bir şakadır.
hiç gülmeyecek yüzümüz anlaşılan :slight_smile:

Hat sınıra yaklaştığı için oluyor.

1 Beğeni

peki fec hataları ne için oluyor benim 1 günde 150k falan oluyor hata

1 Beğeni

1.5 ay önce hiç bir şey bilmezdim bu konularda. sadece ne kadar mbps hız alırım ondan anlardım :slight_smile:
bu süreçte snr margin, hat zayıflaması, saha dolabı, santral, crc hataları, fec, hat çıkış gücü, vae nedir, vb. bir çok konuda uzman oldum. artık bi sertifika ile herhangi bir iss ye teknik eleman olarak başlayacam.
keşke bu konuları hiç bilmeseydim de cahil olarak kalsaydım, mutlu mesut internetimi kullansaydım :frowning:

2 Beğeni

şu an için kontrole aldım gibi…
direkten gelen bakır kablo ile benim telefon kablosunun ek yerini söküp, ucunu kısalttım ve yeniden ekledim. yağmur falan girmesin diye ek yerine buzdolabı poşeti geçirdim. poşetin kenarını da sıkıca bantladım.
şu an için crc hatası 5 dakikada 5 bin yerine, 55 dakikada 55 adet olmuş. dakika başına 1 adet. doğal olarak kopmada olmuyor artık.
sorun yaşayanlar için bir çözüm olabilir.

2 Beğeni

Paylaştığınız bilgi için teşekkürler. En kısa sürede oraya yak konnektör takın sonrasında yine buzdolabı poşeti geçirirsiniz :+1::hugs:

1 Beğeni

telefon kablosuna yak yaptıktan sonra, bakır kabloya nasıl bir şey yapmalıyım. ve sonrasında yak lı telefon kablosu ile bakır tarafı nasıl zımbırtı ile kavuştururum. :slight_smile:

eğer bakır kablo ile telefon kablosunu yakla birleştir demek istediyseniz bakır kablo biraz kalın, ona yak olurmu :slight_smile:

1 Beğeni

O zaman şunu yapın elektrik klemensi alın telefon kablosunun uçlarını lehim ile sağlamlaştırın. O şekilde ekleyin. Bir alternatif daha var. Bir tarafı normal kabloyu bağlayabileceğiniz vidalı tip diğer tarafı telefon kablosunun girebileceği şekilde rj11 uyumlu aparat var bulabilir iseniz onu kullanın. Telefon prizi gibi düşünün

1 Beğeni

bu yöntem daha uygulanabilir benim için. deneyeceğim. teşekkürler. :slight_smile:

1 Beğeni