Hız Sorunuu

TurkNet 'e başvururken 24mbps tahmini hız olarak başvurmuştum. Bu yaklaşık bi en az 5 6 ay önceydi. İnternet geldiğinde aldığım hız 4 5 mbps falandı sonra vdsle geçtim adsle çevirdiler bir gün email aldım saatleri arasında altyapınızda çalışma olacaktır diye . Çalışma saati bitmişti . Adresimi ne hız alırım sitesinden kontrol ettiğimde 3 4 bina hariç sokakta herkese adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma vardır diyordu. Bu 4 5 ay önce demişti ilk. Hala aynı yazı var ve komik olan taraı iki yan binamız Numara 4 bütün daireleri 75mbps alıyor. Arka sokağımız da çoğu binası 75mbps alıyor. 24 diye başvurmuşduk max 8 i gördüm . Bu santral çalışması 5 ay boyunca bitmedi ben destek kaydı bırakıyorum bu konu hakkında , süre hakkında bilgi veremem diyorlar , altyapınızın desteklediği max hızı almaktasınız diyorlar. Üstüne bir de saha dolaplarımız da yenilendi bende nedense bir değişiklik olmuyor teyzemin oğlu 2 alt katta o 20mbps alıyor . Lütfen santral çalışması hakkında bilgi verin lütfen .
Benim Binam numara 8 , 75mbps alan numara 4

Netspeed sitesi üzerinden sorgulama yapabilir misiniz? Ve sonuç ekranını paylaşır mısınız?

TurkNet online işlemler teknik bilgiler görüntüsünü de atınız.
büyük ihitmal siz YAPA’da komşunuz VAE de olabilirsiniz.

1 Beğeni

Benim paketim de yapa ama hizim dusuk TT kapsama haritasinda bilgiye ulasilamadi diyor millenicom da altyapi yok diyor anlamiyorum 28mbps olan altyapi nereye gitti

ip kismini sansurledim nolur nolmaz diye

ama vae turk telekom altyapisi degil mi yapa TurkNet icin daha iyi diye biliyorum

Geçmiş olsun…

YAPA 500 metreye kadar çok iyi.

Ama siz 1.7Km de YAPA dasınız.
En yakın saha dolabında port yok.

Hızınız da benim gibi düşürülmüş.

Şimdi port olmadığından bir yere de kımıldayamazsınız.

S.S kanunu gereği TT ekiplerinin saha dolabında port açmasını bekleyeceksiniz…

1 Beğeni

Saha dolaplarimiz yenilendi benim portum mu kotu yani o yuzden mi
santralde calisma varmis ama destek kaydinda soylediler yakinlastiracaklarma calismalari devam ediyor henuz bir sure veremem dediler

Karşı dairenin adresini sorgular mısınız? Port olmayabilir

Saha dolabı yenilenmiş olabilir ama hizmete de girmemiş olabilir. En doğru bilgiyi TT müdürlüğüne giderek alabilirsiniz

dostum geçmiş olsun sen saha dolabından almıyorsun internetinin TurkNet seni benim gibi 1.7 km ötedeki YAPA santraline taşımış. Saha dolabındaki portunu elinden almış, telefon numarana da güle güle de.
Port için Türk Telekom müdürlüğüne gitmen lazım.
Ben 4 aydır uğraşıyorum, TurkNet müşterilerini bu konuda mağdur ediyor maalesef. Başka internet sağlayıcılarına geçiş yapamıyorsun boş port olmadığından seni hapsediyor resmen.
inşallah sen o kadar uğraşmazsın.

ben TurkNet kullaniyorum port sorun degil 8mbps de kaldim

bu sokakta cogu yerde boyle diyor demedigi yerlerde 75mbps kuzenim 2 alt katimizda kablo yeniledi ve onun teknik bilgilerinde santral 170m gozukuo

Peki ne kadar hız alıyor?

Bilmiyorum ama o civarda sanırım
7 ay oluyor nerdeyse adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma var dediklerinden beri. Destek kaydı bıraktım santrali yakına taşıma çalışmalarımız devam ediyor henüz bir süre bilgisi veremem dediler. Mesela kuzenim alt katımızda onun santrale uzaklığı 2100m falan benim 1762m ama o benim iki katım hız alıyor

1 Beğeni

Enteresan. Bu forumda uzman arkadaşlar ve yöneticiler var size belki yardımcı olabilirler nedeni konusunda. Ben anlam veremedim maalesef :eyes:

Ve bunu da ekleyeyim binamızın dibinda saha dolabı var ama galiba ben ona bağlı değilim. saha dolaplarını yenilediler ama bana etki etmedi . Acaba yapadayım diye mi beni 1.7km lik yere bağlıyor çünkü yapa altyapım yok ve santral de uzak . Yapadan çıkarmalarını istesem ve saha solabına aktarmalaeını istesem düzelir mi ?

1 Beğeni

Yapa da direkt santral üzerinden hizmet aldığınız için vae de hızınız yükselir. Vae geçişi talep edin Uygun görülürse geçiş yapılır saha dolabı üzerinden hizmet alabilirsiniz

1 Beğeni

Göksel Hocam açıklamış. sizin saha dolabıyla alakanız yok. :slight_smile:

keşke turknetin cihazları direk santralde değilde saha dolabında da olsa. o zaman tadından yenmez :slight_smile:

1 Beğeni