Hattımda crc hataları basladı yeni yeni

eskı modemde su an 16 saat oldu gece son anda aklıma geldı bır dedım onuda deneyım
1,5 aylık hero dsl yenı daha yazılımı guncel orjınal kararlı 3,7,1 en son ıhtılamk servıse gondermek olur onemlı olan sorunun nerde oldugunu bulmak
bu eskı modem takılı kalsın bakalım ne kadar gıdecek oncekı modemde en fazla 10 saat sonradan 4 saat te dustudu kopmalar bazen 2 saatte duserdı ve cok crc hatası cıkıyordu.
bu modemın crc hatası gorulmuyor galıba bu modemden anlamıyorum pek crc hatayı tam yazıyormı
modemın uzerınde yazdıgına gore hatalar (pkts) 0 yazıyor bu yazılan crc yıde kapsıyormu
veya bu modem ıcın crc hatası farkjl yerden baklıyormu
ınsallah sorun modemdedır arızalın ustune ordan gıderım hıc olmassa.

1 Beğeni

Crc olarak yazmıyor hocam. hata(pkts) olarak gözüküyor.

su an ısaretledıgın yere gore sorun 0 olarak
keenetic yada son kararlı yazılımda sorun var yada cok crc cıkmaya basladı…
iss ler ıcın extra ayar yapmak gerekıyormu bılmem modeme gore zaman gecsın durum bellı olacak tam
hıc oynamadan dursun bakalım bu sekılde ne kadar gıdecek.
tp lınk 9970 v3 turktelekomun ne varsa eskılerde var demısler.kac yıllık modem sıcacık soba gıbı ısıtıyor…
extra hıc bır ayar yapmadan kullanıcı adı sıfre girdım wıfıyı ayarladım kullanıyorum

1 Beğeni

Bu modemde öyle yazmıyor ama anlamı CRC yani bir sıkıntı yok internetinizde.

CRC zaten internette oluşan hatalar yani paket kayıplarını yazar.

Tp-link Hatalar olarak yazmış ama CRC ile aynı şey.

Eğer modeminizi değiştirdikten sonra kopma yaşamadıysanız demek ki keenetic modeminizde yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı var.

9970 crc saymayı bilmiyor, sürekli 0 onda. Hata olmadığından değil he saymayı bilmediğinden :smiley:

1 Beğeni

@frantic şuan TurkNet Online İşlem Merkezi de arıza uyarısı var mı ?

Hero dsl i denerken TurkNet Online İşlem Merkezi de bölgende arıza uyarısı vardı hatırlatmak isterim. Bölgende arıza varsa modem ne yapsın… Modem bozuk mu oluyor şimdi :smiley:

Şuan 9970 de sorun yoksa, çıkar hero dsl i dene birde

Selamlar
Telekom kablo degisim fayda olmayinca
Dun gece hero dsl cikarip bir arkadasdan td 9970 v3 turktelekom yazan modemi takdim su an itibari ioe 18 saat 28 dak calisiyor kopma olmadan
Hero dsl 4 saat 2 saatte dusup yeniden baglaniyirdu
Su an test denedigim icin bu eski modemi ne kadar dayanacak bakacam eger kopma sorunu yapmassa keenetic hero dsl yazilimi 1 onceki 3.6.12 yazilima cevirim tekrar denicem 10 gun oncesine kadar boyle sorun olmayinca hero dsl de yeni yazlim verdidi kararli 3.7.1 o yuklu su an…
Eski modem dusmesse hero dsl eski yazilima alinca yine duserse modem kaynakli sorun olacak
Modem 1.5 aylik yeni daha yetkili servise gondercem
Su an test asamasi bitsin eski ne kadar dayanacak bakacam hic oynamadan

TurkNet Online İşlem Merkezi sayfadaki bolgenizde ariza uyarisi duruyor.
Telekom ekibe sordum calisma yok dedi…yakin cevreyi dolastim herhango bir calisma yok yollarda
Yeni modem dusuyor eski modem dusmedi sonra dusecekmi su an odak modeme yoneldim
Eski modem test gitsin bakalim care ne durum verecek

Şu arıza uyarısını bir gitsinde denemelerinizi ondan sonra yapın

Telekom kablo degisti sorun devam
Keenetic hero dsl modem reset sorun devam
Eski dun td9970 modem getirdim test icin takdigimdan bu yana hic dusmedi
Sorun sanki modeme gidiyor gibi
Eski modem testte devam 2…3 gun icinde sorun olmassa modem servise verecem

Bu modem crc özürlü ölçemiyor. Zyxel vmg 3312-b10b veya 3313-b10a olsaydı iyiydi.

test ıcın arkadasdan bu modemı bulabıldım emanet aldım
sorun modemde ise ona göre modeme odaklanacagım.
calıssın bakalım neler olacak ılerı zamanlarda düşme olmadı su ana kadar

Çalışır ama crc göstermez. Aekadaşımda da var bundan 5 senelik neredeyse her gittiğimde bakarım arayüzde hiç hata göstermiyordu. Önceden 35 Mbps hızı diye göstermiyor herhalde diyordum ama 100 Mbps pakete geçti yine hata göstermiyor.

Bende zyxel 3312 de 3313’de var hata varsa gösteriyor.

en onemlısı kopma yapma durumu keenetic düşe düşe bir hal oldum
şimdi test asaması oldugu ıcın eskı yenı farketmıyor sonucta emanet modem
onemlı olan sorunun kaynagını bulmak
kopmasında gerısı onemlı dııl.
modem arayuzde baglantu suresı TurkNet onlınedkı teknık bılgılerdekı ıle uyusuyor
Durum Kullanıcı 22 saat 26 dakika ONLINE

bırde hattıma ipv6 tanımlama yaptırdımdı onun zararı olurmu hata olusumu ıcın mesala su an kullanımda dııl gercıde.

test ıcın baska takdıgım eskı modem su an daha kopmadan baglı
1 gün 14 saat 21 dakika

11

birde forumlarda okudugum saha dolabı brodcom cipsetli ise modemde aynı cıpsetse sorun yapmaz muhabbebeti var eger portu degıstırdılerse benım ne olacak modem uyumsuzlukmu yapacak yoksa tekrar farklı cıpsetı porta baglanıyormu cozumu ıcın
o olsa zaten devamlı baglı ınternet yenı baglanmadı ne olduysa 10 gun ıcınde oldu
en son yarın eskı modemı cıkarıp keenetic hero dsl bir oncekı yazılım 3.6.12 ile tekrar baglıcam dusmesse yazılımda hata var duserse servıse gondercem modemı

Modemi bir onceki yazilimi 3.6.12 ile start verdim bakalim ilerleyen zamanda kopacakmi gorecem.
Eski modem dusmedi cunku

1 Beğeni

@frantic, açtığınız destek kaydınızın çözümlendiğini ve sorununuzun giderildiğini görüyorum. Arkadaşlarım sizinle de konu hakkında iletişime geçmişler ve sizden sorunun çözüldüğünün teyidini almışlar.

İnanın sizin kadar bende sevindim bu duruma :slight_smile: Şu an farklı bir durum var mı?

2 Beğeni

selam…
eskı modemtakdım td9970v3 turklekoma aıt dusmedı 1,5 gun test yaptım.
sonra dun aksam dogru keenetic hero dsl son yazlımda 3,7,1 ıdı guncel onu bır oncekı yazılıma aldım 3,6,12 versıyona…su ankı durumu resımdekı taktım eskı yazılıma alınca hıc dusmedı
22 saat 39 dak oldu.
onceden 4 saat 2 saatte bır duserdi.
su an sadece crc hatası bırıkıyuor yavas yavas kopma yapmassa sorun yok…2 gun durunca tam bellı olur onemlı olan kopma yapmaması

1 Beğeni

Merahaba

Sorunun düzeldiğine sevindim. İYİ KULLANIMLAR

1 Beğeni

tesekkurler ılgınız ıcın

bir dsaha kopmama nıyetıyle -_-

3 Beğeni