Hattımda crc hataları basladı yeni yeni

Ankastreden santrale olan kısım da olabilir, modemden ankastreye de :person_shrugging:

Selam
Modemden ankestre kutuya kadar direk eksiz dün telekom yeni kablo cekildi o kismi biraz iyilesme oldu snr ve hat zayiflamada
Ankestre kutusu ile saha dolabi arasi farkli kabloya baglattirdim dün saha dolabi ankestereye gelen telekom yeralti kablo logardan cikiyor direge
Dun aksam 4 saat sonra koptu sabaha kadar 2…3 defa kopup yeniden baglaniyor
Hat bilgileri sabit genelde isik turuncu oldugunda hat bilgileri normal geliyor
Kopma sorunu ana sayfadaki yazan dan dolayimi nedir yollarda calisma yok normalde biraz basimi agritti bugunleri

Orada ki çalışma nedeniyle olabilir. Bildirim yazısı kalktığı zaman sorun düzelmez ise tekrar destek kaydı açıp iletebilirsiniz. :person_shrugging:

selam
TurkNet mh lerı aradı bugun hemen actım alo alo ses yok karsıdan dedım tekrar arayın bellı sure sonra kapandı 20 dak sonra destek kaydına yazmıslar aradık ulasmadık
Sizi aradım fakat sesinizi alamadığımdan dolayı çağrı sonlandı. Ekipler kutuya kadar sinyal verdiklerini ilettiler iç hatta sorun olduğu iletilmiştir ,arıza sizin sorumluluğunuzda kalan noktalardan kaynaklanıyor .Bu aşamada bina içi ankastreden evinize kadarki bölümde • Ankastre kutusu ve bağlantı kabloları• Bina içinden geçen telefon kablosu• Duvarda bulunan prizler• Daire içi bağlantı kabloları• Splitter cihazı,• Bilgisayar ve Modem bağlantıları nı kontrol etmeniz gerekiyor .Eğer isterseniz iç hat kontrolü için biz özel ekip gönderebiliriz tüm detayları ekip kontrol edecektir bu hizmetimizin 108 tl lik bir ücreti bulunuyor iç hattan kaynaklı bir sorun yok ise hiçbir ücret sizden alınmaz .Cihaz ve ek kablo olması durumunda ekstra ücret çıkabilir gelen ekibimiz bu bilgiyi sizinle paylaşacaktır .Bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz kaydı tekrar açarak talebinizi kayda not düşebilirsiniz iç hattı siz kontrol etmek istiyorsanız da elektrkçi desteği alarak kontrol etmeniz gerek iyi günler dilerim.
yanı bu durumu kabul etmıyuorum tekrar aranmasını talep yazptım ozellıkle vurguladım ankestre kutusu modem arası direk yenı kablo baglandı ben bına tesısatı kulanmıyorum eskıden bu yana diye cozumu busekıl yazmaları uzdu benı kısacası
yukarda dedıgınız gıbı menude yazan bolgesel calısmadan olabılır
veya lokasyon santral baglantılarında olabılır cunku dun bana gelen kablo degısınce saha dolaptan gelen kabloyuda direk verdıler ayrıca baglantı ankestre kutudan dırek modeme kadar yenı kablo cekıldı hat degerleroı eskıye gore bıraz duzeldı fakat kopma sorunu gercekten can sıkıntısı oldu.
gunde 5-10 defa dusup baglansa her aynı tepkıyı yapar.
bır sure daha beklıcem benım tarafımda yapacam bırsey kalmadı ana menudeku arıza kaldırlınca duelırse duzelır yada ılgılenırlerse
olmadı en son care cok mennundum turtknetten baska operatore gecıs yapmak,cunku benım ıcın musterı destegı her zaman onemlı nerden mennunsam orda kalırım hangı operator oldugu onemlı dııl
o kadar ugrasa ev ıcı tesısatınızda denmesı nokta konması :((
cunku telekom kolay kolay modeme kadar olan kabloyu degıstırmıyor burda.
telekom ekıbe ben ucretını verecem dedım yeni kablo cekerek bagladılar 200 tl verdım extradan modeme kadar degısım ıcın

2 Beğeni

Merhaba @frantic

Eğer iç tesisatla ile ilgili bir sorun olmadığından eminseniz yerinde destek ekibinin gelmelerini kabul edin. Gelip kontrol sağlasınlar, iç tesisat ile ilgili ise sorunu çözerler. İç tesisat kaynaklı değilse. TT ekiplerine rapor iletilir.

İç tesisat ile ilgili bir sorun yoksa hiç bir ücret yansıtılmaz.

Selam
Yazilanlara hep yazdim ic tesiat kulllanmiyorum.direkteki ankestre kutudan telekom yeni kablo dosedi ev tesiata ugramadan modeme kadar hic ek vs yok telekom kablosu modeme rj11 ile bagli
Hep ic tesiat diyorlar kime desem hepsi yenulendi .

Selam

Yinede gelmelerini kabul edin. Gördükleri zaman anlayacaklardır.

Başka modemle hiç denedin mi ?
Port değişikliği oldu mu ?

Yanlis anlaminda ben zaten ben ekib ugrasmadigi icin normalde
Ekibe ucret verip yaptirdim yapilan butun islemi kablo degisim vs saha kutuya kadar ankestreden modeme kadar islem yapildi
Turknette sikintimi vardir bugunler nedir
Arkadasimda netspeed hic kesinti yokmus

Kopma sorunu dun islem bitti internet calistiktan sonra 4 saat sonra gitti geldi sonra 2…3 saate bir habire kopup yeniden baglaniyor
Modem kapanmiyor…modem yeni son orjinal kararli yazilimda
Koptugu zaman hat degerleri dusmuyor hepsi normal sadece dsl gidip geluyor
Gunde 10 defa kimin kopsa benim gibi rahatsiz olur
Ekip kopmasi icin 3…4 saat bende dururmu sizce
Ekip ankstrrden modeme kadar olan kablo degisim yapti interneri verdi gitti
TurkNet mh den bugun arizama karsilik yazilan cevap
Telekom ankestreye kadar kontrol etmis saglammis…ev ici tesisatta imis sorun yazmislar.
Kac defa yazdim cizdim ben im kablo ankestre kutudan modeme kadar havadan geliyor dis ortam kablosu ile telekom dun yeniledi
Hat degerlerim normal benim daha once bundan bozuk halde bile dusmuyordu

1 Beğeni

@EFG hocam arkadaşımız evine hatta direk modemine kadar sokaktaki eski tip ankastre kutusundan yeni dış hat telefon kablosu çektirmiş konuda yazıyor resimleri atmış zaten. Anladığım kadarıyla ankastreden sonrasında bir sıkıntısı var. Hat değerleri de fena değil yeni kablodan sonra muhtemelen dslamdaki portunda bir sıkıntı var. Dslama kadar giden lokal kabloya birşey yapmışda olabilerler, interneti kesik kalmış uzun süre. Bu konuda ne yapmalı sizce? Evine TurkNet ekibi çağırsa boşuna olacak çünkü ankstreden evine telekom yeni kablo çekmiş 200 liraya. TurkNet ekibi ev dışındaki lokal kabloya ve saha dolabına bakamıyor değil mi?

1 Beğeni

Merhaba @dr20mouse kendisine kısa özet geçtim bakacaktır. İyi günler

1 Beğeni

Teşekkürler umarım çözülür kaç gündür uğraşıyor kendisi ben üzüldüm durumuna

1 Beğeni

Yani kisacasi bu kopma beni uzdu sizin dr ayni durum olsa sizde uzulursunuz
Dun telekom bir yerde hata yapti deseniz bu durum bende 10 gunu gecti kopmalar
Bugun telekom dun gelen ekibi aradim ama acmadilar.kopma sorunu devam ediyor diye
Dslam kutuya benim mudahale etme sansim yok direkteki ankestre kutusuna da telekom disinda kimsenin yetkisi yok…ben dun sorun duzelsinki diye kablo degisim yaptirdim baglantilar yenilendi 200 tl verdim ekibe yoksw sorun yok diyip giderler.cektikleri kabloda kaliteli 2021 dis ortam celik telli hava kaplosu 0.5 mm
Bundan sonra ne yol izlemem lazim ben telekoma gitsem zaten ariza durumu olmadan kesinlikle bakmiyorlar TurkNet bildirim yapmasi lazim duruku izah ederek …bir arkadas santraldede kablolarda sorun lakasyon demisti
TurkNet bugunleri kesinti yapiyor calismami yapiyor nedir anlamdims baska operatordekiler kesinti yokmus…mh bilgisi yok arayinca…
Mh leri bugun bina ici tesisat aruzalidir diye cevap yazmis sorun ixin siz olsaniz benim durumda

bugun TurkNet 'e yazdım onlineden 12,43 de hıc cevap yazmadılar…
elektrıkcı baktırınız vs veya ucretlı servıs cagırınız vs
zaten bu ıslemlerı dun yaptım hepsını yazdım ama hıc bır gerı arama bıldırım yazmadı TurkNet oım den

aksam bır arkadasdan emanet modem aldım geldım denemek ıcın modemım yenıde ne olur ne olamz dedım artık ne yapacagımı cozum bulmadıms
hat degerlerı kac zamandır eskısı gıbıyken hıc dusmesken ne olduysa buyuk nazar geldı ustune coz cozebıırsen durumu
tplink 9970 modem buldum turktelekomun onu takdım su an

Merhaba

Şuan aynı sorun devam ediyor mu ?

Gunboyu kopma sorunu devam etti…baska modem yarim saat oldu takali daha 3…4 saatte kopuyordu su an hemen belli olmazki bellı sure 1 gun test yapmam lazım
olmaz dııl yenı modem bıle arızalı cıkabılır veya iss ıle uyumsuzluk olur.
dun ıslemelr bıtınce oldu umudum vardı.aksam 4 saatı gecti düştüdü sonra 2-3 saatte dusup durdu…
bu yıl koparak bıtırcez yenı seneye hayırlısı olur ınsallah kopmadan devamlı baglı kalmak umudu ıle --_-

Bekliyoruz, toplam bağlı kalma süresi bilgisini. TT destek ekipleri bu cevabı verdikleri için TurkNet size yerinde destek ekibi öneriyor. Bu aşamada sizin yapmanız gereken @CKLasT arkadaşın dediği gibi ekibin onayını verin kontrol etsinler. Raporlarını tutup TT tarafına iletsinler. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür :pray:

selamlar ,oncelıkle yenı yılda herkeze basarılar herseyın gonlunuzle olması dılegıyle
dun gece eskı akadasdan kullanmadıgı telekomun verdıgı
tp lınk TD W9970 V3 modemı vardı onu alıp gelıp takdım devamlı kontrol su ana kadar hıc kopmamıs calısma sıresıne gordugumde
bu resımde anlasılan hata varmdıır crc burda gorunuyormu
baktıgımda 14 saat37 dak calıstıgı yazıyor.

1 Beğeni

Merhaba, şu ana kadar bir problem görünmüyor, CRC (Hata) yani bir sorun yok. Keenetic modeminizin yazılımında bir problem var galiba veya modeminizde sıkıntı var.