Hat değerlerimi yorumlar mısınız - YAPAYIM

Ortak çalışma yapılacaktı bugün sözde, 5 dakika önce TurkNet saha ekibi geldi ama adamların ortak çalışmadan haberi dahi yok :smiley:

TurkNet saha ekibinin CRC mevzusundan haberi bile yok, iki genç arkadaş geldi birbirlerine CRC neden artar vs. diye soruyorlar

Rezil firmasın TurkNet, gerçekten rezilsin. 1 haftadır ortak çalışma için gün bekliyorum, gün belirleniyor adresinize gelinecek deniliyor, geliyorlar ama ortada ne telekom var ne port değişimi var hiçbir cacık yok :slight_smile:

maşallahın var TurkNet, bir süre sonra dsl gitti geldi anlık durum:

Hat zayıflamanız benden daha düşük… Benimki 32.7 dB civarında. Aslında, 4-5 yıldır ankastre kutusuna bakım yapılmadı ve kapağı yok. Oraya bakım yapılsa ve saha dolabına bakım yapılsa, bende bu hızlara ulaşabilirim herhalde. Lakin, TurkNet YAPA’dayım ve bana VDSL2 verdiklerinde Uploadım 1003 Kbps civarında gelmişti… Download hızıda baya yavaştı. ADSL2+ Sinyal verdiler ve Upload 1063 Kbps oldu ve Download’ımsa ortalama 14000 Kbps SNR 8 dB’de iken. Ama ben 1 dB SNR yaparak 16700 Kbps yapabiliyorum. CRC Çok sık olmuyor. Aslında, 1 dB SNR’de hattımın neden kopmadığını anladım. Çünkü aslında kablolarda ve ankastrede muhtemelen ciddi hasarlar var ve o gösterilen SNR değeri doğru değil. Hat zayıflamam fazla yüksek ve 1.9 KM santrale mesafemin olduğunu söylüyorlar çünkü mesafe, hat zayıflaması ile ölçülüyor yani doğruluk payı yok. Benim gerçek santral mesafem muhtemelen 1000 ila 1200 metre olabilir. Ciddi bakımlar yapıldıktan sonra, sizin değerlerinize yakın hızlar alabilmem mümkün. VDSL2 Verirlerse tabii.

Tebrikler güzel bilgiler :wink:

1 Beğeni

Bana mı dediniz? :slight_smile:

1 Beğeni

Evet size dedim :wink: (20 karakter)

1 Beğeni

Sağolun. :smiley: (20 Karakter) :joy:

1 Beğeni

O uzaklıkta alacağın internette benim gibi problemler yaşarsın, belki yaşamazsın ama en ufak sorunda sana cevapları hazır olacaktır, MESAFE…

2 yıldır sorunsuz aldığım hizmeti son 3 aydır sorunlu alınca sorun MESAFE oldu daha sonra İÇ TESİSAT oldu şimdi de TELEKOM oldu, port değişimi bekliyorum 1 haftadır ama sonucunda hala bir şeye varılmadı ve yeni haftanın başında yine TurkNet yetkilisi komik cevap vermiş, 3 aydır sorun yaşıyorum utanmadan verdiği cevaba bak. Bu haftada bitecek gelecek hafta yine aynı muhabbet olacak böyle kısır döngü devam ediyoruz işte ama bu sefer dile getirdim çözülmezse cuma günü iptal edeceğim diye bakalım değişecek mi bir şeyler :slight_smile:

NOT: Bu cevabı veren bilgisiz, ilgisiz Seren C. adlı yetkilinize selam olsun. Sizden bir cacık olmaz Seren Hanım (cacığa hakaret oldu sanki…)

TurkNet sağ olsun ömrü hayatımda görmediğim hat değerlerini görüyorum, belki sizlerde ilk defa bu kadar CRC hatası göreceksiniz bilemiyorum :thinking:

YAPA’dan VAE’ye geçmek istedim şu an geçilmiyor diyorlar, port değişimi diyorum ona da port değişemiyoruz şu anlık diyorlar.

her türlü çözüm için 3 aydan fazladır uğraşıyorum TurkNet sağ olsun umurunda değil, iptal ettirmeye çalışsam tüm herkes iyi biliyor ki çok uzun sürecek ve paramla rezil olacağım.

vaeye geçirse en azından problem yaşarsan farklı yere taşınırım ama öyle bir olanakta yok şu durumda.

ne çözüm var ne yardımcı olmak var, ne doğru dürüst hizmet sağlamak var… hiçbir şey yok,

Son kez yine destek talebi açtım, son kez yine cevap bekleyeceğim eğer yine otomatik mesaj dönüşleri veya boş beleş bilgi mesajları alırsam iptalini sağlayacağım, yazık günah zamanımıza paramıza.

Destek talebini açalı 3 dakika oldu, “Destek Durumu: Türk Telekom’a İletilecek” yazıyor.

Anlaşılan yine tt gelmiş gibi yapıp tt kaynaklı arıza yok diyecek, ardından TurkNet saha ekibimizi yollayalım diyecek, ardından TurkNet ekibi gelecek ankastreden bakacak “abi sende sorun yok, port değişelim çözülecek” diyecek ardından gidecek, ardından TurkNet bana geri dönecek port değişimi yapılamıyor diye, ardından ben yine zaman kaybı yaşamış olacağım. Teşekkürler TurkNet, 3-4 aydır sürekli kısır döngü içerisinde döndüğüm için artık neler olabileceğini tahmin edebiliyorum ya :slight_smile:

Yaz yaz heyecanlı oluyor. Abi iyi misiniz siz ya ? Gerçekten nasıl bir sabır var anlamıyorum. İptal edin gitsin.

iptal edin gitsin yazacak kolay olsa neden iptal etmeyelim… ayrıca altyapımız eski olduğu için en iyi hızı TurkNet veriyor yapa üzerinden, bu durumunda etkisi var.

çare olmayınca sadece sabretmek gerekiyor.

dedikleri gibi saha dolabından verirlerse bana 100 metre civarımda saha dolabı, ortalama 85’e kadar destekliyor umarım saha dolabı diye söyleyip santralden vermezler hizmeti :slight_smile:

bakalım VAE’ye geçince dedikleri hızı veya daha yükseğini alabilecek miyiz

çok hızlı şekilde vaeye aldılar ama 15 mbit… saha dolabindan hizmet verilecek dendi ama santralden görünüyor teknik bilgilerde. santralde mesafem ortalama 1500 metre :slight_smile:

şu an internet yok saha ekibi gelecek

merak ediyorum TurkNet destek ne cevap verecek 15 mbit olayına.

Ip Numaranızı gizleyerek Teknik Bilgiler ekranını paylaşırmısınız?

ankastreden kablo bağlanmasını bekliyorum ama İnşallah bu hızı hallederler

Adresinize yönlendirilicek olan TurkNet Saha Ekibi’ni bekleyiniz ankastre de hızınızı ölçüp size bildiriceklerdir eğer o ölçümde de hızı düşük bulursanız OİM üzerinden bildiriniz.

kabloyu kendim bağlayıp hat değerlerine baktım bir de utanmadan adsl üzerinden vermişler, buyrun hat değerlerim

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden portunuzun tekrar kontrol edilip vdsl e çevrilmesini isteyiniz.