Hat değerlerimi yorumlar mısınız - YAPAYIM

Hat zayıflamanız benden daha düşük… Benimki 32.7 dB civarında. Aslında, 4-5 yıldır ankastre kutusuna bakım yapılmadı ve kapağı yok. Oraya bakım yapılsa ve saha dolabına bakım yapılsa, bende bu hızlara ulaşabilirim herhalde. Lakin, TurkNet YAPA’dayım ve bana VDSL2 verdiklerinde Uploadım 1003 Kbps civarında gelmişti… Download hızıda baya yavaştı. ADSL2+ Sinyal verdiler ve Upload 1063 Kbps oldu ve Download’ımsa ortalama 14000 Kbps SNR 8 dB’de iken. Ama ben 1 dB SNR yaparak 16700 Kbps yapabiliyorum. CRC Çok sık olmuyor. Aslında, 1 dB SNR’de hattımın neden kopmadığını anladım. Çünkü aslında kablolarda ve ankastrede muhtemelen ciddi hasarlar var ve o gösterilen SNR değeri doğru değil. Hat zayıflamam fazla yüksek ve 1.9 KM santrale mesafemin olduğunu söylüyorlar çünkü mesafe, hat zayıflaması ile ölçülüyor yani doğruluk payı yok. Benim gerçek santral mesafem muhtemelen 1000 ila 1200 metre olabilir. Ciddi bakımlar yapıldıktan sonra, sizin değerlerinize yakın hızlar alabilmem mümkün. VDSL2 Verirlerse tabii.