Hat değerlerimi yorumlar mısınız - YAPAYIM

@ankaralinamik Hocam an itibari ile türk tekomdan arkadaşlar geldiler sorunu çözdüler darısı size

sizin sorununuz neydi hocam tam olarak? ve bölgeniz neresidir mümkünse bilgilendirir misiniz, izlediğiniz yol nedir bu arada.

4 saattir sorun yoktu 5 dk önce yine CRC birden hızlıca artmaya başladı 10k ya kadar çıktı internet gitti reset attım modeme şu an geldi yine crc 0 bakalım kaç saat sonra yine crc uçacak.

1 Beğeni

kardeşim aynı değerlerre sahibiz malesef bende martayondan beri sorun sorun sorun TurkNet tarafından değil bu sorun lanet telekom yuzunden

Valla TurkNet biraz önce cevap vermiş,
Merhaba,

Modeme ulaşan sinyallerde kayıp yaşandığını tespit ettim. Gerekli güncellemeyi sağladım. Altyapınızın desteklediği hız 20 Mbps olarak şuan modeminize ulaşmaktadır. Yaşadığınız olumsuz deneyim için üzgünüm. Sağlıklı kullanımlarınızın devamını dilerim. İyi günler dilerim.

Ama sorunum falan çözülmedi, 3-4 dakika önce tam 5 saniye içerisinde CRC hatası 2830 oldu SNR margin 1.1’e kadar indi sonra kendi kendine düzeldi, 2830 da kaldı şu anlık CRC

Telekom veya türknetlik bir sorun olduğu kesin, umarım 2-3 ay daha bu durumda ilerlemeyiz.

Yaşadığınızın aynısını yaşadım hocam balıkesir/bandırmadayım üstüne cat 7 kablo ile tesisatı yeniledim 250tl masrafı oldu sabah tt ekibi gelip düzeltti ne yaptı bilmiyorum aşağıya inene kadar tamam oldu dediler baktım harbiden olmuş ama şuan hızım 1 mbps ye düştü neden oldu anlamadım modemi bi yeniden başlatacam düzelecektir diye düşünüyorum konum bu
https://forum.turk.net/t/cat-7-80mbps-den-256mbps-ye-yukselen-hiz-cozuldu/7856/5

CRC hataları fırlıyor indirme hızı 0-1 arasına düşüyor, ping ve upload normal kalıyor sizde de öyle değil mi?

Buyrun işte hızım şuanda 0.5 e düştü gene benim bi modem ayarım var onu uyguluyorum düzeliyor modem modeliniz nedir sizede atayım isterseniz o ayarları yapınca crc düzeliyor

arkdaşlar DLA AYARIMNI SORUNSUZ ORAN UYARLAMASI G VECTOR FLN KAAPTIN VARSAYILAN DEĞERLERİDE STABIL YAPIN BI DENEYIN BEN OYLE DENEDIM 8SAAT FALAN DAYANIyor bi deneyın ıstersenız

asus ac750 benim modemim, yaptığınız ayarlar nedir atar mısınız lütfen.

Hocam bu ayarları deneyin ben böyle çözüm buldum dediğiniz gibi hız düşüyor upload ping aynı crc yi çözünce başka sorunlarda yaşamıştım konudaki sorunlar hız düşmesi vs tt ekibi çözdü sabah onu dedim modemi sıfırlayım varsayılan ayarlarla belki çözmüşlerdir crc artmaz ama nafile bu ayarlar ile crc yi dizginleyebiliyorum snr yi 8 e çekip deneyebilirsiniz baktınız gene sorun devam ediyor 9 dan aşağıya çekmeyin

ben şimdi modemi tekrar fabrika ayarlarına çekeceğim ve dsl yönetiminden hiçbir şeye ellemeyeceğim, gerisini TurkNet 'e bırakacağım.

Hocam o şekilde yapmamanızı tavsiye ederim sorun düzelmeyecektir ben denedim sıfırlıyayım onlar düzeltsin diye 1 2 saat normal sonra crc başlıyor yeniden başlatıyorsun modemi normale dönüyor 1 2 saat sonra tekrar aynı crc 300 300 artıyor crc yi çözmüştüm crc artmasada hızım 80 den 15 e inmişti gece destek kaydı açtım sabah ekip yollamışlar çok şaşırdım kapıya uçtum diyebilirim hızım düzeldi diye sizin yaptığınız gibi sıfırladım modemi ama crc hataları devam ediyor dediğim ayarları yaparsanız sorunsuz kullanırsınız ben kullanıyorum umarım sizdede etkili olur

Modemin yazılımını DSL-AC750_v9.1.2.3_906-g96e2b5b sürümüne yükselttim, beta bir sürüm ama bunu da deneyeceğim bakalım bir farklılık olacak mı

Sizde denemek isterseniz modem sürümünüzü seçin indirin.

1 Beğeni

Şu an onu kullanıyorum 790 ile arasında bir fark yok gibi. Her sabah modem otomatik başladığı için crc konusunda sorun olmuyor şimdilik.

her sabah modem otomatik resetini nasıl yapıyorsunuz ve dsl yönetimi ayarlarınız nedir hocam iletir misiniz lütfen.

bu arada fabrika ayarlarına çektikten sonra internetim kurulumu sırasında iss bölümünde millenicom, vodafone, turkcell vs. diğer issler de görünmeye başladı. normalde telekom TurkNet ve diğerleri oluyordu şimdi tek tek isimleri de yazıyor

şunu fark ettim ki 4 saatte bir CRC hataları 10k ya kadar çıkıyor ve internet gidip geliyor tekrar düzeliyor, her 4 saatte bir CRC hataları başlıyor :frowning:

Öyle ise bu süre arasında dsl sinyali ya aşırı zayıflıyor yada anlık kesinti oluyor. Kablolar dağıtım kutusundan eve kadar kontrol edilmeli diye düşünüyorum. (sadece tahmin)

Telekoma iletti sorunumu TurkNet, bakalım sonuç ne olacak :confused:

1 Beğeni

yine telekoma iletildi, 3 ay oldu hala sorun giderilmedi :smiley:

5 saattir maşallah tıkır tıkır açık internet (5 saatin totalde maks 2 saatini sorunsuz kullanmışızdır gerisi hep kesile kesile ^^)

güncel hat değerlerim:

bakalım TurkNet bu sefer ne diyecek, her türlü modem yazılımını kullandım yazılım ile alakalı değil diye düşünüyorum artık

790 sürümünü kullanıyorum şu an, en stabil o diye biliyorum zaten.