Hat değerlerime göre ne kadar hız alırım?

Arkadaşlar modem arayüzündeki hat değerlerim bu şekilde. VDSL2 kullanıyorum. 35 Mbps ile TurkTelekom’dan Turk.net’e geçtim, önce 35 aldım daha sonra paket yükseltmek istedim ancak 100 Mbps’lik paket yoktu, yalnızca 75 Mbps’lik paket vardı. 75 Mbps’lik pakete yükselttim ve yükseltirken 100’e neden yükseltemediğimi sordum ancak cevaplanmadı destek kaydım kapandı. 2 Gün önce yeni bir destek kaydı açıp tekrar sordum ve mümkünse 100’lük pakete geçmek istediğimi belirttim ancak 2 günü de geçmesine rağmen hala cevap yok.

Sizce bu hat değerleri ile 100’lük pakete geçsem kaç Mbps internet alırım ve kopma sorunu yaşar mıyım? Şu an 75 Mbps’lik paketteyim dediğim gibi ve speedtest’te 71-72 mbps hız alıyorum. Altyapı sorgulaması yaptığımda bütün İSS’ler 62 alabilirsin en fazla dedi ancak 71 72 kopmadan sorunsuz çok güzel bir şekilde alabiliyorum. 100 mbps’lik pakette de sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama yine de sormak istedim.

Snr değeriniz 10+ olacaktır kopma yaşayacağınızı sanmıyorum. Destek kaydı ile 100 paketine geçmek istediğinizi yazdıysanız sistemde kontroller yapılır ve geçiş sağlanır.

1 Beğeni

Çok teşekkürler, bekliyorum bakalım hala cevaplanmasını…

1 Beğeni