GigaFiber'de 550mbps hızı aşamamak

TurkNet yatırım yapıyor ancak yaptığı yatırımı kontrol falan edemiyor ilgili alaka sıfır müşteriyle hiç ilgilenmiyor bile . Bizim mahallemize de geldi gigafiber bütün her şeyi takıldı sadece ofdk kutusuna kablo takmadı adamlar sonuç ne diyecek olursan 196 gündür gigafiber hıza kavuşamadık hatta onu geç broşür falan bile dağıttılar çok şanslısınız mahallenizde gigafiber var diye ee şanslıyız kullanamadıktan sonra yemişim gigafiberini hikayeden gelip taktılar kutuları onu bunu arkası yok sıfıra sıfır elde var sıfır. Roket emojesi falan atıyoruz bizde işte öyle teselli ediyoruz kendimizi.

:rocket: :rocket: :rocket: :rocket:

@alperenatici bu gün teknik personel geldi. Kendime ait TP Link Archer c80 Router kullanıyorum. Cat 6 ve Cat 7 kablom mevcut. Test yaptı 400 download 900 upload. Cat 7 kablo örgülü F/FTP 10GBPS . Arkadaşın telefonla görüştüğü kişi söyle kabloda sorun vardır diyor . Güler misin ağlar mısın. Çocuk ısrarla abi bütün tesisatı kendisi yapmış bilgisayarcı diyor. O hala kabloda sorun vardır diyor. Olmadı tutmayınca router dan dedi. Sabrım tükenmeye başladı tamam o zaman kendi modeminizi takın test yapın bakalım ne çıkacak dedim. Gpon dahil değiştiler. Zyxel 3625 takıp test ettiler sonuç aynı. Saha personeli abi benlik bir şey kalmadı laptop ile gelip kendileri test edecek dedi çıktı. Ben 3 farklı laptop ve masa üstü ile test ettiğim halde sonuç aynı. Bu kadar mı zor bu işler. . . .

1 Beğeni

TurkNet’in kendi bünyesindeki bir network çalışanı gelip sorunu onaylayacak hocam. Aynı durumu Davutpaşa Mah. sinde ve Esenler’in genelinde yaşanan bir hız düşmesi sorunundan dolayı yaşadım. Arkadaş geldi kendi laptobu ile testlerini yaptı, testleri kaydetti ve yine bir network çalışanı arkadaşını arayıp durumu teyit ettiğini bildirdi, daha sonra sorun büyük oranda çözüldü, fakat yine yoğunluğa bağlı hız düşmeleri eskisine göre (8-100mbps) çok olmasa da şuanki de (200-500mbps) vaat edilenin çok çok altında.

Allah’ım şaka mı bu kadar mı ilgi alaka bilgi yok ekipte çıldırmalık okurken sinir krizi geçirdim…

Dün Zyxel 3625 modem TurkNet saha ekibi tarafından takıldı. Kendi laptopları ile gelip hız testi yapacakları için kendi router cihazımı devre dışı bıraktım. Modem takıldığından beri wifi de kopmalar yaşıyoruz. Zaten TP Link Archer c80 Router alma sebebim de buydu. Turknetin verdiği modemi aynısını sıfır olarak kendim satın alıp denedim kopmalar yüzünden herhalde sorunlu diyerek iade ettim. Demekki bu modellerin hepsi aynı bunuda öğrenmiş oldum. Gelip test yapsınlar Router mı geri takıcam.

1 Beğeni

Bu akşam saat 17:00 de 913 mbps leri gördüm tamam dedim düzeldi bu iş şimdi 1080/60P video izliyemiyorum

2 haftadır kapasite artıracaklar sözde

Esenler kemer mahallesi hızları cat6 kabloyla

@alperenatici packet losslar oluşuyo online oyunda hız çok dalgalanıyor.

Peki ne kadar sürede arkadaşlar gelip kendi laptopları ile test yapıyorlar. Henüz gelen giden yokta…

Bu sorunla cebelleşmemin 3. haftasında gelmişlerdi. Zira bundan önce iki kez ekip geldi ve yaptıkları hiç bir müdahale işe yaramadığı için en son bu müdahalelerin işe yaramadığının kanıtlanması için o mühendisi gönderdiler, o da sorunu onaylayınca süreç hızlandı.

1 Beğeni

Sorun devam ediyor bende açıkcası, attıkları saçma sapan yazı cevaplarından da anlaya bilirsiniz

ben diyorum internetin yoğun olduğu saatlerde hızım kullanımı engelliyecek kadar düşüyor, onların verdiği cevap: hız testiniz internet kullanımın yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerde internet kullanan kişi sayısı ev içi tesisatınızın kalitesine ev içinde ineternete…vs) işin özü şu biz kapasite artırmıyoruz siz salaksınız. evimde iç tesisatta cat7 kablo kullanıyorum ayrıca 5g ile bağlı telefonumla bile 30-40 mb. hız alıyorum.

1 Beğeni

Bende sorunlar düzeldi. Rakamlar olması gereken hale geldi, ilk 1 aylık internet raporum; Umarım bu imkan her yere ulaşır çünkü harika bir hizmet ve performans sağlıyolar. saniyede 60-90mb/s indirme/yükleme yapıyorum hayali rakamlar gerçek oldu.

Sizin hangi mahalle?

Değerler mükemmel bizde sabırsızlıkla bekliyoruz nasip olur mu diye…

Başlık Netflix dizisi gibi bağımlılık yaratıyor. Hergün bakasım geliyor. Kendim İzmir’de oturuyorum oysaki.
TurkNet inşallah sezon finalinde Esenler’in kapasite sorununu çözer de diğer sezonda bambaşka semtleri görüruz.

Şaka bi yana ben bile üzülüyorum kapasite sorununa. Umarım hem TurkNet hemde kullanıcılar mutlu olur :slight_smile:

2 Beğeni

Esenler kemer mah oturuyom saat 21 bağlantı hızım 30 mb iiki gündür ekip gelecek deniyor packet losstan oyun ızdırap oldu.Alperen bey bir gelişme varmı acaba.

İstanbul gaziosmanpaşa karlıtepe mahallesindeyim. Günlerdir aynı sorun ile uğraşıyorum. Gigafibere geçtik vdsl arar olduk. Acaip ping problemi yaşıyorum akşam saatlerinde hızım düşüyor pingim çoşuyor bununla ilgili bir kaç speettest görseli atayım. Tüm testler verdikleri zyxel modem üzerinden iyi bir cat6 kablo ile yapıldı.

Öğlenden önce TurkNet ten geldiler. Bende sevindim laptop ile gelip hız testi yapacaklar diye. Maalesef saha ekibi gelmiş. Normal test yapıp gittiler. Ama işin sevindirici boyutu kablomun kaliteli olduğunu normalde bu değerlerin üzerinde sonuç alınması gerektiğini söyledi arkadaşlar. 1adım bile olsa ilerlemekten mutluyum :grinning:

1 Beğeni

Selamlar @AnorieL, adresiniz ziyaret edilerek probleminiz en kısa sürede çözüme ulaştırılacak. 57796141 numaralı kaydı takip ediyorum :raised_back_of_hand:

Selamlar @Ali_vardar, konu içerisinde destek kaydınızın numarası yok ve forum profilinize müşteri numarası tanımlı değil. Bu sebepten hizmetinize ulaşamadım. Destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız? :raised_back_of_hand:

@alperenatici 57762178 destek kaydi