GigaFiber tek paket mi oldu

Oda bitecek hocam elinde sonunda :slightly_smiling_face:.

16 kullananlar farklı ISS lere geçsin. Hız ortalamasını düşürüyorlar :grinning:

3 Beğeni

Fiyat artışı bizim de en sevmediğimiz konu. Fiyat artışı yapmadığımız yıllar da var ancak şartlar gereği yapmak zorunda kaldığımızda da yılda sadece bir kere yapıyoruz. Ayrıca bu yıl sadece fiyatlarımızı değil hizmetimizi de güncelliyoruz. Artık tüm TurkNet’liler altyapılarının desteklediği en yüksek hızı sınırsız olarak kullanabilecek.

2 Beğeni

@The_Bilal sizin hakkınız bitmez :slight_smile: Siz daha 19 ay boyunca bir bu kadar daha getirirsiniz :tada:

10 Beğeni

Altyapı yok zam var. Türkiye gerçekleri maalesef.

Yapılan fiyat artış oranları bizim maliyet artışlarımıza göre düzenleniyor. Ama burada esas nokta bu oranı en minimum miktarda tutmak. Biz her zaman kullanıcılarımızın tarafından bakarak, yapılabilecek en minimum miktarlarda artış yapıyoruz.

1 Beğeni

Kusura bakmayın hocam GigaFiber her ne kadar çok avantajlı olsa da bu tek paket olayı sadece Giga müşterilerini sevindirir. Ben en yüksek hıza 100 lira ödemek istemiyorum. Ayrıca bu ülkede halen ADSL kullananlar varken onların da bu kadar pahalı bir ücreti kabul edeceklerini düşünmüyorum.

2 Beğeni

Ya Giga 81 ilde yaygınlaşsın ya da bize dsl kullananlara bu zam başka şekilde yapılsın mantıksız çünkü

Hocam altyapınızıb desteklediği sınırsız hız derken mesela benim altyapı 69 destekliyor o 69 olcak peki upload nasıl olcak ben 15-20 upload alabiliyorum vae de ama öyle paketler yok uploadları sınırsız kullanabilecekmiyiz yoksa 8 mi olcak hepsi

Valla hocam şu anki politika daha çok gigafiber kullanıcılarının yükünü diğer ADSL/VDSL/Fiber kullanıcılarına yansıtmak gibi duruyor. ADSL kullanıcısı 16MB’e neden 100 TL versin. TT daha yüksek hızı 2 yıl sabit kalmak kaydıyla aynı paralara veriyorken. Fiber kullanıcıları için 15 TL fark orantısız olmuş. Fiyatlar arası makas bu kadar açık olmamalı. GigaFiber düşürüp kullanımlarımız arttı demeniz de çelişiyor. Düşük ücrete yüksek hız verirsen kullanım artar.

Hadi her şeye eyvallah diyelim. Maliyetler arttı falan filan. Fakat bu fiyatların karşılığı hizmet gerekli. ADSL/VDSL/Fiber tarafındaki hizmetiniz malum. İçler acısı. İnsanlar kırılıyor sorundan. Ping dalgalanmaları, hız düşüşleri, soruna müdahale zamanları vs. Fiber bir nebze daha az. O da alt yapının kalitesinden. O da bakır olsa sonuç aynı olacak.

Bence fiyat artışı yaparken hizmetin karşılığından bir oran belirlenmeli. Her şey hızı veriyoruzla olmuyor. Zira 1-2 gün veya ay veriliyor sonra kimse yok :slight_smile:

1 Beğeni

Keşke ülkemizin her bölgesi GigaFiber olsaydı da bu fiyatlara herkese Gigafiber hizmetimizi verebilseydik :frowning: Günümüz şartlarına en uygun şekilde fiyat güncellemesi yapmak zorunda kaldık çünkü TurkNet’in de maliyetleri arttı.

Maksimum download hızlarınıza altyapınızın desteklediği kadarıyla ulaşabileceksiniz ancak aynı durum VAE altyapısında upload için geçerli değil… Upload hız limitlerini Yerleşik Operatör tarafı belirlediği için biz müdahale edemiyoruz.

2 Beğeni

35 mbit kullananların hızı otomatik artırılacak mı yoksa üst pakete geçiş talep etmeleri mi gerekiyor.

3 Beğeni

Selamlar, kullanıcılarımız istekleri doğrultusunda tekrar Online İşlemler - TurkNet üzerinden kayıt açarak hız arttırmayı talep etmeleri gerekiyor.

1 Beğeni

Son bir yorum daha yapıp susacağım. Bu yeni fiyatlarla maalesef özellikle DSL tarafında çok müşteri kaybedersiniz. Anladık ISS olma masrafları her geçen gün artıyor ama bir anda 85 liralık tarifenin 100 liraya çıkması aşırı kötü oldu. Yapılan zam dönemleri arasında bariz en yükseği bu oldu. Yeni fiyatla birlikte tercih edilebilecek en orta halli ISS iken bir anda en yüksek fiyatlı alternatif ISS oldunuz. Olmadı bu gerçekten. Alternatif ISS’leri düşünmeye başladık maalesef :cold_sweat:

“Bu yeni fiyatlarla maalesef özellikle DSL tarafında çok müşteri kaybedersiniz.” Bu cümlenize katılıyorum ve eklemek istiyorum: Diğer özellikle yeni çıkan operatörler veya 2-3yıllık Operatörlere tabi, fiyat politikası ucuz olan Operatörlere giden kullanıcılar olacağını düşünüyorum ve TurkNet’e gelmek isteyenler özellikle xDSL kullanıcıları TurkNet’e biraz daha mesafeli bakabilir.

1 Beğeni

Telekom ve diğer alternatifler için müthiş fırsat, artık zaten düşük hız alan biri İnternet kullanmak istediğinde neden TurkNet’e 100 lira vereyim ki Telekom veya diğerleri varken diyecek. Kafa otomatik olarak Telekom’a yönlenecek, yapacak bir şey yok.

1 Beğeni

gelin 35 mbps’i 89.90 tl üstünü de 99.90 yapın anlaşalım :smiley:

3 Beğeni

adsl kullanıp uploadı 1mbps bile olmayan adam herkesle aynı ücreti ödeyecek ha baştan aşağı saçmalık

4 Beğeni