Gigafiber kutusu geldi

Merhabalar,
Uzun zamandır taahümğn bitip tekrardan TurkNet 'e geçmeyi bekliyordum. TurkNet 'e geçişimi sağladım vdsl altyapısında kullanıyorum.
Apartmanımıza gigafiber kutusu konmuş. Çok yakınımda da gigafiber olduğunu biliyorum. Sitedeki talep formunu da doldurdum. Kutu konduğuna göre yakın zamanda gelir diye düşünüyorum bu süreç nasıl işliyor bu aşamadan sonra ne kadar sürüyor?

3 Beğeni

Vdsl olarak abonelik yapıldığına göre gigafiber aktif değil daha… aktif olduğunda TurkNet size ulaşır zaten… ama siz yinede ne hız alırım sayfasından ara ara kontrol etmeyi unutmayın. 1000 mbit hızı kullanabilieceginizi gördüğünüZ anda TurkNet Online İşlem Merkezi den hemen kayıt açın.

1 Beğeni

Bahçelievlerde çok hızlı yayılıyor ama bana gelmedi bir türlü. Bu çalışma olan bölgeleri ve süreçleri takip edecek bir arayüz olsa keşke

1 Beğeni

Bahçelievlerin neresi hocam ?

1 Beğeni

Selamlar @TyphoS, foruma hoş geldiniz :raising_hand_man: İş sırası ve planlamaya göre GigaFiber aktivasyonunuz tamamlanır. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden belirli aralıklarla kontrol edebilirsiniz. En kısa sürede GigaFiber deneyiminizi forumda paylaşmanız dileğiyle :raising_hand_man:

2 Beğeni

İnşallah hemen bağlanır diyelim o zaman. Keşke bu iş sırasını falan takip edebilecek bir yer olsa iyi olurdu.

Cumhuriyet Mah hocam Hazım Ersu ilkokulunun ora

2 Beğeni

Bu konu üzerinden süreç olarak nasıl işlediğini zaman zaman bildiricem. Başka insanlarda referans olur belki. Şuan için bir gelişme yok. Kutu kondu kablo çekildi ve yaklaşık 10 gün geçti

2 Beğeni

Dışarıyada kutu konuldu mu ? Ana bağlantı kutusu

1 Beğeni

Onu görmedim dışarı çıktığımda dikkat ederim. Sokak başıma mı konuyor.

1 Beğeni

4-5 daire aralarında mesafe oluyor dışarı çıkınca sen kontrol et onu dağıtım kutusu konmussa iyice kontrol et kablolarda bağlanmış sa fazla beklemezsin benim o dağıtım kutusu dışardaki sana attım resim ona kablo takildikdan 5 gün sonra sinyal verildi

3 Beğeni

Bunlar henüz konmamış ama yerleri belli 2 tane kabloların birleştiği yer var oraya bu kutular gelecek muhtemelen.

1 Beğeni

Kalın kablo çekildikten 10 gün sonra ofdk dağıtım kutusu dışarıya konuldu 10 gün sonrada ofdk dağıtım kutusunun bağlantısı sağlandı 5 gün sonrada sinyal verildi bende süreç böyle işledi , ama bölge olarak süreler daha kısa yada daha uzun sürebiliyor malesef tam bilgi verilmiyoda süre için

4 Beğeni

Merhaba, evet dediğiniz gibi süreler farklılaşıyor. Bizim Mart ayı sonu kutu takıldı kablo çekimde Nisan ayı başında binadaki kutu bağlantısı oldu. Son 4-5 ay bekledik ve geçen hafta ofdk takıldı bağlantı yapıldı. Aktivasyonda bugün yapıldı zannedersem artık adreste gigafiber gözüküyor.

1 Beğeni

Ofdk kutufsunun kablolamasi yapıldıktan sonra Max 5 güne aktivasyon veriliyor , bizim mahallede aktivasyonu sokak olarak deilde örnek veriyorum 719. Sokağa kadar aktifti daha sonra topluca geri kalan sokakları hepsini aynı anda aktifleştirdiler, lakin kesin süre bilgisi aynı olmuyor her bölge için gerekli izin prosedür sıralamaya göre ilerliyorlar

1 Beğeni

127 gündür bekliyorum anlamadım ki adamlar dışardaki dağıtıcı kutuya kablo takacak canları gelmek mi istemiyor nedir ağustos ayıda bitti. Sabır edelim diyoruz sabır ede ede taş gibi çatlayacağız ortadan ikiye artık.

1 Beğeni

Bizim sokağın sonunda kutu takılı değil fakat diğer bir kaç sokakta mevcut bu kutudan…

Bizim sokaktaysa bi kaç yerde gördüğüm kablo yığınlarından mevcut sadece:

Aynı bizim sokağın içinde yine bu kablo yığınlarından var sebebini anlamadım.

2 Beğeni

O kablo yığınlarına hocam ofdk dağıtım kutusu konulcak daha sonra 10 gün sonra o kutunun kablolamasi yapilcak ve 5 gün sonra sinyal verilecek bende süreç böyle işlemişti ama ofdk kutusu takildikdan sonra araya bayram girmişti ama ofdk kutusu takıldıkdan 10 gün sonra kablolar bağlantısı yapıldı , bölge bölge izin prosedür e göre değişiklik gösterebiliyor süre

3 Beğeni

Benim sokaktada aynı böyle iki yığın var. Caddenin karşısı Gigafiber biz bekliyoruz uzun sürmez umarım.

1 Beğeni

Bu şekilde gelip Bağlantı Olduysa Tamamdır Kuruluma Hazır :blush:

2 Beğeni