Gigafiber Kapasite/Hız Sorunu [Esenler&Gaziosmanpaşa]

Benim sorunumun çözülmesi komple Esenlerdeki hız sorununun düzeldiği anlamına gelmiyor tabi, konuyu ben kapatmayacağım öyle bi yetkim de yok :slight_smile: Konu benim için kapanacak sadece, diğer mahallelerde sorun yaşayan kişiler buradan testlerini paylaşmaya devam edebilirler. Bu sıkıntı hızlı yayılmaya karşın kapasitenin iyi ayarlanamamasından kaynaklanıyor, en baştan bunun fizibilitesini, hesabını yaptıktan sonra cihazlar kurulsa hiç böyle bir şey yaşanmayacak belki. Mevcutta bu sorunu yaşayan kişilerin sıkıntısını en kısa sürede giderip gelecekteki müşterilere bu sorunu yaşatmamak adına bundan ders çıkarıp kurulumları o şekilde yapmaları gerekiyor.

1 Beğeni

Gözün aydın hocam senin adına sevindim çok yıprandın . 1 ay olacak nerde ise yazmadığın dil dokmedegiin yer kalmadı enin sonunda hallettin :hugs: valla bize bakma cidden ben bir kere daha vaka kaldiramam , 1 aydır bende tplinkle çok çekişmeli süreçler geçirdim yanlış arıza tespiti yüzünden Turknetin. Maalesef bölgede olan sorunu cihaza attığı için 1 aydır TP-Link le uras sonucu bugün iade edip para iadesi onayı bekliyorum . 1 TurkNet vakası daha kaldiramam bu şekilde hız dalgalanmalarina bir süre daha katlanirim ve bu dalgalanmalar devam ederse 6 senelik hizmetimi kapatmak zorunda kalacam . Tekrardan senin adına çok sevindim hocam :hugs:

1 Beğeni

Esenler kemer mah bugün gigafiberim aktif oldu Fakat aynı olay bizdede mevcut aksam uzeri kablolu testimde en fazla 550 mb hız aldım ilerleyen saatlerde hız 100 mb 50 mb gibi hızlara düşüyor.

1 Beğeni

Önceden bu saatlerde hızım şu şekildeydi:

Şuan böyle, fakat asla yeterli değil, bir aya kalmaz aynı sıkıntıları yaşamaya başlayacağız tekrar :slight_smile: Yeteri kadarını değil fazlasını vermek gerekiyor…

1 Beğeni

sonunda güzel bir mail aldım belirttiğim gibi esenler bölgesinde kapasite sıkıntısı var umarım kısa sürede dediklerini yaparlar

Sizin mahalle Mimarsinan Mah. miydi hocam? Var mı bi gelişme?

1 Beğeni

Esenler en kalabalık ilçelerden biri neden şu kapasiteyi fazla koymayıp şöyle uğraştırıyorlar ki ilginç gerçekten…

3 Beğeni

Mümarsinan yok bir gelişme malesef

Selamlar Esenler Fevziçakmak mahallesi 1104.sokakta ikamet etmekteyim henüz daha bu gün öğlen kurulum sağlandı fakat kurulduğundan beri hiç 900-900 göremedim upload 800 lerde fakat download 10 dakika öncesinde 16 mbs göstermekteydi şuanda ilettiğim fotoğraftaki gibidir sorun nedir acaba bi bilgilendirme sağlıyabilirmisiniz teşekkür ederim @alperenatici

2 Beğeni

Hocam bu download şakamı bu ne Allah aşkına acil bi çözüm bulun bu duruma lütfen @alperenatici @CKLasT

2 Beğeni

Az önce esenler kemer mah hızım bu aynen şaka gibi vede on gündür çözülmesini bekliyorum hiçbir adım yok.Hep oyalayıcı cevaplar oyun keyfimiz vardı packet losstan oda bitti.

@alperenatici @CKLasT

2 Beğeni

bana göre artık bu durum kabak tadı vermeye başladı…bu bölgede onlarda kişi haftalardır isyan ediyor ve bi çözüm yapılmıyor…neden hâlâ bi aksiyon alınmıyor merak ettim…

4 Beğeni

Selamlar, kapasiteye bağlı hız sorunu bu başlık altında toplanacak. Son durum: Sorun network biriminin bilgisi dahilinde. Cihaz yükseltmesi yapılarak sorun çözülecek :handshake:

2 Beğeni

Alperbey güzel hoş söylüyorsunuz da sorunlar çözülmüyor şimdi de bireysel sorun denmeye başladı diğer arkadaşlarada aynısı olacak

1 Beğeni

Davutpaşa’da sorun tam olarak çözülmüş değil hocam, ben diğer arkadaşların oturduğu mahalledeki hız sorununu bu denli yaşamadığım için düzeldi olarak işaretledim (meşgul etmek istemedim ben de yoruldum zira), akşam saatlerinde yine yoğunluğa bağlı hız düşüşleri yaşayabiliyoruz hocam, uzun vadede tekrar sıkıntı cıkmaması adına diğer bölge çalışmaları bittikten sonra kontrolleri sağlayıp gereken çalışmayı yapmanızı rica ediyorum.

Aynı saatler hemen hemen:

4 Beğeni

Selamlar @tutumogluu, destek kaydınızın numarasını buradan paylaşır mısınız? :handshake:

2 Beğeni

Cumartesi sabah saha ekibi geldi modem cihaz değişimi vs yaptılar ama çözüme ulaşamadılar. Hat değerlerinin çok iyi olduğunu ölçtüler ama aldığım hızın 20 30 mbit olduğunu görünce network ekibine ilettiler. Dün itibariyle destek üzerinden dönüş oldu kapasite artışı yapacaklarını belirttiler beklemedeyim.

3 Beğeni

57924078 Yeni oluşturdum @alperenatici bey ilgilenirsenz çok sevinirim emeklerinize sağlık teşekkürler şimdiden sizlerden yanıt beklemekteyim

2 Beğeni

Arkadaşlar bu problem esenler bölgesi için mi geçerli farklı bir şehirde mahalleden bu durumu yaşayanlar var mı

1 Beğeni

@alperenatici saat 20:00 itibari ile internette sayfa dahi açamıyoruz rica ediyorum bir an önce ekipleri yollayın esenler Kemer mah

3 Beğeni