Gigafiber Kapasite/Hız Sorunu [Esenler&Gaziosmanpaşa]

%90 esenler

1 Beğeni

Evet Esenler Kemer mahallesi.

1 Beğeni

Selamlar @Ali_vardar, daha önce de belirttiğim gibi 57762178 numaralı kayıt üzerinden süreciniz devam ediyor. Ben gereken adımları attım, müdahale bekliyorum :raised_back_of_hand:

3 Beğeni

Teşekkürler alperen bey

2 Beğeni

Esenler Fevzi Çakmak Mahallesindeyim günlerdir hız sorunuyla karşılaşıyorum bazen 100 mbps aldığım bile oluyor.
Destek numaram: 579****

1 Beğeni

benim bulunduğum bölgede kapasite hız sorunu var OLT tarafındaki güncelleme ile kapasite artırılabilir. Hiz düşüklüğü sorununu bu şekildedir çözümleye bilirsiniz

1 Beğeni

modülasyon olarak GPON kullanıyorsa kapasite yetersizliği çok doğal. Bunun önüne geçebilmek için ya porta bağlı abone sayısını yani sahadaki bölünme sayısını azaltacaksınız ya da daha yüksek kapasiteye sahip 10G-PON/XGS-PON, NG-PON2, Nokia PON gibi farklı bir modülasyon kullanırsanız bu sorun çözümlenir.

2 Beğeni

Esenler Kemer mahallesindeyim (ekran görüntüsündeki hıza bakınca tahmin etmesi zor değil sanırım :D)
1 hafta önce bağlandı 3-4 gündür her akşam böyle. Destek Numarası: 57953010

2 Beğeni

Bugün TurkNet müşteri hizmetlerinden arandım. Bölgemdeki problemi artık kabul ettiler ve en geç ay sonuna kadar network ekibinin kapasite arttırıma gideceğini belirttiler. Ay sonuna kadar sorun düzelmezse kendilerine dönüş yapmam istendi. Şuan için beklemedeyim bakalım ne olacak.

2 Beğeni

Saçmalık bence bu kadar talep olacağını bilmiyormu koca firma .

2 Beğeni

Davutpaşa Mahallesi

1 Beğeni

Yine her zamanki gibi Türknetin kendi sayfasına bile foruma bile zor giriyoruz @alperenatici @CKLasT

1 Beğeni

Artık interneti kullanamaz oldum. Ne bir online oyuna girebiliyorum ne de bir işimi yapabiliyorum. Vdsl kötü derdik yemin ederim arar oldum. Ben bu hizmet için birde para ödeyeceğim. Sinirlenmemek için zor tutuyorum artık kendimi.

2 Beğeni

genel bır sorun var sanırsım ama hiç stabıl olmuyor gunduz 100 200 lerde bazen 400

2 Beğeni

2. faturam geldi ama ben uçamıyorum faturalarda telafi yapılacakmı sonuçta tahütünüzü yerine getiremiyorsunuz @alperenatici bey

1 Beğeni

Esenler Davutpaşa’da kapasite artırıldı dendi fakat bu sorunu kısa vadede tekrar yaşayacağımızı söyledim beklediğimden de kısa sürdü :slight_smile: Gündüzleri 900/900 akşamları artık yine 100’ün altında. Tek tesellim artık sorunun farkındalar, bunu duyurmak için çok çabaladım en azından bu farkındalığı yarattık gerisi yetkililerde, inşallah kısa sürede sorunu kökünden çözerler.

2 Beğeni

Esenler fevzicakmaktayım bende aynı sorun bende de var suan aldıgım hız bu sekilde cidden böyle giderse eski net firmama geri dönücem zira böyle sorunlar olmuyordu yüksek internet alıcaz diye düştügümüz hale bak

2 Beğeni

Tekrar destek kaydı açıp konu linkini vererek takip etmelerini rica ettim:

4 Beğeni

0 (212) 908 00 78 bu numara beni arayıp turknetten aradıgını söyledi sorunumu falan sordu ama garip konuştu daha önce aradımı sizleri? yada bu numara turknetle ilgisi var mı yetkili birisi cevap verebilir mi

1 Beğeni

Bu sorun için bende 12 gündür kayıt bırakıyorum direniyolar anlamamak için.Bütün esenler kayıt bıraksın konuya yazsın.

3 Beğeni