Gigafiber Kapasite/Hız Sorunu [Esenler&Gaziosmanpaşa]

Aynı sorun bendede aaaar 100 e kadar düştüğünü bilirim destek kaydı açarım cat 6 kablo ile değişin kaablolarınızı diyorlar ne alaka anlamadım eskiden 940 alırdım şimdi maks 840.

nine hatunda oturuyorum bu arada

akşam işte olduğum için atamadım…şu saat itibari ile paylaşabilirim, eğer işinize yararsa…

Gerçekten kullanmam gereken saatlerde bu şekilde mi hizmet alacağım @alperenatici Bey? Arkadaşın da internet aynı şekilde sürünüyor, bölgede bir sıkıntı var, bi bilgi verin en azından biz de ona göre hareket edelim.

18 Ekim Saat 21 suları itibariyle anlık video: Gigafiber Download Sorunu 3 - YouTube

Saat: 20:05

Saat: 21:06

Saat: 22:09

Esenler Mimarsinan mah. 91. sokakta da aynı sorun var vdsl de böyle sorun yaşamadım. cat 7 kablo kullanıyorum da 500 mbps geçemedim belliki bölgede sorun var sayın admin @alperenatici müşteri temsilcilerinden fayda göremedik konuyla ilgilenir misiniz.

2 Beğeni

@alperenatici hocam büyük ihtimal esenler bölgesinde bir sıkıntı var ekiplere durumu ileterek bölgedeki anasantrallere ve kapsitelere bakmalarını rica etsek. Farkinda iseniz bu sorunu forumda çoğunluk esenler bölgesinden geliyor şikayet ben ve arkadaslarim adına tekrardan rica ediyoruz bı kontrol etmeleri bölgeyi

4 Beğeni

Bir GPON OLT’nin toplam kapasitesi 100 Gbps idi sanırsam? Bunu aşabilecekleri şüpheli benim için. Kapasite sorunu olması saçma çünkü zaten taktıkları kartların toplam kapasiteleri, bütün o hanelere yetecek şekilde belirlenir. Ben bunun başka bir arızadan kaynaklandığını düşünüyorum. Kapasite sorunu değil.

Görmezden gelmeleri canımı sıkıyor, demiyorlar mı “abicim bu kadar kullanıcı aynı bölgede aynı şikayeti yaşıyor yahu bi bakalım kontrol edelim” bak yeni hizmet almaya baslayan bi kullanıcıdan ekran görüntüsü talep ettim, aynı sunucu aynı saat bi adamın aldığı hızlara bak bir de bize…

Kullanıcının hız testi:

Benim aynı dakikada anlık hız testi:

2 Beğeni

Daha formu keşfedemiyenler de var bilinçsiz kullanıcılarda 3 ayda zor bağlattım gfiberi başımıza gelene bak 2. Gün kayıt açılalı bakalım nezaman gelecekler ve çözemeden gidecekler

1 Beğeni

Bu iş kullanım kaynaklı yoğunlukla alakalı bir durum değil bence, bende hic böyle bir durum yaşamadım çok şükür ama arakadaş burada günlerdir kendini paralıyor bir ekip gönderip incelemek olayı çözmek bu kadar zor olmamalı, en kısa sürede çözülecegini umuyorum, Bahçelievler, Soğanlı Mah, Gürbüz Sokak Anlık

3 Beğeni

Bende esenler bölgesindeyim ve 3 haftadır randevu bekliyorum. Eğer sorun esenler bölgesinin genelinde varsa yandık ozaman. @alperenatici bey bu konu için bir inceleme başlatıldı mı?

1 Beğeni

Hocam burada sadece ben değil o bölgede ikamet eden herkes aynı sorunu yaşıyor fakat adamların kafası bana 200 de yeter zihniyetinde olduğu için önemsemiyor, halbuki şimdiden sorunun kaynağını bulmazlarsa şayet kullanıcı sayısı arttığında o 200’ü de göremeyecekler, ben sadece farkında olmalarını, bundan haberimiz var düzeltmeye çalışıyoruz demelerini istiyorum. Duymamazlıktan gelmeleri zoruna gidiyor insanın.

3 Beğeni

hocam olur mu öyle şey…1000 vadetmek nere 200 almak nere… hadi 750 leri falan anlıyoruz sunucu kapasitesi falan çok dert değil; her an 1000 e yakın hızla bağlanmak imkansız zaten de 200 çok değil çok çok çok düşük ve bi sorun var… bunun çözülmesi lazım…
evet benim bölgemde sorun yok ama konunun takipçisiyim… yarın öbür gün bizim de başımıza gelse nasıl aksiyon alıyorlar, ne kadar çözüm odaklılar görmek istiyorum… şu anda hiçbir şey yapmıyor görünüyorlar anladığım kadarıyla…

3 Beğeni

Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum, kendimi olaydan soyutlayıp sadece potansiyel bir müşteri olarak düşündüğümde şu yaklaşımları bile karamsarlığa itecek bir durum

DH’de de bu tarz bir sıkıntı yaşayan kişinin açtığı konuya tüm delillerle birlikte yazdım şöyle bi dönüş aldım, akabinde arandım, buradan aktarılan ve destek kaydından aktarılan bilgiye göre araştırıyorlarmış:

Bugün sabah ki hız değerlerimi attım ki akşamkilerle kıyaslama yapsınlar diye. Zira ben ilk günden sonra asla 900 üzeri hızlar göremedim, boş saatlerde bile. Şöyle cevaplandırdılar, bakalım sonucu ne olacak.

1 Beğeni

Merhabalar, umarım yakın zamanda müdehale ederlerde düzelir.

Bu akşam üzerine doğru yapmış olduğum test sizler ile paylaşmak istedim.

Selamlar, konu içerisinden daha önce de belirttiğim gibi süreci network birimine aktardım. Süreç hakkında aranarak bilgi iletildi. Gelişmeleri takip ediyorum. Spam olmaması adına konuyu yavaşlattım. Konu sahibi ve benzer sorunu yaşayan kişiler iletişime geçmek isterlerse özel mesaj üzerinden mesaj iletebilir. Bilgi ulaştığında konuyu tekrar aktif hale getireceğim :heart_hands:

Birden fazla kullanıcıdan şikayet geldiği gün ilgilisine durumu ilettim. @alperenatici nin da belirttiği üzere konu Network biriminde ve sebebi ile ilgili araştırma ve testler yapılıyor, devam ediyor. Herhangi bir gelişme olması durumunda hem buradan hem de sizinle iletişime geçilerek TurkNet tarafından bilgi verilir. Sorunun kaynağı bulunup gereği yapılır merak etmeyin. Umarım probleminiz kısa sürede çözülür :pray:.

1 Beğeni

Eğer sorun devam ederse muhtemelen OLT veya OLT’deki kartlardan birinde/birkaçında yada OLT firmware sorunu olabilir ve güncelleme gerekebilir veya ayar vs… Birçok olasılık var.

Bir kaç sokak yakınımda oturan arkadaşımla 5 dakika arayla TurkNet / Codit Sunucularıyla hız testi
(SOL TARAF ARKADAŞIMA SAĞ TARAF BANA AİT)

Sorunu çözmek için dün teknik destekten geldiler ama akşam 20:00de gene aynı düşüş başladı ve ortalama hızım 20 mbp cimer den de ilgili yerlere şikayet ettim çevremdeki vdsl kulanıcıları ile irtibata geçtim aynı sorunu aylardır yaşadıklarını düzelmediğini TurkNet yetkililerinin çözüm üretmediklerini söylediler.

23 Ekim, nerdeyse gecenin 2’si fakat hız halen olması gerektiği gibi değil…

1 Beğeni