Gigafiber için hangi modem kullanılmalı

Hocam 2.4 GHz deil 5 GHz hız testi tüm ssler full çekmesine rağmen yan odada 5 g yan odada hızı çok gülünç şekilde yerlere iniyor malesef ve sinyal gücü Dier odalarda 2 dış düşüyor son odada tek diş çekiyor. Lakin kullandığım vr600 ise her odada 5 g full çekiyor sinyal düşmesi yok ve hız testleri en son odada bile 3-5 arası değişiyor tam olarak yaşadığım sorunu anladınız mı ? AX53 bu şekil nasıl tatmin etsin hocam ?

5 g 2 Side biri modem odası biri hemen modem oda yani test sonuçları

Buda 5 g hız testi modem yan oda gene kesinlikle arızalı ürün diye tahmin ediyorum.

Hepsiburadadaki yorumlara baksaydınız bunu almayacağınızı garanti ederdim. Acele iş böyle oluyor :slight_smile:

Hepsiburada dan asla almam ürün iade si kutu açılmış sa yapmıyor diğer firmalar , neden Amazon diye sormuşsunuz hocam ama Amazon hariç diger xx siteler kutu açılırsa iada kabul etmiyor

Ax3ün çekim gücü normal routerlardan farklı değil açıkçası tatmin edeceğini pek düşünmüyorum… Örnek olarak söylüyorum benim internet 88mb ax3ün 5ghzlik ağı benden 1 kat altta ama ne yazık ki 1 diş çekiyor.

Vr600 devam ederim mecburi o zaman yapacak bişey yok hocam malesef :pensive:

ufak mesh routerlerden almanızı tavsiye ederim ama onlar acayip pahalıdır. 3lü mesh routerlar

çekim gücü iyiymiş diyor ama alın deneyin yine bizim evin yalıtımı içerden olduğu için çekim kaliteli haliyle ciddi şekilde düşüyor. onun haricinde 120m2lik evde 12-13m uzaktaki mutfakta 1 diş çekiyor. onun yanındaki oturma odasında yine aynı gibi hatta azcık daha iyi gibi.

1 Beğeni

Hocam wifi 6 destekli routerler hepsi mi böyle yoksa onu anlamış değilim ? Tplink vr600 bütün odalardan 5 GHz full çekiyor ve en az 400 MBS upload download hız veriyor ve ping 3 atıyor , en uzakdaki odada bile bu hız ping değişmiyor. Şimdi hocam ax53 de ise Dier odalardan çekip çekmemesi önemli değil oyun masam sigara kullandığım için hemen bitişiğindeki odada yani modem le bulunduğum oda yapışık yani kapıdan odama 5 adım yol var öyle düşünün. Hemen bitişiğindeki odada 5ghz full çekiyor lakin hız 200 MBS e kadar düşüyor. Yani demek istediniz routerler normal VDSL modemler kadar çekim gücü kalitesi yokmu dediniz tam anlayamadım benim sorunumu iyice anladınız mı ?

5ghzlerin çekim alanı genel olarak kötüdür wifi 6nın 5ghzlik ağını henüz kimse test etmiş değil Yan odada çekmiyorsa sizin o routerde sıknıtı var demektir. Hatalı ürün olarak kabul edilir bunlar…

Şimdi bu hız testi benim vr600 un hız testi . Bunu oyun oynadığım odadan yaptığım test hızı . Ama AX53 bu odada hız testi 200 MBS e kadar düşüyor wifi 6 teknolojisine sahip olduğum halde, 5ghz nin çekim gücü vr600 de bütün odalarda full çekiyor nerede ise hocam

Routerin arkasındaki odada oyun odam hatta oraya doğru menzili vermişim yani ya ürün hatalı yada wifi 6 routerlerin 5 ghz çekim güçleri sıkıntılı

Bence hatalıdır bu kadar kötü çekim gücü olmaz.

Sizin dediğiniz Huawai ax3 u de alıp test etmek istiyorum ama diğer xx sitelerde kutu acildikdan sonra iade almiyolar ondan kararsız kaldım büyük ihtimal vr 600 devam edecem kullanmaya

Son olarak güncelleme geçim ax53 un performansı çok vasat bir performans aldım malesef :confused:

Modemi toplayıp yarın gelen kargoya verip iade alcam .
Daha sonra vr600 u taktım ve ax53 u test ettim oyun odamda verdiği 200 MBS hız wifi6 5 GHz bandında , Vr600 un verdiği hız :nazar_amulet: 5ghz bandinda

2 Beğeni

Sonunda buldum buyur arkadaş dual core modelindeki ping değerlerine bak.

@ozhanbayram uzak odalardan test eder misin acaba? 2.4ghzlik ağda ne kadar hız veriyor buna da bakar mısın?5ghzlik ağı nereye kadar çekiyor?

Bu test gigafiber hizmetinin mi ? Öyleyse eğer gene vr600 e yanaşamamis avantaj olarak wifi 6 teknolojisi ne sahip olmasına rağmen Huawai vr600 hızlarına ulaşamamış yanılmıyorsam o arkadaşın tt müşterisi 500 MBS paket kullandığını söylemiştiniz eğer öyle ise mükemmel sonuçlar

Hayır tt fiber 500mblik paket
Hala yanlış şeyleri savunuyorsunuz. Huawei o dediniz bütün hızları destekliyor. Oradaki testte 2.4ghzlik ağ kullanıldı diyorum size siz hala “Huawai vr600 hızlarına ulaşamamış yanılmıyorsam” diyorsunuz. Bu durum tamamen sizin bilgi eksikliğiniz… Vr1200 olsa anca bu hızları gösterirdi 5ghzlik ağda. Bu cihaz başından beri ax3000 olduğunu belirttim.

Attığınız ssdeki kablosuz hız testi mıdır hocam ? Attığı SS de PC yada leptopdan yapmış büyük ihtimal kablolu test yapmıştır diye tahmin ediyorum , 500 MBS paketle kablosuz 5 g de o hızı alıyorsa gayet başarılı cihaz forumda üyemi hala bu arkadaş ? irtibata geçse idim oyla , hocam cidden sizi anlıyorum ama dediğim gibi malesefki ülkemizdeki online alışverişte bazı firmalar hariç iade kabul etmiyor ondan dolayı insan tereddüt de kaliyo bak ax53 aldım begenmedim tak iade ettim param yatacak ondan insan emin olup almak istiyor. iade edilebilir firmaların stoğunda olduğunda zaten düşünmeden çeker test ederdim beğenmedim de iade ederdim kolaylıkla

1 Beğeni