Gigafiber için hangi modem kullanılmalı

Merhaba, bugün gigafiber aktif oldu kendi verdikleri modem ile 5ghz ve modemin dibinde 364 download 453 upload alıyorum. Evde yeni aldığım Asus Dsl AC750 var bunu taksam fark eder mi?

1 Beğeni

Aynı verim alırsın kabloluyu kullanırsan %100 gerçi herkese tavsiye ettiğim gibi huawei ax3 al ama imkanın varsa 800-900tl verip quad core model var dual core yarı fiyatına wifide bile maksimum hızı görebilirsin…

1 Beğeni

Bir de aldığım hız bana düşük geldi. 5 ghz de modemin dibinde download daha hızlı olmasını beklerdim.

2 Beğeni

Onun alacağı maksimum hızı alıyorsun zaten

Asus modemi takarsanız portlarından dolayı 100mbps i geçemezsiniz. @JusTiMe ın önerdiği huawei routerı alıp deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

Aynı verimi vermiyor hocam malesef bende Tplink arch vr600 var verilen Turknetin zyxel modeminden daha yüksek verim alıyorum :grinning:

2 Beğeni

Vr600ü onlarla kıyaslamak vr600e hakarettir. Sonuç olarak vr600 5ghzlik ayında 1733mbpsye kadar çekebilirken diğerleri 500mbps bile değiller. Ben tabi herkese ax3ü tavsiye etmeye devam edeceğim… Hatta 1 adım ileri gidip bu konuyu TurkNet’e taşıyacağım.

3 Beğeni

Peki ax3 quad core bildim kadarı ile wifi 6 destekli wifi 6 cihazlarla bağlantı kablosuz sağlandığında vr600 deki ping ve hız değerinden daha fazla verim alma şansın varmı yoksa ? Başta onu alacaktım zatende sonradan vr 600 çektim

1 Beğeni

Merhaba,
Gigafiber için router alacaksanız daha uyguna wifi 6 özellikleri olan routerlar mevcuttur.
Örnek : TP link AX10 - 20 - 23 - 53 - 55 / AC80

2 Beğeni

Aralarında hız farkı çok vr600 1300 iken ax3 2400mbps haliyle daha canlı performans verir… Ping her cihazda aynı olur ac51de bile bu oran değişmez benim bildiğim…
@CKLasT ax10 bile 1000tlnin üzerinde ve vr600 onunla aynı neredeyse

Kısacası dsl hattın varsa anca yüzünü döneceğin cihazı alma aldın… Para vermeye değmeyecek cihaz açıkçası usb portu olması 1 avantaj sayılır. O fiyata 2 tane ax3 quad core alabilirdin 3000mbps nerede 1300mbps nerede :disappointed:

Diğer yazdığım üst seviyelerde onlara neden bakmıyorsun. :slight_smile: Ax10 yakın diğerlerinin fiyatları.

Asusun ekibi huaweiye kaçtı derdik işte o firmanın ürünü şayet bazı ufak tefek özelliklerden yoksun hızı ortalama düzeyde olan router… Bu tplink ax10da 1 çok özellik mevcut şayet ax olarak 1500mbpsye kadar hız desteklemesi onu sınıfta bırakıyor…

İşlemci farkından dolayı fiyatlar yüksek olabiliyor,
örnek gösterdim, İstediğinizi alabilirsiniz.

Quad core dediğim gibi 4 çekirdekli bunu deneyen 1 kullanıcı ne yaparsa yapsın routeri ısıtamadığını belirtmiş.

Gigafiberden kablosuzda tam hız almak için wifi6 destekli en az ax3000 bir cihaz almalısınız.

1 Beğeni

Şimdi hocam benim için hız dan çok ping önemlide , modem ürünlerin den vs pek bilgim yok malesef , her modemde aynı ping değeri vermiyor çünkü ; bana verilen Zyxel modemle evde kullandığım modem ikiside wifi 5 destekli 5 GHz kablosuz bağlantılarda vr600 daha iyi ping değeri veriyor, evdeki bütün cihazlarım wifi 6 destekli daha iyi ping değeri verecek modem bulursam almayı düşünüyorum da pek bilgim olmadığı için forumlara danışim dedim ama çoğunluk aynı ping değerlerini alırsın diyolar

Gigafiber hizmetini kullanıyorsanız huawai modem den hız testlerini atabilirmisiniz hocam rica etsem ? Merak edip yt den baktım hız test karşılaştırmasına Huawai Ax10 un baya gerisinde kalıyor

Şaşmamak lazım 2.4ghzlik ağı seçerse bu hızları alır.

1 Beğeni

Nasıl yani hocam videoda 2.4 ghz bandında mi testi yapılmış ? Tplikde 700 MB yukarı hız aliyo izledimde

Evet hepsini 2.4ghz ağıyla yarıştırdı