Gigafiber hız güncellemesi

2,5 gigabitlik portlu modemim var ancak yine de tam olarak 1gigbit interneti alamıyorum internet hızım iyi 750mbps ile 800mbps arası hız alıyorum ancak 1gigabit alınması için yapılacak bir şey varsa sevinirim teşekkürler.

testleri nperf uzerınden de denedinmi bende mesela ookladan 800 gosteriyor ama nperf 950 servera gore degşiyor

1 Beğeni

gigafiber hızda bir sınırlama var max 800mbps olarak sınırlandırılmış sistemsel olarak benim anladığım bu aynı adsl kilidi gibi türktelekomun aynı 100mbps 88mbps kalmak gibi telekomda böyleydi hatırlarsanız bazı arkadaşların internetinde böyle bir sorun oluyordu giga fiberde böyle

modemim 2.5 gigabit portlu anakart ethernet kartı 2,5 gigabit porlu işlemci 11.nesil i5 itel ssdm2 ethernet kablosu cat7 neden 1gigabit göremiyorum

Sunucu ile alakalı olabilir teorik olarak o hızı görsen bile çoğu sunucuda yüksek hızlarda erişim engeli ve koruma amaçlı yani çok bişey değişmiyor

2 Beğeni

Ayrıca daha yüksek hızlarda görmek için 2. Gigafiber aboneliğini başlatıp arayı bir cihaz ile 2 gigabit hızları görebilirsin ama yine indirme yapacağın hız Maks 700 mbps civarı olacaktır çoklu bağlantıyı desteklemediği için

ya daha önce 940mbps alıyordum ne olduysa oldu hız düştü bir daha bu hıza erişemedim atık bölgesel sorunmu bilmiyorum yada bölgede cihaz ve internet kapasiteleri yetersiz hızı sınırlıyorla olabilir muhtemelen

Muhtemelen sunucu kaynaklı ookla nın uygulamasını kur PC ye Windows store üzerinden sunucuyu değişerek dene

süperonline fiberde 980mbps görenler var hız testlerini paylaşıyorlar

hepsini denedim aynı

Ben gigafiber de 1gbps yi geçtiğini de gördüm sentetik testlerde ama emin ol bi faydası yok

1 Beğeni

daha önce turknetten bir lişi geldi sizin bölgenizde TurkNet müşterileri max 780mbps hız alıyorlar dedi

Bence biraz salla kazan yapmış bölgesel bir arıza olması için kablonun hasarlı olması gerekli o durumda zaten pingin de absürt değerlerde çıkar.

yani bölgesel hızı limitliyorlar veyas bölgede yoğunluk var veya server cihazları yetersiz kalıyor

hatırlayın akn zamanını adil kotayı geçince hız 3mbps düşüyordu modemden baktığımda internet paket hızını görüyordum ancak hız testinde hız 3mbpsdi

Bölgesel hız limitleme diye birşey yapıcaklarını sanmıyorum çünkü 800 de verse aynı gideri var 1000 de verse aynı ama sunucu problemli olabilir veya bağlı olduğun TurkNet pop noktasında cihazlarda problem olabilir destek kaydı aç olmadı 1 2 haftalık statik ip al belki çözülür

destek kaydı açıyorum 1gigabit hız modemde gözüküyor deyip geçiyorlar salla kazan yapıyorlar statik ipde aldığımda onlarda sorunlu bazı internet sayfaları açmıyor pop noktası uzak oluyor dowland hızı düşük oluyor onuda denedim memnun kalmadım işini ciddiye alıp bu sorunu çözen yok

Açıkçası aklıma başka bişey gelmiyor fiber destek hattını ara bide

o nu da denedim ancak bazıları hiç bir şey anlamıyor popnoktasını bile bilmiyorlar statik ip tanımlaması yapıyorlar statik ip tanımlandı diyorlar bana cgnattaki 100lü ip söylüyorlar şaşılacak iş bunlar eğitim almıyorlarmı internet teknik eğitimi şaşıyorum içlerinde içlerinde anlayanlar var tabikide ancak çok az

Aç gözlü bir topluluk olduk acaba 100 değilde 800e yakın alıyorsun daha ne istiyorsun ne yapacaksın o kadar hızı acaba hırs kötü birşey 500ü görse bile millet şükreder.

1 Beğeni