Gigafiber hız güncellemesi

Şu başlığı youtubede aratın tam da sizin durumdan bahsediyor; 1000 MBPS İnternet Hızını Türkiye Altyapısı Kaldırdı mı? Kısaca yoğunluktan dolayı cihaz kapasitelerinin yetersiz kalmasından oluyormuş destek kaydı açın belki kapasite artırırlar.

Neyin aç gözlüğü ? Parayla aldığı hizmetin karşılığını istemek ne zaman aç gözlülük oldu ? Hakkınızı savunmadığınız için zaten ülke bu halde…

4 Beğeni

140 lira para değilki 700mbps hıza

Adamlar zararına vermiyor ya :smiley:

Zararına yapsalar iptal ederlerdi

Kesin onu yazan telekomcudur bu yuzden bu haldeyiz adamlar 16 24 neyinize yetmiyor diyor saka gibi :joy:

gigafiber deyip te 750mbps hız ne demek o zaman 750mbps deyin başlıkta çünkü kimse 1gigabit hız alamıyor

arkadaşlarım türkcell süperonline fiberde 987 mbps hız alıyorlar buda normal yüzde 25 kayıp çok fazla yüzde 25 kayıp normal deyeceklerine ben ce kapasiteleri arttırmak gerekir cihazları güncellemek gerekir

1 Beğeni

Hocam bu durum bence sunucuların durumu ile ilgili ben şahsen gece 2-3 te nperf üzerinden yaptığım testlerde 1030 mbps gördüm ama gun icerisinde 940-880 arası gidip geliyor

Birdem kurulum yapılan modemin icerisinde gelen kablo ile denemenizi öneririm aynı sorunu arkadaşım yaşadı ve modemin kendi kablosunu değişince sorunu düzeldi

Daha once TurkNet ekibi gelip bakmisti bizim bölgede 780 mbps alinabiliyormus bana boyledemisti

Ancak buna karşılık hicbir iyileştirme calismasi yapilmiyor bolgede cihazlar yetersiz veya bolgede yoğunluk var çünkü daha 945 mbps görmüştum seedteste

Burda750mbps veya 800mbps hiz kötü degil benim kızdığım ilgisizlik müşteriyi dikkate almıyorlar sorunu cozmek icin bir müşteri temsilcisi demişti ki cihazlarda ip sayısı tam dolu buda anlasiliyorki kapasite dolmus bölgeye yeni cihaz eklemeleri gerekiyor ancak kimse dikkate almiyor

Cat7 kablo kullaniyorum hem gpon cihazindan hem modemden pc ye kadar en iyi kablo sorun kablodan degil bolsel fiber cihazlarin yetersiz liginden kaynakli ancak bu konu ile ilgili aksiyon almiyor TurkNet bir server daha eklemeleri gerekiyor bölgeye ancak bunu yapmiyorlar

Merhabalar, konuyla alakalı açılmış son destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız?

anlıyorum tabiki bende ilk bağlantıda speed test üzerinden test yaptığımda dow 600 çıkmıştı moral olarak baya bozulmuştum bu durum biraz can sıkıcı tabiki malesef umarım en kısa sürede bu durum düzeltilir

speedtest yaptığın sunucudaki anlık yüke göre düşük sonuç alabilirsin.
nperf sunucular 10gbps diye biliyorum, speedtest yerine nperf testi yapabilirsin. online işlem sayfasında bulunuyor.
image

Yok hocan hepsini denedim ayni

Bölgede cok fazla abone var cihaz sayisi yeter siz cihaz sayisi ve kapasite yetersiz bir server daha ekleleri getekir daha 945 mbps aliyordum

1 Beğeni