Gigafiber bağlandı

Ethernet karti gigabit olmasa 600 leri goremezsin zaten 100 de kalir.o yuzden 1 gigabit destegi oldugu kesin kartinin

1 Beğeni

Aynen alınan verilen 1000/1000 yazıyor burada

Adres neresiydi? Bizde bekliyoruz umarım en kısa sürede gelir herkese.

1 Beğeni

GigaFiber müşteri sayısıyla orantılı gibi. Benim mahalledeki abone sayısı arttı bazen saçma dipler yapabiliyor.

56 Mbit
Normal ortalama değerler

Düzeltme: Arıza olma ihtimali varmış ama abone sayısı ile ilgili %10-15 kayıp kurulum tarihine göre mevcut o yüzden cümleyi silmiyorum, aşağıdaki yorumum daha ayrıntılı bilgi içermektedir.

1 Beğeni

Hayırlı olsun Güle güle kullan gerçekten çok. Güzel bir duygu bu hızlarda internet inşaEllah herkese nasip olur

2 Beğeni

Merhaba @Umt3, sizin adınıza çok sevindim :star_struck: Yüksek hızlarla sorunsuz bağlantılar dilerim.

İsterseniz bu durumu bize destek kaydı açarak iletin. Arkadaşlarım size hızlıca yardımcı olup destek vereceklerdir.

2 Beğeni

Sanırım az sayıda fiber kılı ile bağlıyorlar . Farklı forumlarda tt’nin bu şekilde çalıştığını görmüştüm bu yüzden prime time’da çok düşüyordu download .

İzmir Bornova Yeşilova

1 Beğeni

Biraz soruşturdum, o sırada arıza varmış galiba öyle bir duyum geldi ve şimdilik benzer bir dibi görmedim o yüzden kullanım yoğunluğu cümlemi şimdilik değiştiriyorum. O yüzden şimdilik arıza kaydı açmadım ama prime time sayılamayacak bir saatte düşler görünüyor bende. 15:00 ve 03:00 saatlerinde %30 gibi bir düşüş görünüyor gibi.

Kullanım yoğunluğu kelimesini kullanma sebebim apartmanıma 2 abone daha bağlanınca %10-15 gibi bir kalıcı düşüş oldu bende kurulum gününe nazaran, o zaman tek abone bendim zaten.

1-2 cihaz/sunucu ayarlamayı başarırsam prime time zamanlarında kendi speedtest sunucularıma kesintisiz test yapmayı deneyeceğim.

Şimdilik 7 günlük göstermem gerekirse, kırmızı oklarım hepsi 03:00 ve 15:00 olarak. Eskiden 21:00-01:00 arası oluyordu şuan daha stabil gibi.

Lütfen “hocam canavar gibi 500 den hızlı internetiniz var neden açgözlüsün” gibi yorumlar veya düşüncelerden önce belirtmek isterim ki: bunu buraya yazmamın ve göndermemin tek sebebi sorulmuş ve denk gelmiş olmam. Amacım, bir TurkNet GigaFiber abonesi olarak az da olsa kullanamayanlara şeffaflık ve bilgi sunmak. Kaçımız saatlik veya 30 ar dakika arayla test yapıp bunu kaydediyor? Bu düşüşler ile ilgili ciddi bir şikayetim yok, hızın %60’ını kaybetmediğim sürece zaten arıza kaydı açmak gibi bir niyetim yok, gereği yok. Örneğin:

Şükretmek iyidir ama olanla şükretseydik belki aya gitmeyebilirdik bile. Tekrar dediğim gibi amacım oldukça şeffaf olmak. TurkNet’e böyle bir imkanı bize sunduğu için teşekkürler.

Ayrıca unutmuşum ama size bağlanmasına da mutlu oldum hayırlı günlerde kullanın :slight_smile:

3 Beğeni

Müşteri temsilcisi ile görüştüm 750 megabit rahat görmeniz lazım , 3 tane hız testi görüntüsü yükleyin ilgilenecek ekipler dedi . Güncel bi gelişme olursa bilgi veririm teşekkürler

İki farklı şehirde olan aboneliklerime de şuan bakım planlaması var diye bildirim geldi. Geçende böyle dalgalı hız olduğunda bildirim gelmişti ve sonra 1 ay gayet düzgün hızlara geçmiştik iyi çalışıyorlar gibi :ok_hand:

Modem kapat aç düzelir demişlerdi bana ama hadi bakalım.

@EFG
Bende Yeşilova 4049/2 sk tayım ama bana hala kablo bile çekilmesi bende bekliyorum daha nekadar beklerim bilmiyorum

Yaptığınız testleri hangi sunucu ile yapıyorsunuz?

Sunucu seçimi işi değiştiriyor şöyle ki geforce now üzerinden hız testine girince Turkcell sunucusuyla test yapınca 3 gbit hız görürken TurkNet sunucusunda 1.7 gbit, veriomi sunucusunda 750 mbit, gibirnet sunucunda 1.2gbit gibi sürekli değişen değerler çıkıyor.
Yüksek hızlar kullandığınızı için test sunucusunun yoğunluğu, sunucular arası yoğunluk ve sunucular arası bağlantı kapasitesi sizin bağlantı hızınızı etkileyebilir.
Diğer operatörlerin upload limiti olduğu için upload kısmında hız dalgalanması olmuyor.

1 Beğeni

Merhaba @casusnet, isminiz beni biraz şüphelendirmiyor değil :rofl: (Mizah içerir) Bana özel mesaj üzerinden adresinizi il, ilçe, mahalle ve sokak bilgisi şeklinde iletirseniz size net bir cevap vermeye çalışırım. Mesajınızı bekliyorum.

4 Beğeni

image
image
Testler speedtest.turk.net:8080 (11250) adresine yapılmakta. Fallback olarak PremierDC (33376) ve Radore ayarlı.

Yoğunluğun fark ettiğini biliyorum zaten yazdığım gibi %60 üzerinden hız kaybım olmadıkça şikayetim olmaz, %40 hız kaybında gerçek dünya testleri uyguluyorum (10Gig sunuculardan dosya çekiyorum) malum speedtestler “sentetik” yani gerçek dünyayı yansıtmaz. Hep aynı saatlerdede yoğunluk olacağını düşünmüyorum ki zaten sonra 24 saat içinde test saatlerini 30dk ileri çekeceğim bakalım yoğunluktan mı.

merhabalar bu grafiğe nerden ve nasıl ulaşıyorsunuz acaba? modem arayüzü ise hangi model kullanıyorsunuz?