Gigafiber bağlandı

Merhaba arkadaşlar sonunda Gigafiber internetim bağlandı bugün . Kurulma gelen arkadaşlar 900 küsürlerde hız geldiğini ölçtü ellerindeki cihazdan . PC yi kablo ile bağlayıp ölçtüğüm zaman indirme 620 megabit yükleme 930 megabit çıkıyor . Daha verimli kullanmak İçin yapmam gereken bir ayar var mı ?

1 Beğeni

daha iyi cıkması lazım aslında indirmede.
varsa ethernet kablo farklı kalıtelı kablo ıle deneyın…

Modem kutusundan çıkan ve ayrıca başka kablo ile denedim sonuç aynı

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın bilgisayarınız yeni midir?

Anakart 1gb destekliyormu?

Pc nin Ethernet destegi kac baktinizmi 1000 Mbit/s yazması lazım

5 -6 yıllık bir laptop sanırım dediğiniz gibi bilgisayarın internetten kartından kaynaklı olabilir yakın zamanda yeni bi PC ile denerim teşekkürler . Bu zamanda 600 megabitte güzel :slight_smile:

yani dedıgınız gibi güzel hız,bulamayanda var.
fakat kım olsa gelenı kullanmak ıster…

1 Beğeni

o hızı gormem diye dusünuyorum baglı oldugum yerde hiç bir zaman -_-
fakat elımızdekını her zaman ne gelırse kullanacaz…

Cevabınıza teşekkürler . geçen yıl ssd taktım disk çok iyi durumda

@frantic i banlayın milleti kıskandırıyor :smiley:

Neyi kiskandiniz…neden banlayin dediniz…bir hatamizmi oldu.?

takıldım yahu, bize henüz gelmedi, güle güle kullanın

1 Beğeni

Vdsl var…fiberim yokki

aa evet fiber size bağlandı okumuşum :frowning:

Pc kablo ile direk modeme mi bagli arada switch varmi switch tede bazen hiz dusebiliyor.

Vdsl var kullandigim TurkNet…baska yerde okul icin binada tt fiber kutu var 15 gunde baglamadi telekom sabah iptal istedim.mh lerinden turknetten ogleden sonra telekom gelip bagladi sinyali verdi gitti mh lerine baglanmadan o kadar dedim telekom baglamaya geliyor…TurkNet baglantiyi hic bir sekilde kabul etmedi .once iptal gerceklesek takilan ont.modemi bize gonderin butun islemler yeniden yapilacak 15 gun beklemekten ar zor baglanan fiberi kullanamadan abone sonlandirma yapildi.turknetten nasip olmadi fiber kullanmak…telekomu 15 gunde zor getirdik bir daha gelmez sahsen oyuncak diil bu isler.

Direk modeme bağlı kablo ile .

İnternet kartının ne kadar desteklediğini veya kaç mgbt hız geliyor gidiyor modeme bu değerleri görebileceğim bi yer var mı tarif eder misiniz

ag ve internet ayarlarına tıklayın özelliklere tıklayın .
test

1 Beğeni