GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Ben hergün iki defa sorgu atıyorum… Dış ortam sonlandırma kutusu bile yerine sabitlendi. Sinyal bekliyorum. Gigafiber için

ankara yenimahalle karşıyaka mah. şehit harun parlak caddesi yaklaşık 7 ay önce kablolar çekildi, 2 hafta önce de siyah kutu takıldı. tahmini ne zaman aktif olur?

dostum mbende 524.sokakdayım bizim binaya kutuyu bugün taktılar pazartesi sinyal almaya başlıyacağız tüm karşıyakadan dedi takan kişi 10 gün içinde başvuru yapabilirsin dedi

Benim 2 yılı bulacak toplam süreç :sweat_smile::sob:

Merhabalar aktif Turk.net abonesiyim gigafiber uygulaması çıkar çıkmaz taleplerimizi ilettik fakat uzun süredir bekliyoriz.
Göktürk Merkez Mah. Başdere Sokak Eyüp / İSTANBUL ve
Yarımburgaz Mah. 2401. Sok Küçükçekmece / İstanbul için gigafiber çalışmaları durumu nedir acaba

Bizim 531 de sıkıntı var veya bizim binada kutuyu söktü götürdü adamlar bende yeminle baht şans yok arkadaş 2 ay önce takmışlardı kutuyu

Dostum sana bu gün olan bir bahtsızlığımı anlatayım. Bu gün zil çaldı kapıyı açtım türknetten 3 kişi gelmiş dedim herhalde bağlama falan olacak aktif edilecek hani bir şey olacak. Dedim merhabalar napıyorsunuz dediler kutuyı sökmeye geldik yanlış olmuş. Dedim Nasıl. Yanlış bağlanmış mı dedi yanlışlık mı olmuş dedi orasını tam dinleyemedim sökeceğiz dediklerinden sonrası bende yok kafama girmedi söyledikleri 2 aydır bekliyorum abi dedim.Yan mahalleler tamam, hazır onlar dedi bir tek bu mahallede mi binada mı sıkıntı var öyle bir şey dedi kutuyu söktü gittiler adamlar :joy: Şimdi düşünüyorum da üzüldüm lan. :joy:

Harbiden kötüymüş la. Böyle yanlışlık yapılır mı be. İnşallah asıl yanlışlık budur da geri getirip takarlar.

kablo çekildikten tam 5 ay sonra kutu sonunda konuldu ancak şuan da ne zaman sinyal alacağımız meçhul karşıayaka mahallesi 524.sokak kutuları ne zaman aktif olacak yine bir 5 ay daha bekliyeceksek şuan mevcut vdsl aboneliğimi dahi iptal ettiririm bu gidişle
şuanki aboneliğimin kullanıcı adı 2195144data bi kesin bişey paylaşın artık herşey muamma

1 Beğeni

Abiler benim kutuyu getirin artık 2x darbe yemiş gibiyim bu gün :smiling_face_with_tear:

bugün 524.sokakdan yukarıya doğru takılan kutuların sinyal ölçümünü yapmaya başlamıştı çalışanlar bende indim sordum dedim sinyallerde bir sorun yok değilmi dedim yok normal sinyaller ne zaman aktif olur ne zaman başvuru yapabiliriz dedim haftaya aktif olur dedi gecikme olmasın yine dedim yok aktif olur dedi bekleyip görecez yarın sokağa sürekli bak bir kişi elinde küçük sandalye ile sinyal ölçümleri için gelir onu yakala kutuyu sor ona

1 Beğeni

Kutu geldi, online destekten 2 Mayıs’ta başvuru yaptım. Hala arayan soran yok. 4 ay 6 - 8 hafta sonra fiber evinizde ibaresini gördüm, sabrettim, şimdi de bu. Çok yoruldum yav :confused:

hocam bizede kutu geleli aktif oldu 1 ay oldu lakin dönüşüm yapamıyoruz stoklarda modem yok diyorlar sürekli beklemede kalin diyorlar

hocam bize kutu geleli 5 ay oldu hala aktif edilmedi maalesef, umarım en kısa sürede aktif edilir

1 Beğeni

Aktif edilse keşke bu sefer de stoklarda modem sorunu var

kutu takıldıkdan sonra sinyal ölçümü kutuya kablolama işlemi yapılmışmıydı adres neresi bu arada

adres neresi hocam sizin online destekden nasıl başvuru yaptınız

Yukarıdaki arkadaş gibi ankara yenimahalle karşıyaka mahallesinde bizde uzun zamandır kutu aktivasyonunu bekliyoruz. Kutu geleli çok oluyor ama hala aktivasyon gerçekleşmedi bir sürü TurkNet e geçecek müşteri var fiber geldiğinde ama uzun zamandır hala bekliyoruz aktif olmasını.

Benim binama da FTTH kutusu takıldı ve PigTail bağlantısı yapıldı. OFDK ne zaman takılır acaba? @alperenatici

Küçükçekmece - Kemalpaşa mahallesine 1 yıl önce 14 mayıs 2022 de kutu yerleştirildi ama hala aktif değil ne zaman çalışma yapılacak ?