GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

İlginiz için teşekkür ederim.
Elbette insanız gözümüzden kaçabiliyor.

Bizim oldu istanbul Bağcılar için gigafiber gelecek mi çok sorduk birkaç ay önce cevap vermediniz.

İstanbul/Bayrampaşa Yıldırım Mah. Hür Sokak 'da bina içi ve dışındaki fiber kabloların ofdk bağlantıları yapıldı gigafiber aktivasyonu ne zaman gerçekleşir acaba ?

Desteğiniz için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar

Bağcılar bölgesi için şu an bir gelişme bulunmuyor.

Avcılar bölgesindeki durum nedir Gümüşpala mahallesi hiçbir çalışma yok Cihangir mahallesi dışında Avcılar da olan bir yer var mı SOL ve TÜRKSAT çoktan bütün Avcılar geldi 1 sene içinde

1 Beğeni

Sebebi nedir 750 bin nüfuslu kabloların açık seçik binaların üstünden gittiği yere yatırım yapılmamasını anlamıyorum.

2 Beğeni

Konuyla ilgili bilginiz güncel mi? Yakın zamanda fıkfık online dan bir saha temsilcisi ile görüştüğümde TurkNet’in Bağcılar Fatih mahallesine şu an altyapı çalışmasında olduğunu söyledi. Aynı temsilci belediyenin herkese izin verdiğini de söyledi, ki bende belediyeyle konuyla ilgili görüşünce aynı yanıtı aldım. TurkNet ise gerekli izinler için belediyeyi işaret etmişti. Bağcılarlılar olarak TurkNet’e karşı bir kusur mu işledik acaba?

2 Beğeni

Bende bekliyorum defalarca yazdım fakat halen birşey yok kutularda takılı tek yapicaklari aktivasyon

Ankara Mamak Hakimler Köyü Sitesi Yatırım Yapma Planınız Varmıdır. 500 yakın site içi müstekil bina bulunmaktadır. Çoğu zaten TurkNet kullanmaktadır.

Selamlar,
İzmir / Konak / Çankaya mahallesi için bir plan var mıdır? @alperenatici

Merhaba bizim mahallede uzun zamandır kutu takılı ama sinyal verilmedi. Bayramdan önce gelip dış ortam kutusunun sabitleme işlemi bile yapıldı. Yani genel sürece bakıldığında hazır olması gerekiyor ama sorgulama yaptığım zaman hala gigafiber görünmüyor. 75mbps çıkıyor.
Önce sinyal verilir sonra dış ortam kutuları sabitlenirdi. Bizde biraz farklı oldu. Bölgemizde bir sorun mu var acaba. Bütün ilçe aktif bu arada Bahçelievler de.
Kocasinan Merkez Mah. Kandilli 1 Sok. No:4 Bina konumu.
@alperenatici kardeşim bilgi verirsen sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

İstanbul/Beyoğlu Halıcıoğlu Mahallesi adresinde yaşamaktayım. Gigafiber altyapısı ile ilgili bir güncel planlama var mı veya olacak mı acaba? @alperenatici

Uzun uğraşlar sonucu donanımhaberdeki TurkNet destek ekibi arkadaşımız sorunuma çare oldu ve dün ekip arkadaşı yollayıp kontrol sağlandı bugün ise sinyal verildi destek kaydı oluşturup fiber geçiş işlemlerini başlatmış bulunmaktayım çok şükür

Herşeyi takıldı kutusundan kablosuna kadar ama aktivasyon yapılmadı. TurkNet mail adresine mail atmamı istediler bende binadakileri toplayıp toplu mail attık. Herhangi bir geri dönüş yok. Özelden ilgilenen kişilere sorduğumda belediyeyle ilgili olduğunu ilettiler. Üşenmedim gittim belediyeye herhangi bir sorunun kendilerinden kaynaklı olmadığı izin konusunda herhangi bir zorluk çıkartmadıklarını ilettiler. Hatta aynı belediye bazı mahallere izin verirken özellikle sizin oraya neden izin vermeyelim ki dediler. Yani bunun izahını verebilecek var mı? Özellikle mi dışlanıyoruz? Neden verilmiyor bizim buraya onu çözemedim. Kemalpaşa mahallesi emeksizler sokak KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL.

1.5 senedir bende bekliyorum adamlar 2 ayda kavuşuyor bizimkisi herhalde biz ölünce gelicek

2 Beğeni

Kesinlikle aga ben taşınırım giderim o zaman gelir.

2 Beğeni

Uzun zamandır İzmit’e Fiber bekliyoruz ses yok. İzmit’in nüfusu 350 Bin benim yaşadığım Mahallenin sadece nüfusu 30 Bin ama planlama içerisinde bile yok.

Bizim sokak’ta binada aktif oldu gigafiber geçiş talebi oluşturduk lakin gigafiber modemlerde stok sorunu çıktı beklemedeyiz.

1 Beğeni

Lütfen Ankara / Yenimahalle /Karşıyaka Mah/531.sokakta ki kutuları aktif edin artık vallaha takatim kalmadı 2 aydır 2-3 günde bir altyapı sorgusu atıyorum galiba delirdim.

Yaklaşık 4.5 aydır aktif olmasını bekliyorum Gigafiber’in…