GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Hocam pendik’te Çamçeşme mah ve Kavakpınar mah. çalışmalar devam ediyor ben kavakapınar behiç sokak’ta oturuyorum dış cephe kutuları ve bina içi kutular takılmış aktif edilmesini bekliyoruz

umarım bizim mahalleyede uğrar hocam velibaba mahallesindeyim bende

Kolay gelsin TurkNet ekibi. 2022 MAYIS Ayından beri fiber beklemekteyim. Ne yazık ki TurkNet firması bu konuda benim gözümde sınıfta kaldı.

Şimdi tüm K.çekmece Kemalpaşa Mah. adına sizden kesin ve net cevap bekliyorum; ne zaman bu iş olumlu sonuçlanır.

Şimdiden teşekkürler…

Bende emeksizler sokaktayım aga ne zaman sorsam belediye ile görüşmeler devam ettiği için herhangi bir işlem yapamadıklarını belirttiler. Ne belediyeymiş arkadaş 1,5 senedir bir olumlu veya olumsuz geri dönüş olmadı. Vallahi beklemekten sıkıldım. Altyapı olsa farklı bir internet sağlayıcısı tarafından beklemeyeceğim ona geçeceğim. Ama el mecbur bekliyoruz. Son olarak şunu da belirteyim. Bizim oralara gelmesi için en az 2 sene daha beklemeliyiz. Diğer internet sağlayıcıları olsa çoktann halletmişti bu olayı da neyse.

1 Beğeni

Belki konu disi ama ben tesekkur etmek istiyorum nakil talebim vardi 5.gun halletiler cok tesekkur ederim TurkNet gigafiber

Forumda Gigafiber konusunda istenilen hızlarda indirme yapılamadığına dair epey konu var. Sorun gigafiberden kaynaklı değil arkadaşlar. Genel sorun sunucu limiti konulması. Özellikle Epic Games ve Steam indirmelerinde sunucu limitine takıldığımız için 1gbit netimiz olsa da indirmeyi o hızlarda yapamıyoruz. Teoride bu hız mümkün olsa da nadiren destekleniyor. Özellikle Google bu konuda çok iyi ama onla yapacağınız indirmeler için de idm şart. Örnek olması açısından Youtube sunucularında yer alan 4k 10 saatlik 67 gb boyutundaki bir videoyu kablolu bağlantıda gigafiber kullanıcısı olarak indirdim. Sonuçlar ortada:

gigafiber hız testi

Bu senaryoda yüksek okuma yazma hızına sahip bir ssd de şart bunu da unutmayın. Kablosuz bağlantıda çok çok üst düzey iyi bir router a sahip değilseniz yine wifi 6 destekli bir cihazınız yoksa yine bu hızlara erişemeyebilirsiniz. Yani iss dışında pek çok parametresi var hız olayının. Bunu açıklamaya çalıştım.

Ne kadar ilginç değilmi? Nisan ortasına geldik senesi dolacak kablo kutu çekildiğinde bu yana hala 1 arpa boyu yol alamamışız,

Benim içinde sınıfta kaldı bende 2022 nisandan beri bekliyorum. Kesin ve net 6 defa tarih verdiler hiç birine uymadılar boşa tarih bekleme hocam 1 seneden fazla süre geçtiyse gelmez zaten artık boşa bekleme ben beklemiyorum sorgulama bile yapmıyorum.

Sevgili @alperenatici varmı bir gelişme, geçen seneden buyana…

şehir ilçe neresi ankara yenimahalle ise o saha çalışanıyla iletişime geçmem mümkün mü

Binaya 10 Ocak’ta kablo; 12 Ocak’ta kutu çekildi sokaktaki çoğu bina da aynı şekilde. Fiber ne zaman aktif olur ? (Ayazağa Mahallesi)

Ben 2022 mayıstan buyana kablo-kutu bina içine kadar çekildiği halde hala bekliyorum.
Sevgili @alperenatici dan kısmet olursa müspet bir cevap bekliyorum hala.

1 Beğeni

Arkadaşlar Alperen bey genelde işine gelen konulara cevap veriyor. Çokta şey yapmayın yani :smiley:

1 Beğeni

Selamlar @safak970, sizin bölgeniz özelinde birçok kez hem buradan hem de özel mesaj üzerinden yanıt verdim. Tekrar belirtmem gerekirse bölgeniz için şu an farklı bir gelişme bulunmuyor.

1 Beğeni

Selamlar @ilkay, sorduğunuz ve atladığım bir konu mu oldu?

1 Beğeni

Atasehir mimar sinan mahallesi ve
Umraniye esenkent mahallesi için calisma planlaması yakın zamanda yok sanirim ?
Guncel durumu öğrenebilir miyim?
Başvuru yapmıştım.

Daha önce bazı konularda bir kaç soru sormuştum ancak konu kilitlenmişti.
Hangi konu derseniz inanın hatırlamıyorum.

Şu an kontrol ettiğimde son sorunuza yanıt aldığınızı görüyorum. Olur da gözümden kaçtıysa kusura bakmayın. Benimle özel mesaj üzerinden iletişime geçerseniz hiçbir detayı atlamayız :pray:

1 Beğeni

3 kez özelden ve buradan cevap yazdınız biliyorum, son cevabınız 2022 Eylül ayındaydı, arada durumu merak edip sormamı istemiyormusunuz, hiçbir şey yapmadan bekleyelim mi?

@alperenatici Merhaba Alperen bey

Türknetten ‘’ Gelen taleplerin yoğunluğu ile biz süreçlerimizi hızlandırdık ve yakın zamanda hizmet kullanılabilir durumda olacak.‘’ içeriği barındıran bir mail aldım geçtiğimiz günlerde.

İST / Pendik Çamçeşme Mahallesi Mesudiye sokak konumundayım. Bu süreçte tahmini bir zaman verilebilir mi? 1 hafta sonra 1 ay sonra aktif olacak gibi?