GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Kandilli 1sokaktayım kablo çekildi ama bize de daha sonlandırma kutusu takılmadı. Bizim bu bir kaç sokakta daha işler bitmedi yani. Size de gelecektir diye düşünüyorum. Bir sıkıntı var sanırım ya belediye kaynaklı yada bilmiyorum neden olduğunu ama çalışmalar sürerken birden kesildi öylece kaldı. Hürgün bakıyorum bina dışındaki kabloların asılı olduğu yere ama kutu yok daha.

Güncelleme: bu gün eve gelirken bina dışına sonlandırma kutusunun takılı olduğunu gördüm. Şimdi sinyal verilip altyapıda görünmesini bekliyorum. Altyapıda da görülünce @EFG kardeşimi sıkıştırmaya başlıcam. :grin:

Bizde hala bir gelişme yok galiba durdurdular aylar oldu bizimde gelişme yok

Bende yavaşlarışsığını düşünüyordum dün gelip kutuyu takmışlar. Kandilli 1 Sokak

Sık Sorulan Sorular:

• Soru 1: Karşı binada ve tüm mahallede aktivasyon tamamlandı. Bir tek benim binam kaldı. Unutuldum mu, ne zaman binama gelecek?
    Cevap: Ekipler iş sırasına, yoğunluğuna bağlı olarak işlem yapıyor. Planlamaya bağlı olarak binanız da ziyaret edilecektir.

• Soru 3: Altyapı sorgulama ekranında 6-8 hafta içerisinde adresime GigaFiber geleceği yazıyor, doğru mu?
    Cevap: Bu yazı ve süre temsilidir. Yazının yazmaması da bölgenize GigaFiber gelmeyeceğini ifade etmez.

Selamlar
1 Hafta önce falan binaya kutu koymuşlar 3-4 gün önce de dışarıda ki kablosunu kutuya bağladılar. İnternetten altyapıma 1 yıldır falan bakamıyorum. TN müşterisi olmama rağmen bende dahil olmak üzere altyapı yok gösteriyor binada ki tüm dairelerde. Benim ne yapmam gerek ? Aktif mi değil mi kontrol yapamıyorum. @alperenatici

1 Beğeni

21.11.2022 KUTU TAKILDI VE TAM 1 AY SONRA 23.12.2022 CUMA GÜNÜ SİNYAL GELDİ SİSTEMDE AKTİF GÖZÜKTÜ CUMA GÜNÜ DESTEK KAYDI AÇTIM VE SIRAYA GİRDİM 2 KERE KURULUMA GELDİLER MART AYINDA SINYAL YUKSEK CIKTI EN SON 28.03.2023 KURULDU :slight_smile: VE GİGAFİBERLİYİM ARTIIK YUPPİ AMMA COK BEKLEDIK VALLAHA 13MEGABİTTEN 1000MEGABİTE TOFAS DAN FERRARIYA BINDIM :slight_smile:

3 Beğeni

Selamlar @MaresalKedi, GigaFiber altyapınız aktif olsaydı sorgulama ekranında görünürdü. Bakır altyapı üzerinde boş port olmadığı için sorgulama yapamıyorsunuz. Altyapı aktif göründüğünde Paket / Tarife / Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden geçiş talebi iletebilirsiniz.

Lütfen kemerlerinizi bağlayın :rocket:

1 Beğeni

Yaklaşık 1-1.5 senedir uğraştığım Gigafiber için en sonunda kapımın önüne konulan saha satış danışmanı sayesinde ilerleme kaydedebildim. 1 senedir kutu takılı olmasına rağmen sistemde gözükmemesini hallettik. Yeni başvuruyu da hemen yaptık ve başvurudan 15-20 dk sonra kurulum ekibi geldi. Mükemmel hızdaki tüm bu süreci 1 senedir müşteri hizmetlerinizin kopyala yapıştır cevaplarıyla yapamıyodum. Her şey böyleyken bina içindeki kutuda sinyal ölçümünde sinyal yüksek çıktı. Kurulum ekibi ölçtü ve altyapı ekibi gelsin düşürsün ancak öyle takabiliriz diyip gittiler. Yani 1-1.5 senedir bir kutuya düzgün sinyali verebilmek bu kadar zor olmamalı. Tüm mahallede sorun yokken.

Bu gün sorgulamada 1000mbps yazısını gördüm :slight_smile: kayıt oluşturdum. Çok fazla sitem var ama gigafiber yaygınlaştıkça diğer bütün sağlayıcılar bu standardı yakalamaya çalışacak.

Ekleme: telefon ile arandım ve çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi ve kurulum için aranacağım bilgisi verildi. Sanırım tt fiber kullananlar bina içi fiber kabloyu tt den aldılar ise binaya yeni kablo çekilmesi gerekiyor. O kablonun mülkiyeti tt de sanırım. Benim binamda kablo binaya ait. Ve bir sorum olacak @alperenatici ben haziran ayına kadar sabit fiyat kampanyasından yararlanmıştım ve 139.90 fatura geliyor. Gigafibere geçiş yaptıktan sonra hazirana kadar 139.90 devam edecek mi?

1 Beğeni

Bina içine fiber kutusu takıldı. Yaklaşık 16-17 gün oldu sanırım. Ne zaman aktif olur yada benim yapmam gereken farklı birşey mi var?

Selamlar @A.OZGUR, devam etmeyecek. Mevcut fiyattan faydalanacaksınız.

Tekrar merhaba. Kurulum için bu güne randevu verilmesine rağmen gelen olmadı ve herhengi bir bilgi verilmedi :slight_smile:
Online işlem merkezinde null ile başlayan bir destek kaydı gördüm oradan bilgi talep ettim.
Çok az kaldı :grin:

1 Beğeni

anadolu yakasında hiç çalışma yok herhalde
pendik tarafından oturuyorum ve 50 ye yakın talep gönderdim beliki yetersizdir ama koca yakada hiç yo gibi

güncel bölgeleri paylaşırmısınız

Bu sefer aranmadan sadece sms ile randevu oluşturulduğuna dair bilgilendirildim. Randevu tarihini bile bilmiyorum :slight_smile: Randevu tarihi smslerde yer almalı bence.

:slight_smile: bağlantım gerçekleşti.

Teşekkürler.

1 Beğeni

Hayırlı olsun güle güle kullanın hizmetinizi :pray::hugs:

1 Beğeni

Darısı bizim pendik kavakpınar mah behiç sokak ve civarı hali hazirda bina içi kutular ve dış cephe kutuları takılmış fiber sonlandırması yapılmış bekliyoruz aktif edilmesini.

Tüm sokakta ve mahallemde (Küçükçekmece/ Atatürk Mah./ Dilek Sok.) gigafiber bulunuyor. Yeni yapılan bir binada yaşamaya başladım. Taşınalı neredeyse 20 günü geçti. Gigafiberin gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi alabiliyor muyum? Hali hazırda Turktelekomunda altyapısı yok.

küçükçekmce sefaköyde oturuyorum 1 seneden fazla hatta 1.5 yıla gidiyor kutular takılalı hala gelicek .