GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

1 Hafta önce kutu bize de takıldı sonunda. Bakalım aktifleştirilmesi ne kadar sürecek.

3 Beğeni

hocam bölge neresi izmir buca da bizim

saha ekipleri geldiğini söyledi kendileriyle konuştum 1 hafta içerisinde aktif olur çünkü geliyor dediler kutunun üstünde de bu binada 1000 var yazıyordu asıl hoş olmayan şey bunlarda değil siz her gün sorgulayın bir gün gelicek şeklinde ki belirsizlik bu mantık dışı süre vermek gerekiyor müşteriye belirsiz bir tarih vermek hoş değil müşteri istediğinde belirli bir tarih vermek gerekiyor bir planlama var süreç var ve bu süreç belirsiz ilerlemez bu bizim bilgilendirilmediğimiz anlamına gelir ben bu belirsizliğe anlam veremiyorum çünkü anlamsız ayrıca yanlış bir tutum ben bakıyorum birisi 2 ay sonra geldi diğeri 6 ay sonra geldi diyor kimse de tarih veremiyor bir hizmet alırken hadi bakalım ne zaman gelirse kullanırız şeklinde hizmet alınmaz ben kutunun üstünde ki bu binada 1000mb hızında internet var reklamını gördüm eve girerken aradım şimdi de haklı olarak 20 küsür gündür nerede 1000 diyorum aldığım cevapsa tatmin edici değil sorgulayın gelicek bizde bilmiyoruz tarih veremeyiz şeklinde ben durduk yere böyle bir beklentiye girmedim ki kutuyu gördüm reklamı gördüm geçtim iss değiştirip TurkNet 'e bilmiyorum umarım hızlanır ve bizlere tarih verilir süreç hakkında bilgilendirilmemiz şart bilgilendirme düzgün yapılırsa herkes memnun olur ona göre hareket eder.

Benimde 2 ay sonra geldiler , kutuda sinyal yokmuş gittiler , 2 ay daha bekler miyim bilmiyorum. Apartmanda kablonet var en azından adamlar hızlı kutuyu koydular aprtmanda 5 kişi aldı hemen. O değilde kutuyu bağlayıp sinyalı için test etmememekte ayrı bir komedi :man_facepalming:t2:

1 Beğeni

aranızda bende varım fiber nedir nasıl bişey sadece sosyal medyada görüyoruz vay halimize illa site büyük rezidanslarda oturmamız gerekiyor planlamada olmamız için tüm servis saglayıcıları için geçerli :frowning:

Gebze

Günde 3 defa kontrol ediyorum :grin:

1 Beğeni

1.5 ay önce gigafiber kablosu bina içine kadar geldi 1 ay içinde kutu gelir denildi ancak 1.5 ay oluyor ne kutu var nede sahada çalışma var yine her zamanki gibi muamma olan bir aboneliğe 10 aylık peşin ödeme yapmıştım sırf gigafiber geliyor diye ama bu gidişle iptal ettireceğim

2 Beğeni

Güngören’e ne zaman gelecek acaba kaç yıldır yollarını gözlüyorum ama nafile Esenler’de bile var ama Güngören’de yok :frowning:

1 Beğeni

Merhaba binamıza kutu takılalı 2.5 ay oluyor fakat hala dairemiz için aktivasyon yapılmadı, bilginizi rica ederim.

1 Beğeni

Kutudaki sinyal sorunu çözüldü , inşallah tekrardan gelip kurulum tamamlanıcak , teşekkurler

1 Beğeni

Ben de beklemedeyim aynı şekil

2 Beğeni

gigafiber alt yapı çalışmasını yapan ekibe nasıl ulaşabilirim ankara yenimahalle karşıyaka mahallesindeki çalışmayı yapan ekip sırt yelekleri centa yazıyordu galiba bilgisi olan kişiler bilgi verirse sevinirim

2 Beğeni

Merhabalar,
Sinyal sorununda gpon üzerinde ışıklar yanıyor mu? bende hiçbir ışık yanmıyor. sinyal sorunu diyorlar. power felan sabit yanması gerekiyor mu?

İstanbul Bayrampaşa’da Cevatpaşa Mahallesindeyim.

6 Nisan 2022: Kutu binaya takıldı (Bir iki gün daha önce takılmış olabilir)

15 Eylül 2022: Gigafiber binamızda gözüktüğü için ilk başvuruyu yaptım sonrasında 4 5 gün içinde ekip geldi. Ancak sinyal sıkıntısı var dediler. Bir haftaya saha ekibi gelir dediler

28 Ekim 2022: İlk gelen ekip bir haftaya saha ekibi gelir dediğinden beri neredeyse 45 gün geçti. Desteğe hala daha saha ekibinin gelmediğini haber verdim.

Aralık başı: Saha ekibi geldi. Sıkıntının mahalleye konulan kutunun konumuyla alakalı olduğunu ve mahalleye büyük bir merdivenle gelecek bir ekibin bu problemi çok rahat bir şekilde çözebileceğini söyledi.

4 Ocak 2022: Saha ekibi evime geleli 1 ayı geçti. Bunu desteğe bildirdim

10 Şubat 2022: Binaya yetkililer gelip binadaki kutudan dairenin
kapısına kadar kablo çekmişler(kimsenin haberi yokken)

12 Şubat 2022: Desteğe tekrar yazdım dönüşüm ekipleri randevu için sizi arayacak dediler.

Bu gün günlerden 20 Şubat ve hala bir telefon gelmedi.

Bu yazıyı yazma sebebim hem süreç hakkında bilgi edinmek hem de gigafiber için bekleyen arkadaşları bilgilendirmek.

1. Evin kapısına kadar kablo çektilerse sinyal problemi çözüldü demek mi oluyor?
  2. Cevatpaşa Mahallesinde gigafibere bağlanan ev var mı?
  3. Benim gibi uzun süre bekleyip gigafiber bağlatan varsa beklemem daha ne kadar sürer?
1 Beğeni

Yok hocam benim bina girişindeki kutuya sinyal gelmiyodu , ctesi bi arkadaş geldi halletti sağolsun şimdi bina girişine sinyal geliyor . İnşallah evede gelicek malesef daha o seviyeye gelemedik :grin:

Binamda fiber aktif şuan. Vdsl hattımı iptal edip fiber hat başvurusu yapsam kaç gün internetsiz kalırım daha önce bunu yapan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

1 Beğeni

Arkadaşlar selamlar, Binaya gigafiber kutusu koyulalı 2 ayı geçti. Ne zaman gelir acaba?

Seyitnizam mahallesi g/4 sokak zeytinburnu istanbul

1 Beğeni

Hocam yeni bir bilgi edinirseniz lütfen paylaşın. Bir gün İnşAllah biz de bu altyapıyı kullanıyor olacağız.

1 Beğeni

Etmeyin bir ay idare edin bağlaninca kapatirsiniz.Amcamınoğlu iptal etti 1.5 ay internetsiz kaldı.

1 Beğeni