GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

evet hocam çok haklısınız burda herkes kutu konulduktan sonra ne zaman altyapıda 1000mb gözüktü söylesin aklımızda bir tarih oluşsun ne yazık ki görnmezden gelindiğimizi düşünüyorum tarih vermemek bize çok yanlış ama bunu yapıyorlar ve bize tarih vermiyorlar bazen kutu konulduktan sonra çok sonra ancak gigafiber geliyor arkdaşlarımdan duyduğum bu biz en azından bir birimize süreyi tahmin etme aşamasında yardımcı olalım bize bilinmez bir beklentiye sokup belirsiz bir tarih verilmesinide ayrıca aşırı mantıksız buluyorum gigafiber ekibinin biz müşterileri bilgilendirmesi zorunluluktur belirsiz bir tarih için bekletilmeye zorlanmak mantık dışı bir hamledir lütfen bize bir gigafiber çağrı merkezi kurup bilgi verin rica ediyorum mağdur oluyoruz çünkü bize tarih veremiyorsunuz açıkça söylüyorsunuz bunu da bakın bu mantık dışıdır.

Hocam geçiş yapın geçiş yaparsanız vdsl portunuzdan vazgeçmeden fibere geçiş olmuş olur vdsl portunu hali hazırda kullanabiliyorken kullanın ne zaman gelicekleri belli olmuyor arkadaşa hak veriyorum

1 Beğeni

O normalde TurkNet’in yeni sunduğu Wifi6 AI mesh sistemi için sunulan router değil mi?

1 ayda aktif olan arkadaşım da var forumda 6 ay bekleyen de. Açıkçası kutu bana Ekim ayında geldi şubatın başında aktif oldu. Şimdi kurulum için aramalarını bekliyorum 3 haftadır.

1 Beğeni

EyüpSultan bölgesi için hala gigafiber alan ya da çalışmasına şahit olan yok mu? İnsan biz kullanamayacağız galiba diye düşünmeye ister istemez başlıyor :frowning:

1 Beğeni

pıerlotı pazarici yıldıztabya da var

1 Beğeni

O kısım Gaziosmanpaşa olarak geçiyor. Eyüp ilçesi için hiç bir yerde görmedim. bu yüzden Eyüp tarafında oturan var mı gördümü diye sormuştum.

Ben de Pendik - Fevzi Çakmak Mah. oturuyorum şuan ne durumda planlama listesinde miyiz acaba hala?

1 Beğeni

Solda gözüken kutudan binama kadar fiber kablo ve kutulama yapıldı sağdaki şekilde ama şöyle bir problemim var bizim sokak harici sağımızdaki sokak solumuzdaki sokak önümüzdeki sokak arkamızdaki sokakta gigafiber binalarda aktif sorguladığımda 1000mb gözüküyor şimdi geleyim probleme hemen yanımdaki binada yine sol taraftaki kutudan gigafiber hattı çekili sorgulama yaptığım zaman o binada aktif bir şekilde fiber gözüküyor ama kendi adresime yine aynı kutudan bana kablo geldiği halde gigafiber sorgu ekranında 6-8 hafta diye gözüküyor bunu TurkNet destek birimine aktardım bana gigafiber için bir bilgi verememekteyiz fiber hattı ile iletişime geçmem söylendi fiber hattı ile iletişime geçtiğimde ise bana şöylenen şu binanızda gigafiber ankastre kutusu bağlı olduğunu belirtmeniz durumunda fiber bağlantısı sağlanıcağı ama durum öyle olmuyor destek birimi tekrar yazıyorum bilgi veremediğini iletiyor ne yapacağımı şaşırmış haldeyim ilgili kişilerin iletişime geçmesi çok güzel olucaktır özel mesaj bekliyor olacağım teşekkürler

Ankara’da gigafiber olan yerler nereler ve olacak yerlerin bir haritası mevcut mu? Taşınma durumunda önemli bir kriter olabilir.

1 Beğeni

Şu dış ortam kutusunu yazdan beri bekliyorum. Herşey hazır bir kutuya kaldık ilçede bir bizim sokağın olduğu 3-5 sokaklık bir etap kaldı.

1 Beğeni

gıga fıber baglandı emegı gecen TurkNet ve buradaki yonetıcılere teskkurler.

1 Beğeni

Kurulum ekibi geldi sinyal yüksek diye gitti altyapı ekibi gelip sinyali problemini düzeltecekmiş ondan sonra tekrar randevu için arayacaklarmış umarım çok sürmez sinyal sorununu düzeltmek

şuan kendi bölgem olan karşıyaka mahallesi civarına drop kablo çekme işlemi yapıldı ama kutu halen takılmadı demetgül ve demetlale tarafı kullanmaya başlamış çoktan bizimkisi ne zaman akti olur belli değil çünkü hiç bir çalışma yok görünürde

1 Beğeni

Alibeyköy-Güzeltepe TurkNet Fiber İsteriz … :stuck_out_tongue: :yum: :sunglasses: :love_you_gesture:

1 Beğeni

bursa da bi ara çalışma var falan dendi ama ben daha hiç çalışmaya denk gelmedim gören var mı nerelerde var çalışma birde üçevler tarafına gelecek mi bilgisi olan var mı

Merhaba Ekim 14 de kutular takıldı 26 şubatta cihaza kablo bağlandı tam olarak ne zaman aktif olur gigafiberim?

1 Beğeni

04.03.2023 - 17.00’e kadar GigaFiber konusu askıya alınmıştır.

Sık Sorulan Sorular:

• Soru 1: Karşı binada ve tüm mahallede aktivasyon tamamlandı. Bir tek benim binam kaldı. Unutuldum mu, ne zaman binama gelecek?
    Cevap: Ekipler iş sırasına, yoğunluğuna bağlı olarak işlem yapıyor. Planlamaya bağlı olarak binanız da ziyaret edilecektir.

• Soru 3: Altyapı sorgulama ekranında 6-8 hafta içerisinde adresime GigaFiber geleceği yazıyor, doğru mu?
    Cevap: Bu yazı ve süre temsilidir. Yazının yazmaması da bölgenize GigaFiber gelmeyeceğini ifade etmez.
1 Beğeni