GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Benimki 3 ayda aktif oldu şuan aramalarını bekliyorum senin de 1 ayın kalmış olabilir

Merhaba, gigafiber çalışmalarıyla ilgili belediyeden bilgi alınabiliyor mu?

1 Beğeni

aylar oldu karşı binalara gigafiber geleli. Gördüğüm kadarıyla tüm mahalleye getirdiler bir bizim binaya getirmediler :smiley: unuttular herhalde.

1 Beğeni

Binadaki 3 4 daireyi ikna ediyorum TurkNet 'e geçmek için ama bu randevu işi bile 1 ay sürecekse hiç ikna etmeyip farklı isslere yöneleceğiz

Hizmetlerde sizinde modem ve gpon hizmeti göeünüyo mu 2 ay oldu beklemedeyiz hala malesef :((

Hocam merhaba. Bahçelievler İstanbul Kocasinan merkez mahallesi Kayantaş sokak 5 aydır kutular takıldı aktivasyon bekliyoruz. Lütfen ilgilenir misiniz?

Selam hocam süreci nasıl hızlandırdınız acaba 5 aydır bekliyoruz hala VDSL altyapı çıkıyor :frowning:

Aynı mahalle Kandilli 1 sok. Durum aynı. Hatta 5 Aydan çok fazla oldu.

Merhaba , istanbul buyukcekmece cumhurriyet mahhalesinde bulunuyorum burda tanıdığnız bir proje yoneticisi varmı türken gigafiber için

Benim zaten üst mahalleye gelmişti 3 4 ay sonra da bana geldi bir şey yapmadım sorun oldukca buraya yazdım

Merhaba , bundan 15-20 gün kadar önce saha ekiplerini gördüm apartmanın girişinde merak edip bakmıştım gigafiber kutsunu görünce iss değiştirip geçtim kutunun üstünde bu binada 1000 var vs arayın bizi yazan bir TurkNet reklamı vardı ordan aradım iss değiştirdim bakın 15-20 gün oldu hala bir gelişme yok saha ekipleriyle konuşmam sırasında onlar şuanda bu binaya 1000 geldiğini söylediler yani her şey hazır binaya kadar kutu gelmiş hiç bir sorun yok yalnızca aktif edilicek diye 15-20 gündür bekliyorum TurkNet ekiplerini arıyorum destek kaydı açıyorum bana ulaştıklarında hala tarih veremiyor kimse ben anlamakta zorluk çekiyorum bir müşteriye bu reklamı koyup sonra belirsiz bir tarihte aktif olacağını söylemek etik midir ben şimdi iss değiştirdim ve neden yalnızca gigafiber için ee ne oldu hala aktif degil neden değiştirdim ben anlamıyorum gerçekten saçmalık bütün bunlar hiç mantıklı değil bakın tarih verilmemesi o kadar etik olmayan bir durum ki insanları belirsiz bir tarihi beklemeye itmek mantık dışı bir harekettir bu üstelik her şeyin hazır olduğunu hem gördüğüm hemde saha ekiplerinden duydugum için biliyorum da şuan evime 1000 geliyor ama alt yapı kontrolü yapınca gigafiber portum gözükmüyor bile bide gözükücek sonra saha ekipleri gelicek vs daha o aşama var henüz bunu bekliyoruz he tarih verilir ona göre bende kendimi hazırlarım iss den çıkarım yada çıkmam önemli değil bir tarih verilmemesine takılıyorum mantıklı bir açıklama yapılmaması resmen müşteriyi naparsan yap der gibi arıyorum soruyorum bana verilen tek cevap şu şuan uygun gözükmüyor ne zaman gelir diyorum uygun olunca bu dalga geçmektir gerçekten lütfen biz müşterileri tatmin eden açıklamalar ve zaman yanıtları içeren cevaplar verin çünkü bunlar hiç yardımcı olmuyor rica ediyorum.

1 Beğeni

Aynı şekip pınar1 sokağı bekliyoruz bizde kutu felan bile takılmadı bi bizim sokak kaldı takılmayan

1 Beğeni

aynı durum bende de var, tüm mahalleye geldi benim binaya gelmedi.

1 Beğeni

oda ilginç hocam sizin sokaktaki diğer binalarda var size gelmedi ama bu şekilde mi
benim binada kutu var saha ekipleri ile konuştum fiziksel olarak 1000 geliyor her şey okey ama gigafiber gözükmüyor sorgulamada var ama gözükmüyor 20 gündür her şey okeyken bunu hala onaylamadılar anlamadım her şey tamamken neden bu kadar geç oluyor bu aktifleşme süreci yani 1hafta içinde aktif etmiceksen kutu takma yani degil mi

1 Beğeni

Sık Sorulan Sorular:

• Soru 1: Karşı binada ve tüm mahallede aktivasyon tamamlandı. Bir tek benim binam kaldı. Unutuldum mu, ne zaman binama gelecek?
    Cevap: Ekipler iş sırasına, yoğunluğuna bağlı olarak işlem yapıyor. Planlamaya bağlı olarak binanız da ziyaret edilecektir.

• Soru 3: Altyapı sorgulama ekranında 6-8 hafta içerisinde adresime GigaFiber geleceği yazıyor, doğru mu?
    Cevap: Bu yazı ve süre temsilidir. Yazının yazmaması da bölgenize GigaFiber gelmeyeceğini ifade etmez.

Kutu takılması 1000mb var olduğunu göstermez önce kutular takılır sonra kutulara kablolama yapılır, daha sonra sinyal testi yapılır. Siz de bu süre içerisinde sorgulama ekranından sorgulama yapın. 1000mb İnternet gözükürse adresinizde o zaman gelmiş oluyor

Bursa - Mustafakemalpaşa 'da reklamlarınızı görmüştüm. Barış Mahallesine ne zaman gelirsiniz kısmetse? Orası sıfırdan yapılanan bir yerleşke ve çoğu kişiye göre çok göz önünde olacak bir lokasyon. Konuyla ilgili bir araştırmanız ya da planlamanız var mı? 2 @alperenatici

1 Beğeni

Bizim diğer bütün sokaklarda var bir bizim sokakta yok yan sokaklar üst alt sokaklar hepsine gigafiber çektiler bir bizim sokak kaldı ama aylardır bekliyoruz bizde malesef .

insanlar ne kadar şanslı. yaklaşık 16 senedir internet kullanıyorum. halen daha fiber göremedim. inanılmaz üzgün olduğumu bilmelerini istiyorum.