GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Merhaba bazen gizli çalışıyorlar. Bizim burada binalardan kablolama yapmadılar. Hatta kabloyu binaya getirene kadar farketmedim bile çalışma olduğunu. Binama kutu takıldı günde 3 sefer aktivasyonu kontrol ediyorum.

1 Beğeni

Aktif olma sürecini zar zor tamamladık şimdi de aramalarını ve randevu oluşturma süreci başladı umarım o da 2 3 ay sürmez @alperenatici

@alperenatici yetkili sizdiniz yanlıs hatırlamıyorsam yardım edermisiniz

Pendik Kaynarca Çamçeşme Mahallesinde şuan çalışmalar ne durumdadır? Bazı binalarda kutular takılmış bazı binalarda ise sadece kablolar çekilmiş.

Dostum yeni bir gelişme var mı? Bağcılar’da oturuyorum eğer gelecekse çok iyi olur

Hocam gelecekde eninde sonunda en son aldığım bilgiye göre yüklenici firmalar yanaşmıyormuş anlaşmaya. Daha çok bekleriz…

Birde ilk etapta gelecek mahallelerin Şubat, Mart ayında yapılacak olan toplantılarda belirleneceğini söylemişti. Çalışmaların ne zaman başlayacağı da belli değil tabi ki

Kısaca daha hiçbir şey net değil yani

Bu yıl da 75mbps hızdan devam o zaman. Hiçbir operatörden fiber gelmiyor yapacak bir şey yok.

Bu bagcilar meselesi nedir koskoca TurkNet bagcilara giremior mu belediye yüzünden mi yoksa yatirim mi yapmiyor kisa ozet varmi

kutu takıldı sıtede 1000mps gozuktu destek kaydına yazıldı bakalım nezaman gelıp kurcaklar

1 Beğeni

Merhaba Twitch platformu üzerinden oyun, IRL, eğlence yayınları yapıyorum altyapımda upload çok az olduğu için yayınlarıma yetmiyor ve takipçilerimde bu konuyu bana dillendiriyorlar sürekli. Takipçilerime ve çevreme sizi önceriyorum fakat yayın kalitesinin durumunu gördükten sonra geçmek istemiyorlar 7.5mbps upload alıyorum GigaFiber altyapı talep ediyorum.

Konu hakkinda buraya da yazdim ama paylasimim onaylanmamis sanirim. Yaklasik 2 haftadir saha ekibi yonlendirmesini bekliyorum. 1 ayi gecti komsularima gelip bağladılar. Ben basvuru yapmaya calistim defalarca online islemler herhangi bir basvuru almadilar arka planda devam ettigini soylediler. Fakat online islemlerden bu yanitlari alirken karsi komsuma kuruluma geldiklerini gordum. Destek olun lutfen.

Beni de bugün aradılar uyuyordum açamadım şimdi Allah bilir ne zaman geridönüş sağlarlar

Yukarıda yazdığınız şeyin TurkNet ile alakası yok ki. Alt yapınız neyi destekliyorsa onu alırsınız. Bu diğer internet servis sağlayıcı’ler de de aynıdır. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet şuradan başvuru yapmanız lazım.

5 Beğeni

Bana mahalenizden herkese bildirin katılımlar sayesinde yapılacaktır altyapı dedi TurkNet. Ancak neredeyse 300 kişilik form gönderimi sağlatabildim ama hiçbir gelişme yaşanmadı sadece oyalayıp duruyorlar beni.

Merhaba Gigafiber dün bağlandı sorun yoktu ancak bugün an itibariyle bütün apartmanda bağlantı gitti. Çeviricide LOS ışığı kırmızı yanıp sönüyor.Bütün komşular beni arıyor internet gitti diye. ( herkese tavsiye edip bağlatmıştım.) acil destek rica ediyorum. Ana kutuya kadar gidip baktım kablolarda sorun görünmüyor. Sebebi ne olabilir ?

1 Beğeni

Hocam o kadar kolay değil o işler. Siz 300 kişi yollarsanız öbürü 1000 kişi yollar. Ayrıca şehirlerin önem sırası, mevcut müşterilerin bulunduğu yerler ve bunların yoğunluğuna göre değişiyordur. X şehrinden belirli bir sayıda talep geldi diye sizi önceliklendireceklerini zannetmiyorum. Ancak diğer başvurular arasından öne çıkarsınız illa ki.

yenı abonelıkmı yoksa donusummü?

Merhaba,
aktivasyon hattını arayıp randevu isteye bilirsiniz.

Dönüşüm vdslden fibere geçicem

1 Beğeni

Merhaba, binamıza kutu takılalı 2 ay oluyor, fakat hala aktivasyon yapılmadı. Bilginizi rica ederim.