GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Umarım öyle olur ve hepimiz mutlu oluruz :slight_smile:

1 Beğeni

İstanbul pendik Güllübağlar mah. oturmaktayın bu bölgede gigafiber çalışması ve ya altyapı varmıdır. Santrale uzaklığım 169 metre. @alperenatici

davutpaşa da hangi mahalledesiniz hocam? ve kaç günde aktive oldu acaba? melikşah caddesindeym bne apartmana kutu geldi ama 2 aydır aktive olmadı. alt yapı sorgulayıncada gözükmüyor.

Selamlar @poybot, belirttiğim gibi aktivasyon ve planlama hakkında GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bu bağlantı dışında ek bir detay veremiyoruz. En kısa sürede GigaFiber hizmetiyle kavuşmanız dileğiyle :rocket:

Selam @Qinck1, aktivasyon ve planlama ile alakalı GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden bilgi alabilir, başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlantının dışında maalesef ek bir bilgi paylaşamıyoruz :raised_hand:

1 Beğeni

Arkadaşlar bugün binamızda takılı olan GigaFiber kutusunun açık olduğunu fark ettim ve fotoğraflarını çektim. Bilmediğim için belki bir sıkıntı vardır diye sizlerden bilgi almak isterim. Bir sıkıntı görünüyor mu? Örneğin kutunun açık olması ve açık olan GigaFiber kutusunun içi vsvs?
Buyurun fotoğraf:

1 Beğeni

Merhabalar, herhangi bir sorun görünmüyor, hazır kutu gelmişken şimdiden kemerleri bağlamanın zamanı geldi gibi.

Gigafiber hava yollarına hoş geldiniz, uçuşa geçmek için hazırlanın. :rocket: :rocket:

@Darkcrak ben TurkNet’te değilim yeni başvuru yapacağım Yukarıdaki arkadaşın attığı fotoğrafta kutusunu temiz takmışlar bizim kutuyu pislik içinde takmışlar görünce rahatsız oldum onun için yazdım

Dostum 46 sokak benim. Apartmana başvuru yaptığım takdirde kutu geleceğini söylediler. Bende gelince aktive süresi olacak mı dediğimde olmayacağını belirttiler sende aktive olmadı diyorsun kafam allak bullak oldu.

Fiber kurulumunu yapmadılar var olan internette kesildi :smiley: TurkNet beni sınıyor sanırım

Benim 3 Hafta Önce İnce Kablolar Çekildi Ardından Kalın Kablo Geldi Ve Dışarıya 4 Gün Önceye Kadar Kutu Bağlandı Ancak Apartmana İnce Kablolardan Sarkıtmışlar Ancak Kutu Fln Getirmediler Getirmeleri İçin Bir Yere Fln Mı Başvurucam Yardımcı Olursanız Sevinirim @Darkcrak @alperenatici

1 Beğeni

NOT: Aktive olmuş halde tek eksik kalan şeyin kutu olduğu belirtildi. Başvuru dahilinde direkt GigaFiber sağlanacakmış. Atyapı sorguda 1000 mbps cayır cayır gözüküyor.

Hocam sizde mi bina içine kutu getirmediler başvuruyu nerden yapıcağınızı söylediler mi bide

Ekipler olabildiğince hızlı çalışıyorlar yani en kısa sürede bina içerisine kutulama ve kurulum işlemleri başlayacağını düşünüyorum.

Kemerlerinizi sadece sıkıca bağlı tutmanızdan yanayım. :rocket: :hugs:

Sizde de eğer altyapı sorguda 1000mbps gösteriyor ve apartmanınızda kutu yok ise dostum. İnternet abonelik başvurusu yapıldığı takdirde kutunun en hızlı şekilde apartmana getirileceği söylendi.

Bizim binayada kutu geldi acaba ne kadar sürede aktif olur heyecanla bekliyorum.

İstanbul Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir mahallesi de gigafiberi kullanan varmı @alperenatici

@Nusret benim konuştuğum kişiler bir tanesi cumartesi günü başvuru yaptım yarın kuruluma gelecek dedi diğeri de kutusunda sinyal yokmuş arıza varmış fiber ekibine bildirmiş 10 gün içinde düzelir kuruluma gelirler demiş

bizim binanın içine de dün kutu takıldı 10 gün için de aktif olur dedi

bağcılar çınar mahallesine ne zaman gelicek hala bilgi yokmu en yani esenlerde çoğu yerde var bağcılarda yok bu durumdan sıkıldık

Bugün Arkadaşıma Kutu Geldi Ve 1000mps Gözükmüyor Bütün İşlemler Hep Aynı Anda Oldu Ama Şuanda Onda Kutu Var Bende Yok Anlamış Değilim Evlerimiz Karşı Karşıya