GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Gigafiber, Türk Telekom FTTH altyapısı olan yerlere daha mı önce geliyor?

Hayır

Yeşilpınarda hangi sokaklarda çalışma yapılıyor. Ben dolaştım göremedim.

O halde bizim buraya 50 yıl gelmez :slight_smile: Hem il değil hem büyük değil :slight_smile:

1-2 önce ekipler geldi ve kutuyu taktılar tek benim binaya değil bütün mahalleye kutuları taktılar

Kutu konulduğundan beri kablolar sarkıktı

Önceden de binalar arası kutular yerleşmişti bugün de gelip bina içi kabloları bağlamışlar, bu artık ışık hızına yaklaştık mı demek oluyor @alperenatici

1 Beğeni

Evet bir adım daha yaklaşmak demektir. Dış kutuların takılıp bağlanması ve ondan sonrada aktivasyon kalıyor

@piecess kutunun üstündeki siyah kablo sokaktan kutuya mı geliyor yoksa kutudan bina içine mi gidiyor doğalgaz borusunun oradan gitmiş anlamadım

Dün az kalsın saat 14.30-15.00 sularında iki kuzenim, TURKCELL SUPERONLİNE ile taahhüt yapacaktı. İki kuzenim de altlı üstlü aynı binada oturuyorlar. 859.sokak. Ben 858/1 sokakta oturuyorum. Hemen verdikleri onayı geri almaları ve reddetmelerini söyledim ve taleplerini iptal ettiler. ADSL, VDSL, FIBER derken olayları anlattım ve GigaFiber internetin aktif olmasını bekleyin diye detaylara girdim. Şöyle olacak, kutular olacak binada bizdeki gibi vsvs detaylara girdim.
TurkNet GigaFiber internet kullanmak için bekliyoruz.
Mahallemdeki onlarca arkadaşım da bu konudan haberdar.
Bunları söylüyorum çünkü bilinçsiz müşterileri kaptırmadan TurkNet GigaFiber hizmetini yapabildiği kadar hızlı bir şekilde aktif etmeli.
Çünkü bu rekabete ayak uydurmak ya da bir şekilde TurkNetin ayağını kırmak için diğer firmalar bu tarz hareketlere geçmişler bile.
Bkz : Superonline 1000Mbps hız verecekmiş haberleri.

@MartizeD dün akşam bizim adresede superonline saha sorumlusu geldi beni ikna etmeye çalıştı ben TurkNet bekliyorum o aktif olmazsa bakarız dedim teklifi kabul etmedim ama TurkNet 'te aktivasyon süresini uzatırsa bende turkcelle geçiş yapacağım bu ay içinde aktif olacağını söylediler aylardır gigafibere kavuşmak için bekliyoruz

1 Beğeni

Sokaktan kutuya geliyor, sarmalanmış duruyordu , kutuya bağlamışlar.

2 Beğeni

Hocam bana da geldiler kartı kaybettim, varsa fotoğrafını atabilir misin?

Valla bizim 35 dairelik apartmanda Superonline çok müşteri kazandı çünkü TurkNet bir türlü giremedi bizim apartmana. Ben de bekliyorum gelsinler diye. Sokağın yarısına kadar gelip bağlantıları yaptılar aynı sokağın devamında çalışmayı bırakıp gittiler. 2 ay oldu gelen giden yok. Yıl sonuna gelirse geçeceğim yoksa ben de mecburen Superonline 1gbit tarifesine geçmek zorunda kalacağım.

@piecess Bizim de bina içinde kablo bekliyordu kutu yoktu 2 gün önce kutuyu taktılar bağlantıyı da yapmışlar Şu an sadece altyapı sorgulamada 1000 mb görünmesi bekleniyor

1 Beğeni

Lükse bak 3 tane fiber hizmeti var hiç olmayan yerlere yatırım yapsalar daha mantıktı değil mi ?

1 Beğeni

Aynen öyle bakalım o da ne zaman olacak, her halde o bölgedeki sokakların hepsi bitince verecekler sinyali…

Aynısı bizde de oldu. 2 sokak kala başka mahalleye geçtiler. Bizim mahalleye girmeden de başka mahalleyi yarım bırakıp gelmişler. Anlaştığı taşeron firmalar Türknetin altını oyuyor resmen… İnsanlarda tepki oluşturuyor. Bir şekilde denetlenmesi ve düzenlenmesi lazım bu işin… TurkNet bilgilendirme bile yapmıyor. Mahalle mahalle ne aşamada neden durdu. Ne zaman işlemler bitirilecek tahmini de olsa bilgi vermesi gerekiyor. Mayıstan beri sadece kablolar var. Hiç bir şey olmasa umutlanmadan beklersin. Kabloyu döşeyip ağıza bir parmak bal çalıp her yeri yarım bırakarak ilerlemek. Bence iyi bir reklam değil. çevremde gelselerde abone olmam süperonline gelsin 100 lira fazla veririm kafam rahat olur diyenler var artık. Kablo atıp 5 ayda sistemi aktif edemeyen firma, arıza durumunda süründürür bizi korkusu oluştu. Bir yerden sonra fiyat politikası da kurtarmayacak yani. TürkTelekom bir çok binaya fiberi döşedi. Bir çok kişide beklemekten sıkıldı. Özellikle net bilgi alamamaktan o yüzden telekomla sözleşme imzaladılar. Hatta son zam haberinden sonra iyi ki sözleşmeyi yapmışız diye seviniyorlar… TurkNet belki onları anca 1 ve ya 2 yıl sonra geri alabilir. Yaptığı yatırımın geri dönüşü de geçikmiş olacak.

1 Beğeni

Kurulum ekibi bugün için randevu verdi sizce kaç gibi gelir

Bahçelievler Cumhuriyet Mah için bir gelişme var mı. Durum nedir. Bayadır bekliyoruz. Dışarıda hiç bir gelime yok. Kablolar çekildi öyle kaldı. Hiç bir yere kutuda çekmediler. Sadece bina içlerinde kutu var. Her gün eve geldiğimde bir umut bakıyorum ama hep hüsran.

3 Beğeni

Sizin süreç çok hızlı olmuş Benim kutu geleli 1 ayı geçecek az kaldı.